2-6012-10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2010 року Дзержинський міський суд Донецької області у складі:
судді Пискунова В.І.
при секретарі Мішенчук О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дзержинська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі виконавчого комітету м. Дзержинська «Про визначення додаткового строку для прийняття спадщини», -
ВСТАНОВИВ:
14.07.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до виконкому м. Дзержинська про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. В обґрунтування позовних вимог вказує, що 11 вересня 2000 року його рідна сестра ОСОБА_2, яка мешкала за адресою: АДРЕСА_1, нотаріально оформила спадщину на свою приватизовану двокімнатну квартиру, розташовану по АДРЕСА_1 яку заповідає ОСОБА_1, оскільки він є її рідним братом. 21.02.2003 року ОСОБА_2 померла. У зв’язку з тим, що позивач ОСОБА_1 знаходився у місцях позбавлення волі з 09.10.1998 року по 05.04.2005 року, він не зміг у шестимісячний строк оформити документи на вищевказану квартиру на своє ім’я, у зв’язку з чим позивач змушений звернутися до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача до судового засідання не з’явився, надав до суду заяву з проханням справу розглянути за його відсутності, проти позову не заперечував.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про доцільність задоволення вимог позивача, оскільки вони обґрунтовані та доведені матеріалами по справі, а саме: копією довідки державного департаменту України з питань виконання покарань (а.с.5), копією свідоцтва про смерть (а.с.6), копією заповіту (а.с.7).
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, що починається з часу відкриття спадщини.
Судом встановлено, що позивач у встановлений строк спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 не прийняв.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для подання заяви на прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд знаходить, що доводи позивача про поважність пропуску строку для прийняття спадщини заслуговують на увагу, а тому вважає можливим подовжити строк для прийняття спадщини на два місяці.
Керуючись ст.ст.10,11,60,212 ЦПК України, стст.1270,1271,1272 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Визнати пропуск строку для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, за поважних причин та призначити ОСОБА_1 додатковий строк на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини – два місяці з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, яки брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: