Судове рішення #11215701

Справа № 2-1233-2010 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

14 вересня 2010 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

в складі: головуючого – судді Пепеляшкова С.М.

при секретарі – Зінзівєр  С.В.  

за участю представника позивача – ОСОБА_1, Ізмаїльської міської ради – Кулава М.І.  

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізмаїлі цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, Ізмаїльської міської ради  про розподіл земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ :

             Позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом  та просить виділити їй частину земельної ділянки у розмірі 8/25 частин по АДРЕСА_1, посилаючись на те, що на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна, посвідченого Ізмаїльською державною нотаріальною конторою 06.08.1985 року, реєстр №2/2408, 8/25 частин домоволодіння по АДРЕСА_1, належить ОСОБА_6 17/25 частин вищезазначеного домоволодіння належить ОСОБА_5   Домоволодіння розташовано на земельній ділянці площею 908 кв.м. У зв’язку з тим, що у неї з відповідачкою постійно виникають суперечки щодо спільного користування земельною ділянкою, вона бажає чітко визначити свою частину земельної ділянки  та самостійно нею користуватися.  

            Відповідачка ОСОБА_5  заявлені  позовні вимоги  визнає та пояснила, що самочинно побудований сарай літ. «Д» вже знесений, просить провести розподіл земельної ділянки відповідно висновку судової будівельно-технічної експертизи №51/11 від 04 грудня 2009 року.  

            Представник відповідача Ізмаїльської міської ради заявлені позовні вимоги визнає.

            Вислухавши сторони, судового експерта,  розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч.1  ст.88 ЗК України володіння користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюється за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди – у судовому порядку.  

У відповідності до вимог ч.4, ч.5 ст. 89  ЗК України співвласники ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки. Поділ земельної ділянки, яка є у спільній сумісній власності, з виділенням частки співвласника, може бути здійснено за умови попереднього визначення розміру земельних часток, які є рівними, якщо інше не передбачено законом або не встановлено судом.

Як встановлено в судовому засіданні відповідно договору купівлі-продажу нерухомого майна, посвідченого Ізмаїльською державною нотаріальною конторою 06.08.1985 року, реєстр №2/2408,  8/25 частин домоволодіння по АДРЕСА_1 належить ОСОБА_6

 17/25 частин  домоволодіння по АДРЕСА_1 належить ОСОБА_5

Відповідно технічного паспорту виданого 07.09.2009 року КП „Ізмаїльське МБТІ” площа земельної ділянки по АДРЕСА_1, складає 908 кв.м., яка є її нормою.  

Згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи № 51\11 від 04 грудня 2009 року ОСОБА_4 можливо виділити земельну ділянку площею 291 кв.м., що підлягає  за ідеальною часткою їй з виходом на АДРЕСА_1, за умови зносу самочинно побудованого відповідачкою малоцінного вітхого сараю літ. „Д”, який  більшою своєю частиною розміщений на земельній ділянці, що підлягає за ідеальною частиною позивачці. Виділити відповідачці ОСОБА_5 , земельну ділянку площею 617 кв.м. з виходом на АДРЕСА_1. Площі земельних ділянок, що виділяється сторонам, уточнити при геодезичній зйомці земельної ділянки на момент оформлення права користування на землю.

Вирішуючи питання щодо визначення  порядку користування земельною ділянкою, суд вважає за необхідне прийняти до уваги запропонований експертом варіант порядку користування земельною ділянкою  викладений  у висновку   та на плані у додатку 1 висновку  № 51/11 судової будівельно-технічної експертизи від 04 грудня 2009 року, оскільки зазначений варіант  враховує розташування будинку, надвірних будівель, розмірів і конфігурацію земельної ділянки, часток співвласників будинку, такий порядок користування земельною ділянкою не порушує законні права співвласників, не позбавляє можливості належно користуватися своєю частиною будинку, не суперечить архітектурно –будівельним, санітарним чи протипожежним правилам.

                Враховуючи вищезазначене, оскільки співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки,  суд вважає за необхідне визначити порядок користування  земельною ділянкою у відповідності до  запропонованого експертом варіанту у висновку № 51\11  судової будівельно-технічної експертизи від 04 грудня 2009 року, який не суперечить  суспільним інтересам та  не порушує права інших осіб.

        Керуючись ст. ст.10, 60, 212, 213  ЦПК,  ст. 88, 89 ч.4 ЗК України, суд -    

                                               

                                                         ВИРІШИВ:

              Позовні вимоги ОСОБА_4 - задовольнити.

   Визначити порядок користування земельною ділянкою по АДРЕСА_1.

 Виділити в конкретне  користування ОСОБА_4 земельну ділянку площею 291 кв.м. з виходом на АДРЕСА_1, згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи №51/11 від 04 грудня 2009 року (додаток №1).

Виділити в конкретне користування ОСОБА_5 земельну ділянку площею 617 кв.м. з виходом на АДРЕСА_1,  згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи №51/11 від 04 грудня 2009 року (додаток №1).

Площі земельних ділянок, що виділяється сторонам, уточнити при геодезичній зйомці земельної ділянки на момент оформлення права користування на землю.  

Апеляційне скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення.

                          Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація