Судове рішення #11202736

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

28 вересня 2010 р.           Справа № 2-а-3525/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Альчука Максима Петровича,

при секретарі судового засідання:   Колодійчук Олександр Вікторович  

за участю представників сторін:

позивача      :   Горобець Ю.С. - представник за довіреністю

відповідача :   не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області   

до:   споживчого товариства "Джуринський хлібзавод"  

про: відшкодування заборгованості

ВСТАНОВИВ :

Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області звернулось в суд з адміністративним позовом до споживчого товариства "Джуринський хлібзавод" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків.

Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок несплати в повному обсязі коштів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за відповідачем рахується недоїмка по сплаті страхових внесків до УПФ України у Шаргородському районі Вінницької області в сумі 3438,48 грн.

Оскільки досудові заходи врегулювання спору щодо сплати недоїмки не дали позитивного результату, позивач був змушений звернутись до суду з даним позовом.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд їх задовольнити, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання повторно не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень від 16.09.2010 року та від 24.09.2010 року.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, оцінивши їх в сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з огляду на слідуюче.

Так, відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-ІV (далі - Закон № 1058 - IV), який набрав чинності з 01.01.2004 року. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Згідно положень ч. 2 ст. 5 Закону № 1058-IV, виключно цим законом визначаються принципи та структура системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а також платники страхових внесків.

Статтею 15 Закону №1058-IV передбачено, що платники внесків є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору ( контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру.

Як встановлено в судовому засіданні, СТ "Джуринський хлібзавод" зареєстрований Шаргородською районною державною адміністрацією від 15.07.2003 року.

Згідно з довідкою Вінницького обласного управління статистики від № 132 відповідач включений до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України (а. с. 6).

Відповідно до заяви (а. с. 5) СТ "Джуринський хлібзавод" зареєстрований в УПФ України у Шаргородському районі Вінницької області.

Таким чином, відповідач є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Водночас страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до вимог Закону №1058-IV.

Обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року № 64/8663 на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу) виходячи з розміру страхового внеску, що діє на день нарахування виплат (доходу).

Пунктом 6 ч. 2 ст. 17 Закону № 1058-IV передбачено, що страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Зокрема, згідно з п.п. 5.1.4 п. 5.1 вказаної Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками (крім гірничих підприємств) шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

В порушення вимог вказаного законодавства, відповідач своєчасно не сплачував страхові внески, в зв’язку з чим утворився борг в сумі 3438,48 грн., який визначений на підставі розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень, червень 2010 року, рішення про застосування штрафу № 142 від 16.06.2010 року. Таким чином, загальна сума заборгованості станом на 26.08.2010 року складає 3438,48 грн.

В силу ч. 3 ст. 18 Закону №1058-IV страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який  справляється  на  всій  території  України  в  порядку, встановленому цим Законом.

Не проведення розрахунків з Пенсійним фондом істотно зачіпає інтереси держави, перешкоджає їй в здійсненні своєчасного та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат відповідно до чинного законодавства.

Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 64 Закону № 1058-IV виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи наділені правом стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків, а згідно із ч. 3 ст. 106 цього Закону орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

З приписів ч. 2 ст. 124 Конституції України вбачається те, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.  

В силу ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України) суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що вимоги УПФ України у Шаргородському районі є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, оскільки заявлена сума до стягнення складається із сум внесків, які визначенні відповідачем у поданих до управління розрахунках самостійно, що свідчить про їх погодження, в установлений строк ці суми не сплачені, що потягло за собою виникнення заборгованості, а також враховуючи те, що УПФ України у Шаргородському районі має право звернутися до суду про стягнення недоїмки, а суд наділений повноваженнями на стягнення такої заборгованості, то суд вважає доцільним позов задовольнити.  

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з споживчого товариства "Джуринський хлібзавод" (23545, Вінницька область, Шаргородський район, с. Джурин, вул. Смавзюка, 37, код ЄДРПОУ 32495064 р/р 26001055301466 Приватбанк МФО 302689) на користь управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі (23500, Вінницька область, м. Шаргород, вул. Леніна, 22, код ЄДРПОУ 24900872 р/р 25603323711203 ВАТ "Ощадний банк України" МФО 302076) 3438,48 грн. (три тисячі чотириста тридцять вісім гривень сорок вісім копійок) заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та фінансових санкцій.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

 Повний текст постанови оформлено:   29.09.10  

Суддя    /підпис/                                                    Альчук Максим Петрович

        Копія вірна

        Суддя:                                                               Секретар:

28.09.2010


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація