Справа № 2- 1734/2010
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2010 року Каховський міськрайонний суд Херсонської області
в складі: судді Подіновської Г.В.,
при секретарі Кузнецової А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Каховка цивільну справу за позовом ВАТ «Херсонобленерго» в інтересах Каховського РЕЗ і ЕМ до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення збитків,
в с т а н о в и в :
01 червня 2010 року ВАТ «Херсонобленерго» в інтересах Каховського РЕЗ і ЕМ звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення збитків, заподіяних в результаті порушення правил користування електричною енергією для споживачів, в розмірі 5911,43 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач використовує електроенергію поза обліком, шляхом самовільного підключення до електромереж.
Просили стягнути з відповідача збитки в розмірі 5911,43 грн., судові витрати.
Представник Каховського РЕЗ і ЕМ до суду не з’явилася, надавши письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, на позовних вимогах наполягає, не заперечувала проти винесення заочного рішення.
Відповідач до суду не з’явився, про день та час слухання справи завчасно повідомлявся в встановленому законом порядку. Повідомлень про причини неявки, клопотань про відкладення справи до суду не надав.
У зв’язку з чим, на підставі ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
Між сторонами склалися цивільні правовідносини, урегульовані ст.ст.48,53 Правил користування електроенергією для населення, затвердженою Постановою КМУ №1357 від 26.07.1999 р.
Відповідно до п. 48 Правил споживач несе відповідальність згідно із законо-давством за порушення правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Порядок фіксації фактів порушення споживачем Правил визначено п. 53, за яким у разі виявлення таких фактів складається акт, що підписується представником енергопостачальника та споживачем. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. На підставі акта енергопостачальник має право визначити величину збитків, завданих протиправними діями споживача.
Вказані Правила обов’язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності.
Судом встановлено, що відповідач по справі є споживачем електроенергії, яку постачає ВАТ «Херсонобленерго» в інтересах Каховського РЕЗ і ЕМ.
Як вбачається з матеріалів справи 11.11.2008 р. працівниками позивача зафіксовано порушення відповідачем Правил користування електроенергією для населення, а саме: вказано, що споживач використовує електроенергію поза обліком, шляхом підключення сторонніх предметів.
Порушення відповідачем вимог «Правил користування електроенергією» спричинили позивачу збитків на суму 5911,43 грн., розмір яких обчислено відповідно вказаних правил та методики визначення обсягу та вартості електричної енергії.
Згідно до методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією від 04 травня 2006 № 562, розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за тарифами для споживачів відповідної групи та класу напруги, яки діяли під час порушення споживачем ПКЕЕ, за величиною розрахункового добового споживання електричної енергії, за кількістю днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог ПКЕЕ.
Таким чином, факт порушення правил користування електричної енергії споживачем та заподіяння ним збитків Каховському РЕЗ і ЕМ належним чином доказаний і сумнівів не викликає, сума нарахованих збитків за актами складає 5911,43 грн. з наведених вище підстав.
Керуючись ст.ст. 509, 526, 527, 623 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 64, 88, 212 179, 224-228 ЦПК України, Правилами користування електроенергією для населення, затв. Постановою КМУ №1357 від 26.07.1999 р., суд
в и р і ш и в:
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь ВАТ ЕК «Херсонобленерго» в інтересах Каховського РЕЗ і ЕМ збитки в розмірі 5911,43 грн.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь ВАТ ЕК «Херсонобленерго» в інтересах Каховського РЕЗ і ЕМ судовий збір у розмірі 59,11 грн., витрати на технічне – інформаційне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн., всього 179,11 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто Каховським міськрайонним судом, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Аеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя: Г.В.Подіновська
- Номер: Б/н1598
- Опис: про виселення особи без надання іншого жилого приміщення
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1734/2010
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Подіновська Галина Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2015
- Дата етапу: 17.12.2015