ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 216
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.10.2007 |
Справа №2-22/7382-2007А |
За позовом Управління Пенсійного фонду у Ленінському районі АРК (смт.Леніне, вул.Трудова, 29)
До відповідача - СПД ОСОБА_1(АДРЕСА_1)
Про стягнення 251,55 грн.
Суддя С.В.Яковлєв
За участю секретаря Дулімової В.І.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача - не з”явився
Від відповідача - не з'явився
Сутність спору: Управління Пенсійного фонду у Ленінському районі АРК (далі позивач) , звернувся з позовом до СПД ОСОБА_1. (далі відповідач) про стягнення 251,55 грн. Вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплатив узгоджену з позивачем в порядку, передбаченому ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, суму коштів, які підлягали сплаті позивачу.
Відповідач письмового відзиву на позов суду не надав , явку представника у судове засідання не забезпечив. Про дні та час проведення судових засідань відповідач сповіщений належним чином - шляхом надіслання повістки про дату та час розгляду справи , яку він отримав особисто.
Суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за наявними у ній матеріалами .
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі АРК за № 20-11-3194.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IY.
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Ст.3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п.2 ст.5 Закону виключно цім Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно п.4 ст.18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
Страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі оплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом (ст.20 Закону).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст.20 Закону , вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються за нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п.2 ст. 106 Закону).
Матеріали справи свідчать про те, що сторони в порядку, передбаченому в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» узгодили суми страхових внесків відповідача за січень-липень 2006 р. у сумі 251,55 грн.
У порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідач не надав доказів сплати у повному обсязі узгоджену суму страхових внесків.
В силу викладеного суд вважає, що відповідач правомірно звернувся до суду з позовом по стягненню з відповідача заборгованості по страховим внескам у сумі 251,55 грн.
Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити .
2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1(АДРЕСА_1, ІК НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АРК ( смт.Леніне, вул.Трудова, 2, р/р 25605010046501 ЗАТ Державний Ощадний банк України» МФО 324805 ЗКПО 22259945) 251,55 грн.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення ( у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складання у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Яковлєв С.В.