ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
28.08.06 Справа№ 3/363-28/408
17 год 35 хв.
За позовом: Відкритого акціонерного товариства "Львівський обласний виробничий рибний комбінат", с. Рудники Миколаївського району Львівської області
до відповідача 1: Державної інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства, м. Київ в особі "Західне державне басейнове управління охорони водних живих ресурсів", м.Львів
до відповідача 2: Державної інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства, м. Київ
до відповідача 3: Відкритого акціонерного товариства "Західенерго" (в особі Добротвірської ТЕС), смт.Добротвір Кам"янко-Бузького району Львівської області
Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Суб"єкт підприємницької діяльності –фізична особа Депа Іван Романович, м.Львів
про скасування Режиму рибогосподарської експлуатації
Суддя Морозюк А.Я.
Секретар судового засідання
Брик І.С.
м. Львів, вул. Личаківська,128,
Зал судового засідання № 302.
Представники сторін
Від позивача: Левицька Л.Р.- представник
Від відповідача 1: Косач І.О.-іхтіолог
Від відповідача 2: Поліщук В.А.- заступник начальника Поліського управління
Від відповідача 3: Мазяр Т.М.-представник, Фарйон Т.С.-начальник управління
Від третьої особи: Депа І.Р.- суб’єкт підприємницької діяльності-фізична особа
Розглядається справа за позовом Відкритого акціонерного товариства "Львівський обласний виробничий рибний комбінат", с. Рудники Миколаївського району Львівської області, до відповідача 1: Державної інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства, м. Київ в особі "Західне державне басейнове управління охорони водних живих ресурсів", м.Львів, до відповідача 2: Державної інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства, м. Київ, до відповідача 3: Відкритого акціонерного товариства "Західенерго" (в особі Добротвірської ТЕС), смт.Добротвір Кам"янко-Бузького району Львівської області, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Суб"єкт підприємницької діяльності –фізична особа Депа Іван Романович, м.Львів, про скасування Режиму рибогосподарської експлуатації.
Ухвалою від 26.01.2006 року провадження у справі було зупинено, ухвалою від 10.08.2006 року провадження у справі було поновлено.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, наведених в по зовній заяві, просить скасувати Режим рибогосподарської експлуатації Добротвірського водосховища на р.Західний Буг –притока р.Вісла, затверджений Головним управлінням охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства 20.08.2003 року. Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що у зв’язку із затвердженням Режиму рибогосподарської експлуатації Добротвіська ТЕС набула одноосібне право на спеціальне використання водних живих ресурсів в Добротвірському водосховищі, у зв’язку з чим порушуються права та законні інтереси ВАТ «Львівський облрибкомбінат»по розведенню і вилову риби на Добротвірському водосховищі.
Третя особа на стороні позивача письмового пояснення по суті позовних вимог не подала, в судовому засіданні третя особа вважає позовні вимоги обґрунтованими, зазначає, що відповідно до договору про співпрацю, укладеного між третьою особою і ВАТ "Львівський обласний виробничий рибний комбінат" сторони зобов’язуються спільно діяти по зарибленню водосховища.
Представники відповідачів 1-3 проти позову заперечили з підстав, наведених у відзивах на позов.
В судовому засіданні було досліджено письмові докази, які наявні в матеріалах справи (договори, Режим рибогосподарської експлуатації, Державний акт на право постійного користування землею, та інші наявні в матеріалах справи письмові докази).
Судом здійснено фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV, справу розглянуто в порядку, встановленому цим Кодексом.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Наказом Державного комітету рибного господарства України від 28.10.1998 року № 154 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.06.1999 року за № 357/3650) було затверджено «Інструкцію про порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання»(п.1 Наказу), а також вказано всім користувачам водних живих ресурсів, які здійснюють у рибогосподарських водних об'єктах розведення, вирощування та їх використання, подати відповідні документи на реєстрацію зазначеної рибогосподарської діяльності згідно з вимогами цієї Інструкції(п.2 Наказу).
Відповідно до п.1.1 вищезгаданої Інструкції, ця Інструкція визначає порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання у рибогосподарських водних об'єктах або їх ділянках загальнодержавного значення підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), громадянами України - користувачами.
Відповідно до п.1.3 вказаної Інструкції, Режим рибогосподарської експлуатації(далі-Режим) –це встановлена на відповідний термін сукупність вимог та заходів щодо строків лову, кількості знарядь та засобів лову, обсягів вилучення, випуску водних живих ресурсів, регламентації любительського і спортивного рибальства, раціонального використання туводних видів тощо, виконання яких забезпечує оптимальне використання водних живих ресурсів у рибогосподарському водному об'єкті або його ділянці. Відповідно до п.2.1 Інструкції, для здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання юридичній або фізичній особі потрібно подати до Головного управління охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (надалі - Головрибвод) ряд документів, визначених у п.п.2.1.1-2.1.3 Інструкції.
Відповідно до п.2.4 Інструкції, Головрибвод у місячний термін після отримання розглядає подані документи і затверджує Режим відповідного водного об'єкта або його ділянки. Користувач, якому видано Режим, має одноосібне право на спеціальне використання водних живих ресурсів у цьому водному об'єкті або його ділянці. Режим зберігається у користувача. Передавання його іншим юридичним або фізичним особам забороняється.
20.08.2003 року Головним управлінням охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства було затверджено Режим рибогосподарської експлуатації Добротвірського водосховища. Користувачем зазначеного Режиму є Добротвірська ТЕС, яка є відокремленим підрозділом ВАТ «Західенерго».
Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики України від 19.04.2005 року № 143 «Про створення державної інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства»(із змінами, внесеними наказом Міністерства аграрної політики України № 195 від 12.05.2005 року), створено Державну інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства, яка є правонаступником Головного управління охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства(пункти 1 та 2 наказу).
Із змісту вищезазначеного Режиму рибогосподарської експлуатації, затвердженого 20.08.2003 року, не вбачається невідповідності його вимогам чинного законодавства України.
В матеріалах справи наявний Державний акт на право постійного користування землею ІІ-ЛВ № 004547, виданий ВАТ «Західенерго»12.08.2002 року, який підтверджує правомірність користування водосховищем з боку ВАТ «Західенерго»в особі Добротвірської ТЕС.
Матеріалами справи не підтверджується твердження позивача про порушення спірним Режимом прав та законних інтересів позивача по розведенню і вилову риби на Добротвірському водосховищі.
Позивач зазначає, що 25.10.2002 року СПД –ФО Депа І.Р. згідно Договору № 25/10-02 придбав у ВАТ "Львівський обласний виробничий рибний комбінат" у власність садкові лінії, що знаходяться за адресою: рибдільниця «Добротвір»філії Рибне господарство «Янів»Кам’янко-Бузький район Львівської області. Також позивач зазначає, що 25.10.2002 року ним було укладено Договір з Суб’єктом підприємницької діяльності –фізичною особою Депою І.Р. № 25/10-02а про співпрацю в зарибленні водосховища на ріці Західний Буг з метою поповнення рибних запасів.
Однак, в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували фактичне здійснення позивачем робіт по розведенню риби на Добротвірському водосховищі в період починаючи з 2002 року.
Відповідно до пункту 9.14 «Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України», що затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України 18.03.1999 року № 33 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.05. 1999 року за № 326/3619), без погодження з державними органами рибоохорони забороняється, зокрема, проводити на рибогосподарських водних об'єктах та їхніх ділянках роботи з розведення та вирощування водних живих ресурсів( підпункт 9.14.9 пункту 9.14), установлювати садкові лінії для вирощування риби та інших водних живих ресурсів, а також колектори для вирощування молюсків( підпункт 9.14.10 пункту 9.14).
Ні позивач, ні третя особа(СПД ФО Депа І.Р.) не подали суду доказів наявності вищезазначеного погодження з державними органами рибоохорони, хоча такі докази витребовувалися ухвалою суду від 10.08.2006 року.
З огляду на все вищенаведене, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги про скасування Режиму рибогосподарської експлуатації є необґрунтованими і задоволенню не підлягають.
Витрати по сплаті позивачем судового збору в сумі 3 грн 40 коп покладаються на позивача, решта суми може бути повернута в порядку ч.2 ст.89 КАС України за клопотанням особи, яка його сплатила.
На підставі вищенаведеного, керуючись п.2-1, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень та ст.ст. 69-71,86,87,158,160,162,163,167 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV (із змінами та доповненнями), господарський суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Морозюк А.Я.