Справа № 2-5353/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 жовтня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Грушицького А.І.,
при секретарі Гарбару І.О.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до приватного підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору купівлі-продажу, стягнення сплаченої за товар грошової суми та відшкодування моральної шкоди,
встановив:
Позивач звернулася в суд з позовом до відповідача про розірвання договору купівлі-продажу, стягнення сплаченої за товар грошової суми та відшкодування моральної шкоди. Заяву мотивує тим, що 12 грудня 2009 року позивач придбала в магазині приватного підприємця ОСОБА_2 у торговому центрі «Ювант» чорний полушубок вартістю 4300 грн.
8 січня 2010 року на полушубку з’явилася дірка і через підкладку вилізли ворсинки синтепону. 10 січня 2010 року позивач звернулася до відповідача з виявленими недоліками, продавець запропонував провести ремонт полушубка, на що позивач дала згоду.
17 січня 2010 року позивач отримала виріб після проведеного ремонту. Ремонтні роботи було проведено неякісно. Полушубок став тісний та стала тягнути підкладка.
21 січня 2010 року під час зустрічі з відповідачем позивач вказала на недоліки. Продавець знову запропонував провести ремонт. Позивач відмовилася від проведення ремонту, так як виріб повністю втратив якісні властивості та не задовольняв споживача для подальшого використання за його цільовим призначенням.
Продавець відмовився прийняти товар неналежної якості, принизив честь і гідність позивача при сторонньому оточенні.
На організовану відповідачем експертизу позивач не могла з’явитися, оскільки була на роботі, а товар знаходився по місцю прописки у с. Грудки Камінь-Каширського району.
Позивача вказує, що діями відповідача їй було заподіяно майнову та моральну шкоду в розмірі 10000 грн. Позивач перенесла нервові стреси, приниження честі та гідності.
Позивач просить суд розірвати договір купівлі-продажу полушубку, укладений 12 грудня 2009 року між ОСОБА_3 та приватним підприємцем ОСОБА_2 Стягнути з відповідача 4300 грн. коштів, сплачених за полушубок. Стягнути з відповідача 10000 грн. у відшкодування майнової та моральної шкоди. Стягнути з відповідача судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала з підстав, наведених в заяві.
Відповідач в судовому засіданні пояснив суду, що полушубок позивач придбала за 4190 грн. Дірки на полушубку не було. Відповідач організував проведення експертизи, проте позивач не з’явилася. Відповідач готовий повернути вартість полушубка в розмірі 4190 грн., якщо позивач поверне товар і полушубок не втратив товарного вигляду. Відповідач не визнає наявності в товарі істотних недоліків, які виникли з вини виробника чи продавця.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_3 придбала у приватного підприємця ОСОБА_2 полушубок.
Відповідачем було організовано проведення експертизи товару у ТОВ «Краса і мода», про що позивач була повідомлена, проте для проведення експертизи не з’явилася.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:
1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.
Згідно із п. 12 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» істотний недолік – недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника (продавця, виконавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з нижченаведених ознак:
а) він взагалі не може бути усунутий;
б) його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів;
в) він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором.
Твердження позивача про наявність у полушубку істотних недоліків ґрунтується лише на тексті позовної заяви і поясненнях представника позивача, даних в судовому засіданні.
Наявність в товарі істотних недоліків жодними належними доказами не підтверджується. Не визнає такого факту і відповідач.
Для проведення експертизи, організованої відповідачем у ТЗОВ «Краса і мода» позивач не з’явилася. Не заявлялося клопотань про призначення експертизи і в судовому засіданні.
Враховуючи, що позивачем не доведено наявність у товарі істотного недоліку, позовна вимога про розірвання договору купівлі-продажу та повернення сплачених коштів до задоволення не підлягає.
Позивачем не доведено, що діями відповідача їй було заподіяно майнову шкоду.
На підставі Закону України «Про захист права споживачів» можливе відшкодування лише шкоди, заподіяної небезпечною для життя і здоров’я людей продукцією.
Враховуючи наведені обставини суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 3, 10, 11, 15, 58, 60, 88, 209, 215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 1, 4, 8 Закону України «Про захист прав споживачів», суд,
В И Р І Ш И В:
В позові ОСОБА_3 до приватного підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору купівлі-продажу, стягнення сплаченої за товар грошової суми та відшкодування моральної шкоди відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя /підпис/.
З оригіналом згідно.
Суддя
- Номер: 2-з/208/195/24
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-5353/10
- Суд: Заводський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Грушицький Андрій Ігорович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.10.2024
- Дата етапу: 01.10.2024
- Номер: 2-з/208/195/24
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-5353/10
- Суд: Заводський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Грушицький Андрій Ігорович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.10.2024
- Дата етапу: 06.12.2024
- Номер:
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-5353/10
- Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
- Суддя: Грушицький Андрій Ігорович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.03.2010
- Дата етапу: 05.05.2010