Справа № 2-а-59/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2010 року смт. Любар
Любарський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді: В.М.Паламарчука
при секретарі: В.І.Демчук
за участю позивачки: ОСОБА_1
представника позивачки: ОСОБА_2
представника третьої особи Любарської РДА: І.В.Грушак
представника третьої особи Любарського РВ УМВС: Ю.М.Саківського
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Любар адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Гринівецький», треті особи: Любарський РВ УМВС України в Житомирській області, Любарськка райдержадміністрація про визнання дій незаконними,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка вказує на те, що 29 серпня 1984 року її було прийнято на посаду доярки сільгосппідприємства в с Гринівці Любарського району. У березні 2000 року дане підприємство було реорганізовано у СВК «Гринівецький», де вона працювала до 2005 року. 09 березня 2005 року позивачку було звільнено із займаної посади за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України. Стаж роботи позивачки на посаді доярки становить більше 20-ти років і відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вона має право на пенсію на пільгових умовах, обов’язковою умовою призначення якої є довідка про пільговий характер роботи, яку позивачка не може отримати внаслідок протиправних дій та протиправної бездіяльності відповідача, а тому вона просить суд прийняти постанову про визнання протиправними дій СВК «Гринівецький» у припиненні господарської діяльності без ліквідації підприємства, що потягло за собою порушення прав та законних інтересів громадян. Зобов’язати керівника СВК «Гринівецький» видати їй довідку спеціального зразка для підтвердження в управлінні пенсійного фонду України в Любарському районі стажу її роботи на посаді доярки.
У судовому засіданні позивачка та її представник заявлені вимоги підтримали в повному об»ємі і представник позивачки суду пояснив, що з 29 серпня 1984 року позивачка працювала в сільгосппідприємстві, що в с.Гринівці Любарського району на посаді доярки. Дане підприємство в 2000 році було реорганізовано в СВК «Гринівецький» де вона продовжувала працювати до 09 березня 2005 року. Стаж її роботи за вищевказаною посадою становить більше 20-ти років і відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вона має право на пенсію на пільгових умовах, обов’язковою умовою призначення якої є довідка про пільговий характер роботи, яку вона не може отримати внаслідок протиправних дій та протиправної бездіяльності відповідача, що полягає у припиненні господарської діяльності та здачі печатки підприємства до Любарського РВ УМВС в Житомирській області, в той час як за Інструкцією про порядок видачі підприємствам, установам, організаціям, господарським об’єднанням та громадянам дозволів на виготовлення печаток і штампів, затвердженою наказом МВС України № 17 від 11 січня 1999 року – печатки та штампи здаються до органів внутрішніх справ лише у разі ліквідації підприємства, якої в даному випадку не було. Зазначеними діями відповідач унеможливив документальне підтвердження робочого стажу позивачки, так як він обліку та звітності не веде і підтвердити документально будь-які документи немає можливості.
Представники третіх осіб: Любарської райдержадміністрації та Любарського РВ УМВС проти задоволення позовних вимог не заперечували.
Представник відповідача на розгляд справи до суду не з»явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином і від нього не надійшло повідомлення про причини неявки.
Вислухавши пояснення сторін, розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого:
Згідно із записами у трудовій книжці колгоспника серія УКР № 1832123, ОСОБА_1 з 29 серпня 1984 року по 14 березня 2000 року працювала в колективному сільськогосподарському підприємстві на посаді доярки. В 2000 році КСП реорганізовано і на його базі створено СВК «Гринівецький», в якому вона працювала дояркою з 01 квітня 2000 року до 09 березня 2005 року. 09 березня 2005 року ОСОБА_1 була звільнена з роботи за власним бажанням за ст. 38 КЗпП України, про що зроблено відповідні записи.
Повідомленням № 1370/02 від 26 березня 2010 року з Управління пенсійного фонду України в Любарському районі стверджується, що обов’язковою умовою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах (доярці) відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» є довідка про пільговий характер роботи за умови виконання встановлених норм обслуговування. Довідка встановленого зразка видається безпосередньо підприємством з дотриманням усіх вимог видачі документів. У разі ліквідації підприємства пільговий стаж підтверджується Комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах створених при головних управліннях Пенсійного фонді України. Для підтвердження стажу роботи заявник подає до Управління пенсійного фонду України свою трудову книжку, довідку з єдиного державного реєстру юридичних осіб про ліквідацію підприємства, установи, організації без визначення правонаступника, довідку про заробітну плату.
Довідкою № 387 від 02 квітня 2010 року виданою виконкомом Малобраталівської сільської ради Любарського району стверджується, що ОСОБА_1 дійсно проживає на території Малобраталівської сільської ради Любарського району Житомирської області.
Відповідно з довідкою № 388 від 02 квітня 2010 року, виданою виконкомом Малобраталівської сільської ради Любарського району, станом на 01 квітня 2010 року Сільськогосподарський – виробничий кооператив «Гринівецький», що розташовувався на території Малобраталівської сільської ради, за адресою с.Гринівці Любарського району Житомирської області в якому ОСОБА_1 працювала, припинив свою господарську діяльність в 2008 році, обліку та звітності не веде і підтвердити документально будь-які документи не має можливості.
У відповідності до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Розглянувши справу на підставі наданих сторонами доказів, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки доводи позивача відповідачем належно не спростовані.
Керуючись ст.ст.6, 9, 17-19, 71, 104, 159-163, 167 КАС України, Суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії СВК «Гринівецький» у припиненні господарської діяльності без ліквідації підприємства, що потягло за собою порушення прав та законних інтересів громадян.
Зобов’язати керівника СВК «Гринівецький» видати ОСОБА_1 довідку спеціального зразка для підтвердження в управлінні Пенсійного фонду України в Любарському районі стажу її роботи на посаді доярки.
Апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя В.М.Паламарчук