Судове рішення #11211727

  Справа № 2-а-115/2010

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

17 лютого 2010 року             13 год. 45 хв.                  м. Кузнецовськ

    Кузнецовський міський суд Рівненської області під головуванням судді Демчини Т.Ю. при секретарі судового засідання Мельникович О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кузнецовську адміністративну справу


за позовом ОСОБА_1

до відповідача інспектора ДПС УДАІ УМВС України у Рівненській області Середи Олега Івановича

про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення


в с т а н о в и в :

    ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора ДПС УДАІ УМВС України у Рівненській області Середи О.І. про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ВК № 046499 від 16.11.09 р., якою його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в сумі 300 грн.

    Позивач вимоги позову обґрунтовує тим, що 16.11.09 р. о 10 годині 50 хвилин він керував власним транспортним засобом «Шевроле Авео», рухаючись в м. Рівне по вул. С. Стрільців, був зупинений інспектором ДПС, який пояснив, що за допомогою приладу «Візир» здійснив замір швидкості, з якою рухався його транспортний засіб, та зафіксував швидкість його руху 94 км./год. Інспектор пояснив, що позивач перевищив максимально допустиму швидкість на даній ділянці дороги на 34 км/год. Працівником ДПС відносно нього було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 122 КУпАП та винесено щодо останнього постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, якою ОСОБА_1 визнано винним за ч.1 ст. 122 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в сумі 300 грн. Адміністративного правопорушення, яке йому вміняється, він не вчиняв, так як 16.11.09 р. він рухався в м. Рівне по вул. С. Стрільців, не перевищуючи допустимої швидкості руху, оскільки перед зупинкою інспектором ДПС він виїхав з повороту і за короткий відрізок дороги рухатися зі швидкістю 94 км/год. він не міг. На вищевказаному відрізку дороги він рухався в колоні з іншими транспортними засобами, а тому припускає, що приладом вимірювання швидкості зафіксовано швидкість руху іншого транспортного засобу.

Позивач в судове засідання не з’явився, однак подав заяву до суду в якій просить справу розглянути у його відсутності у зв’язку з неможливістю з’явитися в судове засідання та вказав, що позовні вимоги підтримує повністю.

    Відповідач в судове засідання не з’явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце розгляду адміністративної справи, про причини неявки суд не повідомляв, про розгляд справи у відсутності свого представника не клопотав, письмових пояснень або заперечень проти адміністративного позову не подав.

    Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду справи, без поважних причин або неповідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

    Дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.     При цьому суд встановив та врахував наступне.

    Відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення ВК № 046499 від 16.11.09 р., винесеної інспектором ДПС УДАІ УМВС України у Рівненській області Середою О.І., Крупу А.Б. піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в сумі 300 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП. Із змісту постанови вбачається, що ОСОБА_1 16.11.09 р. о 10 годині 49 хвилин, перевищив встановлену швидкість руху в м. Рівне по вул. С. Стрільців на 34 км/год. і рухався зі швидкістю 94 км./год., що встановлено за допомогою приладу вимірювання швидкості руху транспортних засобів «Візир» № 0812381.

    Аналогічно зміст вчиненого ОСОБА_1 правопорушення зазначено і у протоколі серії ВК № 051354. З дослідженого в судовому засіданні протоколу вбачається також, що ОСОБА_1 на місці складання протоколу заперечував вчинення ним адміністративного правопорушення, що йому вмінено.

    Швидкість руху транспортного засобу під керування ОСОБА_1 в місці зупинки працівниками ДАІ згідно з дослідженими документами становила 94 км./год., що позивачем оспорюється, оскільки позивачем зазначено, що він не перевищував максимально допустимої швидкості та на автодорозі були і інші автомобілі, які рухалися в колоні разом з його транспортним засобом. Жодного доказу, що приладом зафіксовано швидкість руху саме транспортного засобу ОСОБА_1, матеріали справи не містять.

    Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, обов’язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.

Виходячи з принципу покладення обов’язку доказування на відповідача, суд приходить до висновку про недоведеність відповідачем вчинення ОСОБА_1 16.11.09 року перевищення максимально допустимої швидкості руху, отже, правомірності винесеної постанови ВК № 046499 від 16.11.09 р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене, на підставі ст. 7, ч.1 ст. 122, ч.1 ст. 247, 279, ч.1 ст. 293 КУпАП, п. 12.4 Правил дорожнього руху, додатку 1 Правил дорожнього руху, керуючись ст.ст. 11, 71, 94, 160-163, 167 КАС України, суд –

п о с т а н о в и в :

    Позовні вимоги задовольнити повністю.

Скасувати постанову серії ВК № 046499 від 16 листопада 2009 року у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 122 КУпАП відносно ОСОБА_1.

Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 122 КУпАП, вчинене  ОСОБА_1 16 листопада 2009 року, провадженням закрити.

Постанова  може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження подається до Кузнецовського міського суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Кузнецовський міський суд, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження постанови, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.

Головуючий:                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація