Справа № 2 - 1488/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
17 вересня 2010 року смт. Голованівськ
Голованівський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді - О.Ф. Бутенко
при секретарі судового засідання - О.І. Сіренченко
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Голованівськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду з зазначеною заявою і вказала , що з відповідачем уклала шлюб 23.05.1986 року . Шлюб зареєстрований Межирічківською сільською Радою Голованівського району Кіровоградської області , актовий запис № 7, та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1.
У кожного з них це перший шлюб..
Від шлюбу мають дітей : сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .З відповідачем спільно не проживають з січня 2010 року .
Причиною припинення шлюбних стосунків стало те, що в них різні характери та відсутність між ними взаєморозуміння та довіра .
Добровільність шлюбу – одна з основних його засад . Шлюб – це сімейний союз, при цьому слово «сімейний» засвідчує . що шлюб створює сім»ю, а слово «союз» , підкреслює договірну природу шлюбу , яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка . Шлюб припиняється внаслідок його розірвання . Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків . Позов про розірвання шлюбу може бути пред»явленим одним із подружжя.
Для поваги до прав дружини або чоловіка на пред»явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності . поваги до себе.
Збереження шлюбу на паритетних засадах , на почуттях взаємної любові та поваги , взаємодопомоги та підтримки , тобто на тому , що є моральною основою шлюбу -неможливе . Шлюб існує формально .
Спору відносно поділу спільного майна подружжя між ними немає.
Після розірвання шлюбу бажає залишити прізвище ОСОБА_1.
Просить шлюб розірвати .
В судове засідання позивачка не з»явилася , надала суду заяву, в якій свої вимоги підтримала в повному обсязі , просить справу слухати в її відсутність та позов задовольнити .
Відповідач в судове засідання не з»явився , надав суду заяву , в якій просить справу слухати в його відсутність ,вимоги визнає повністю, просить шлюб розірвати.
Суд, дослідивши матеріали справи та заяви сторін дійшов до висновку , що позов підлягає задоволенню .
Судом встановлено , що сторони уклали шлюб 23.05.1986 року .
Шлюб зареєстрований Межирічківською сільською Радою Голованівського району Кіровоградської області , актовий запис № 7.
Від шлюбу мають повнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та неповнолітню доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які проживають і надалі будуть проживати разом з позивачкою.
Причиною припинення шлюбних стосунків стало те, що сторони мають різні характери та між ними відсутні взаєморозуміння та довіра .
Шлюб існує формально, примирення неможливе .
У відповідності ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу так як встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам та інтересам неповнолітньої дитини , що має істотне значення .
Викладене підтверджується копією свідоцтва про шлюб а/с- 5, копіями свідоцтв про народження дітей а/с- 6-7, довідкою Межирічківської сільської Ради а/с – 8, не викликає сумніву , є достовірним.
Керуючись 3,5,10,14,57,60,88, 209 , 213,215,218 ЦПК України ,
ст.105, 110 , 112,114, 115 Сімейного Кодексу України ,суд
в и р і ш и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити .
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Межирічківською сільською Радою Голованівського району Кіровоградської області , актовий запис № 7, розірвати .
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вважати припиненим у день набрання чинності цим рішенням.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити їй прізвище ОСОБА_1 .
Розірвання шлюбу має бути зареєстрованим в державному органі реєстрації актів цивільного стану за заявою колишньої дружини або чоловіка .
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 10 ( десяти ) днів з дня проголошення рішення .
Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом 10(десяти) днів з дня отримання копії цього рішення .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано .
У разі подання апеляційної скарги рішення суду , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду скарги апеляційним судом .
СУДДЯ: підпис
Копія вірно
СУДДЯ: