РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2о – 87\10
10 вересня 2010 року Сокальський районний суд Львівської області в складі головуючого - судді Ніткевича А.В.
при секретарі Коваль Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ОСОБА_2 таОСОБА_3з участю заінтересованої особи відділу реєстрації актів цивільного стану Сокальського районного управління юстиції у Львівській області про встановлення факту що має юридичне значення,-
встановив :
Заявники звернулися в суд з даною заявою в якій вказують, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Лучиці Сокальського району, її батьками є ОСОБА_4, 1888р.н. та ОСОБА_5 1900 р.н. В графі національності її батьків вказано "українці", що не відповідає дійсності, оскільки такі дані вносились за відсутності свідоцтва про народження матері та батька. Батьки за національністю поляки, однак, в часи репресії вони приховували своє польське походження, а тому запис про національність батьків у її свідоцтві про народженння вписаний як "українці". На той час батьки заявниці ОСОБА_1 не надавали цьому жодного значення. У 1922 році батьки заявниці одружилися і купили земельну ділянку в с. Ганівка Сокальського району, куди переїхали на постійне місце проживання, оскільки на той час це була Польща. У 1942 році ОСОБА_1 змінила своє дівоче прізвище ОСОБА_1 одружившись з ОСОБА_6, однак, через військові дії документи, що стверджують реєстрацію шлюбу не збереглися. Батько заявниці ОСОБА_4 помер у 1976 році, а мати ОСОБА_5 померла у 1985 році, однак заявниця має бажання встановити дійсну національність батьків, а відповідно і її, та внести зміни у актовий запис про народження, що необхідно для підтвердження польського походження її дочки та внука для подальшого виготовлення ними відповідних правовстановлюючих документів. У зв"язку із цим заявниця звернулася у відділ РАЦС Сокальського РУЮ з проханням внести виправлення в актовий запис про її народження, вказавши національність батьків - поляки та відповідно, в актовий запис про народження дочки і внука. Їй відмовлено, оскільки відсутні первинні документи, що стверджують національність батьків. Вважає дану відмову необгрунтованою, оскільки батьки неодноразово говорили про своє польське походження, вільно володіли польською мовою, дотримувалися польських релігійних обрядів, мали польські імена, а при реєстрації її народження, надали їй польське ім"я - ОСОБА_1 Просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що її батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 були за національністю поляки, а також, що її національність є полька, зобов"язати відділ відділ РАЦС Сокальського РУЮ внести виправлення у повторний актовий запис про народження та свідоцтво про народження ОСОБА_1 де вказати національність її батьків - поляки, внести виправлення в актовий запис та свідоцтво про народження ОСОБА_2, вказавши у графі мати ОСОБА_1 національність полька, внести зміни в актовий запис та свідоцтво про народження ОСОБА_3., вказавши в графі мати ОСОБА_2 національність полька.
В судовому засіданні заявники ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3. заяву підтримали, просить задовольнити, в обгрунтування надали пояснення, аналогічні викладеним у заяві.
Представник заінтересованої особи відділу РАЦС Сокальського РУЮ в судове засідання не прибув, проте надав в суд заяву в якій вказав, що не заперечує проти задоволення даної заяви, справу просить розглядати у відсутність представника РАЦСу.
Заслухавши заявників та дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені
факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
З оглянутого в судовому засіданні паспорта заявниці ОСОБА_1., серія КА №НОМЕР_1 встановлено, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1. в с. Лучиці, Сокальського району.
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_1. серії ЯЮ №НОМЕР_2- її батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_5
Згідно листа відділу РАЦС Головного управління юстиції у Львівькій області № 1132/03-22 від 22.07.2010р., актовий запис про шлюб ОСОБА_6 та ОСОБА_1 за 1942 рік відсутній.
Із змісту заяви ОСОБА_7від 22.08.2002р., мешканки м. Міроціна Республіки Польща, встановлено, що її батько ОСОБА_8 син ОСОБА_9 народився у 1888 році в м. Міроціні. Її дядько ОСОБА_10 у 1920р. одружився в Міроціні з ОСОБА_5 Пізніше у 1922р. купили сільське господарство у місцевості Аннавка біля Сокаля і там оселилися цілою сім"єю.
Згідно інформації, яка викладена у довідці №843-262 від 21.08.2002р. Державного архіву в Пшемислі, на підставі актів територіальних громад пов. Ланцуцького - збірник записів колективів Гміни Міроцін (список уроджень за 1863 рік, переліки населення) 1863...1880, с.2 і с.5, ОСОБА_9 появляється у вказаних переліках як особа, що проживаєАДРЕСА_1
В свою чергу, відповідно до рішення Сокальського районного суду від 05.11.2002 року по справі № 2-2613, зобов»язано відділ РАГСу Сокальського районного управління юстиції внести виправлення у запис акту про народження ОСОБА_11 відновлений 17.07.1951 року за № 289, вказавши у графі національність батьків – батько ОСОБА_4 – поляк, мати ОСОБА_5 – полька.
Відповідно до ч. 3 ст. 61 ЦК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили , не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Оскільки зазначеним вище рішенням Сокальського районного суду встановлено факт, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за національністю були поляками, відповідно, вказані обставини не підлягають доказуванню в ході розгляду цієї справи.
Разом з тим, згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1 її батьками є ОСОБА_6 та ОСОБА_1
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища, виданого 06.07.2010р. відділом РАЦС Сокальського РУЮ, встановлено, що 01.11.1966р. зареєстровано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_12 прізвище чоловіка та жінки після реєстрації шлюбу - ОСОБА_2
Крім цього, з дослідженого свідоцтва про народження ОСОБА_3, встановлено, що його батьками є ОСОБА_12 та ОСОБА_2
Заявники в судовому засіданні підтвердили той факт, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є за національністю поляками, відповідно, з врахуванням наведених обставин, суд приходить до висновку, що є достатньо підстав для того, щоб задовольнити вимоги, викладені у заяві.
Керуючись ст.ст. 130, 174, 256,259 ЦПК України суд,-
в и р і ш и в :
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме що батьки ОСОБА_1 а саме батько ОСОБА_4, 1888 р.н. та мати ОСОБА_5 1900 р.н. були за національністю поляки, а також що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. є за національністю полька.
Зобов”язати відділ реєстрації актів цивільного стану Сокальського районного управління юстиції Львівської області внести виправлення у повторний актовий запис № 122 від 19.03.1953 року та свідоцтво про народження ОСОБА_1 серія ЯЮ № НОМЕР_2 від 19.03.1953 року, вказавши у графі мати ОСОБА_5 національність полька та у графі батько ОСОБА_4 національність поляк.
Внести виправлення в актовий запис № 2 від 17.03.1946 року та свідоцтво про народження ОСОБА_2 (ОСОБА_2, серія ІІ-АВ № НОМЕР_3казавши у графі мати ОСОБА_1 національність полька.
Внести зміни в актовий запис № 198 від 29.09.1967 року та свідоцтво про народження ОСОБА_3 серія І-АГ № НОМЕР_4вказавши в графі мати ОСОБА_2 національність полька.
Рішення може бути оскаржене сторонами в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Сокальський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судові засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: А.В. Ніткевич
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2о – 87\10
ВИТЯГ
10 вересня 2010 року Сокальський районний суд Львівської області в складі головуючого - судді Ніткевича А.В.
при секретарі Коваль Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з участю заінтересованої особи відділу реєстрації актів цивільного стану Сокальського районного управління юстиції у Львівській області про встановлення факту що має юридичне значення,-
встановив :
____________________________________________________________________________
Керуючись ст.ст. 130, 174, 256,259 ЦПК України суд,-
в и р і ш и в :
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме що батьки ОСОБА_1 а саме батько ОСОБА_4, 1888 р.н. та мати ОСОБА_5 1900 р.н. були за національністю поляки, а також що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. є за національністю полька.
Зобов”язати відділ реєстрації актів цивільного стану Сокальського районного управління юстиції Львівської області внести виправлення у поновлений актовий запис № 122 від 19.03.1953 року та свідоцтво про народження ОСОБА_1 серія ЯЮ № НОМЕР_2 від 19.03.1953 року, вказавши у графі мати ОСОБА_5 національність полька та у графі батько ОСОБА_4 національність поляк.
Внести виправлення в актовий запис № 2 від 17.03.1946 року складений Лучицькою сільсьскою радою та свідоцтво про народження ОСОБА_2 (ОСОБА_2, серія ІІ-АВ № НОМЕР_3, вказавши у графі мати ОСОБА_1 національність полька.
Внести зміни в актовий запис № 198 від 29.09.1967 року складений Сокальським відділом РАЦС та свідоцтво про народження ОСОБА_3 серія І-АГ № НОМЕР_4 вказавши в графі мати ОСОБА_2 національність полька.
Рішення може бути оскаржене сторонами в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Сокальський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судові засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: (підпис)
„Рішення набрало законної сили”
„Оригінал рішення знаходиться в суді у справі № 2о-87/10”
Суддя Сокальського районного суду А.В. Ніткевич