Судове рішення #11225988

                                                                                                        № 2-0-200/2010 р.

                                                                                        []

                                                                                     

Р І Ш Е Н Н Я

                                                        Іменем      України

               18 серпня  2010  року                   Бершадський районний суд

                                                                       Вінницької     області                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

                 В складі головуючого                 Глушка І.В.

                 при     секретарі                         Янчуку О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за  заявою  ОСОБА_1  за участю заінтересованої особи                    Великокиріївської сільської ради, про встановлення факту набуття права власності на нерухоме майно при житті померлою,

в с т а н о в и в:

              ОСОБА_1 звернулася в суд за участю заінтересованої особи                    Великокиріївської сільської ради про встановлення факту набуття права власності на нерухоме майно при житті померлою. В заяві стверджує, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина на 1/5 частину житлового будинку з відповідною часткою господарських будівель та споруд, що розташований в АДРЕСА_1  Вона являється спадкоємицею за заповітом майна померлої ОСОБА_2 і фактично прийняла спадщину, вступивши в управління та володіння спадковим майном, але оформитись в правах спадкоємиці не має можливості, в зв’язку з тим, що померла при житті не оформила та не зареєструвала право власності на належне їй нерухоме майно. Оскільки вирішення даного питання можливе тільки в судовому порядку то вона звернулася в суд з цим позовом і просить постановити рішення, яким встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 при житті набула право приватної власності на 1/5 частину житлового будинку з відповідною часткою господарських будівель та споруд, що розташований в АДРЕСА_1

    ОСОБА_1 подала заяву в якій підтримує заявлені вимоги і просить розглянути справу без її участі.

     Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явився і не повідомив суд про причину своєї неявки, тому суд вважає за можливе розглянути справу без його участі.

     Д ослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення із наступних підстав:

       

       Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 являється  спадкоємицею за заповітом майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2

       Згідно ч.1 ст. 1223 ЦК України  право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.    

       Померла ОСОБА_2 при житті не оформила та не зареєструвала право власності на належну їй частину житлового будинку, що розташований в АДРЕСА_1  

      Через відсутність правовстановлюючих документів на вищевказане майно,   ОСОБА_1 позбавлена можливості оформитись в правах спадкоємця.

      У відповідності із вимогами листа Міністерства Юстиції України за №19-32\319 від 21.02.2005 року згідно якого у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була  проведена і право встановлювальний  документ  відсутній, питання визначення належності  цього майна попередньому власнику та наступного його власника (спадкоємця) повинно вирішуватися у судовому порядку.      

       Керуючись ст.ст. 1216, 1221, 1268 ЦК України, ст.ст.130,209-215  ЦПК України,

                                                             в и р і ш и в :

      Заяву задовольнити.

      Встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2  при житті набула право приватної власності на 1/5 частину житлового будинку з відповідною часткою господарських будівель та споруд, який розташований в АДРЕСА_1, загальною площею 58,9 кв.м., житловою площею 39,2 кв.м.,  що складається з: житловий будинок-А, веранда-а, навіс-а1, літня кухня-Б, погріб-Бпід., навіс-б, сарай-В, сарай-в, гараж-Г, підвал-Гпід., навіс-Д, жомова яма-Ж, туалет-Т, споруди-1-4.

     Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі  в 10-ти денний строк  з дня проголошення рішення   апеляційної скарги.

С у д д я :      

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація