Судове рішення #11212592

                                                                                                         Справа № 2-936/ 10        

                            Р І Ш Е Н Н Я

                            І М Е Н Е М                  У К Р А Ї Н И

14 вересня  2010 року                   Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Суддя : Юзьвяк Б.Г.,

при секретарі : Свирида М.І.,    

              розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м.Дубно цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до  ОСОБА_2, про визнання права власності на домоволодіння по спадку,

                    В С Т А Н О В И В :

        Позивач посилається на те, що в будинку АДРЕСА_1 проживала його хресна мати ОСОБА_3, яка була рідною тіткою його батька ОСОБА_4.  Вона власної сім’ї не мала, жила одиноко.

Даний будинок належав їй на праві особистої власності, що стверджується випискою з по господарської книги по с.Птича Дубенського району.

03.03.2003 року ОСОБА_3 склала заповіт на користь батька позивача – ОСОБА_4, який посвідчений секретарем Птицької сільської ради та зареєстрований в реєстрі № 61.

Останні роки ОСОБА_3 хворіла і батьки позивача перейшли жити до неї та доглядали її до смерті.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 померла. Після її смерті батьки позивача  доглядали за вищевказаним домоволодінням, отже батько позивача ОСОБА_4  фактично вступив у володіння спадком.

За змістом  ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її. А спадкоємець який на момент смерті проживав разом з спадкодавцем вважається таким що прийняв спадщину.

ІНФОРМАЦІЯ_4 року раптово помер батько позивача  ОСОБА_4. Прямими спадкоємцями  після смерті батька позивача являються тільки позивач - ОСОБА_6 та відповідачка по справі ОСОБА_2 яка являється сестрою позивача по справі, оскільки батьки позивача не перебували у зареєстрованому шлюбі.  

За змістом ст.1276 ЦК України , якщо спадкоємець за заповітом помер після відкриття спадщини, і не встиг її прийняти, то право на її прийняття переходить до його спадкоємців.                                             Спору про прийняття спадку між позивачем та відповідачкою немає, але за відсутності правовстановлюючих документів на домоволодіння оформити свої спадкові права не має можливості. Тому позивач просить визнати за ним право власності на будинковолодіння  АДРЕСА_1, та розміщене на земельній ділянці площею 0.46 га...

Позивач в судовому засіданні підтримав позов з підстав, викладених в позовній заяві.  

    Відповідачка до суду не з’явилася, хоча була повідомлена належним чином про час та день слухання справи.

    Вислухавши пояснення  позивача, ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.

    Копія свідоцтва про смерть підтверджує, що ОСОБА_3  померла  ІНФОРМАЦІЯ_2 року.  (а.с.6.).

                                                                       -2-

    Копія заповіту вказує та те що покійна ОСОБА_3 заповіла все своє             майно батькові позивача ОСОБА_4 (а.с.7).

Копія свідоцтва про смерть підтверджує, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3.  (а.с.5.).

Копії свідоцтва про народження ОСОБА_6 вказує на те що його батьком являвся ОСОБА_4 (а.с.4).    

    Згідно довідки Птицької сільської ради, за погосподарськими книгами с.Птича житловий будинок по АДРЕСА_1  належить ОСОБА_3 (а.с.8)

    Про належність будинку  ОСОБА_3 підтверджує і технічний паспорт на будинок. (а.с.12)

    Таким чином в судовому засіданні доведено, що померлому ОСОБА_6 по заповіту  належало домоволодіння , що знаходиться по АДРЕСА_1, та розміщене на земельній ділянці площею 0.46 га..

    За змістом ст.392 Цивільного Кодексу України власник майна може

пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

    Керуючись ст.10,60,212,174 ЦПК України, суд

                        Р І Ш И В :

    Визнати за ОСОБА_6 право на спадщину за законом по смерті його батька ОСОБА_4 та право  власності на домоволодіння, що знаходиться за адресою вулиця АДРЕСА_1, та розміщене на земельній ділянці площею 0.46 га.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Дубенський міськрайонний суд  з поданням в 10-денний строк апеляційної скарги.

    У випадку неподання апеляційної скарги 10 денний строк, рішення     набирає законної сили після закінчення цього строку.

    В разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили у разі його не скасування судом апеляційної інстанції.

             

                                                                    Суддя :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація