Справа № 22ц – 5956/2010 р. Головуючий в суді І інстанції Унятицький Д.Є.
Категорія 57 Доповідач Корзаченко І.Ф.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2010 року колегія судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого Сліпченка О.І.
суддів Корзаченко І.Ф., Ігнатченко Н.В.
при секретарі Бистрій Г.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації на постанову Бородянського районного суду Київської області від 08 квітня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними,
встановила:
У лютому 2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації Київської області про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними. Позов обґрунтовувала тим, що вона є постраждалою від наслідків Чорнобильської катастрофи першої категорії і відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Проте за 2007-2008 роки вона отримувала допомогу на оздоровлення в значно меншому розмірі, ніж передбачено вказаним законом. Просила визнати дії відповідача щодо невиплати їй одноразової допомоги на оздоровлення у розмірі відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» неправомірними та стягнути з відповідача недосплачені суми одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2007-2008 роки.
Постановою Бородянського районного суду від 08 квітня 2009 року позов задоволено частково. Визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації щодо невиплат ОСОБА_2 сум щорічної одноразової допомоги на оздоровлення у розмірі відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» неправомірними. Стягнуто з відповідача на користь позивача недоотриману суму одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2008 рік в розмірі 2 505 гривень. В решті позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду з підстав порушення норм матеріального права.
Апеляційну скаргу необхідно відхилити з таких підстав.
Встановлено, що позивачка є інвалідом II групи, захворювання якої пов’язане з впливом аварії на ЧАЕС та особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи I категорії.
Згідно з ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» інвалідам I-II групи виплачується щорічна допомога на оздоровлення в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати. Виплату грошової допомоги проводять органи соціального забезпечення громадян за місцем їх проживання.
Позивачці за 2007-2008 роки виплата зазначеної грошової допомоги проведена відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562 "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до ст. 19 ч.2 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 113 Конституції України передбачено, що КМ України у своїй діяльності керується Конституцією і Законами України.
Розмір допомоги на оздоровлення, визначений постановами КМ України від 12.07.2005 року № 562 суперечить вимогам ст. 48 Закону та іншим нормативним актам.
Відповідно до ст. 59 Закону України "Про державний бюджет України на 2008р." з 1.01.2008 року розмір мінімальної заробітної плати встановлено – 515 грн. на місяць, з 01.04.2008 р. - 525грн., з 01.10.2008р. - 545грн., з 01.12.2008р. -605 грн.
Вказана норма Закону не мала обмежень щодо застосування ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», яким передбачено право позивачки на одержання одноразової грошової допомоги у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.
Відповідно до ст. 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» дія цього закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього закону.
З урахуванням наведеного суду дійшов правильного висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.
Викладені в апеляційній скарзі доводи не спростовують висновків суду.
Суд ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права і підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст. 308, 315 ЦПК України, колегія,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації Київської області відхилити. Постанову Бородянського районного суду Київської області від 08 квітня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді