Судове рішення #11200547

Справа № 2-3707/2010 р.

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

ІМ*ЯМ УКРАЇНИ

22 вересня 2010  року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:

головуючого судді СУРНІНОЇ Л.О.,

при секретарі ЄСАУЛЕНКО Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа -  відділ громадянства та  реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області  про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття її з реєстраційного обліку, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що на підставі договору дарування квартири від 04.08.2008р. укладеного між позивачем та відповідачем та нотаріально засвідченим приватним нотаріусом Луганського міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрованим у реєстрі за №1748 от 04.08.2008р., йому на праві при ватної власності належить квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1. Реєстрація даного правочину була здійснена в МКП БТІ м. Луганська. Між сторонами було досягнуто домовленість, що після дарування квартири відповідач деякий час буде там зареєстрований до моменту оформлення ним пенсії в УПФУ в Ленінському районі м. Луганська, після чого зніметься з реєстрації у відділі громадянства та  реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області та реєструється за місцем свого фактичного мешкання: АДРЕСА_2. Однак в подальшому, після оформлення пенсії, відповідач добровільно відмовився від зняття з реєстрації, чим перешкоджає позивачу в здійсненні ним права власності на квартиру. Враховуючи вищевикладене, позивач просить суд визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням: АДРЕСА_1, а також зобов’язати орган реєстрації Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області зняти відповідача з реєстраційного обліку за зазначеною адресою.

      В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.

Відповідач до судового засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду пред’явленого до нього позову був повідомлений належним чином, заяви про розгляд справи за його відсутністю не надходило. Таким чином, в силу ч. 2 ст. 77 ЦПК України суд вважає, що відповідач не з’явився до суду без поважних причин. Відповідно до вимог ст. 169 ч. 4, ст. 224 ЦПК України, заслухавши думку позивача, суд вважає можливим прийняти заочне рішення на підставі доказів, що є у справі.

Представник третьої особи - відділу громадянства та реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області у судове засідання не з’явився, до його початку подав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Суд, вислухавши доводи позивача, дослідивши надані письмові докази в їх сукупності, вважає позовні вимоги обґрунтованими  та такими, що підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що 04.08.2008р. було укладено договір дарування квартири між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.7-9), відповідно до якого позивач став власником АДРЕСА_1, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 Дана інформація також підтверджується витягом МКП БТІ м. Луганськ про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.10), та технічним паспортом на вищезазначену квартиру (а.с.11). Відповідач в спірній квартирі не мешкає понад 6 місяців, зняття з реєстрації можливо лише у разі добровільної заяви до органів реєстрації, від якої відповідач ухиляється,  тому позивач вимушений звернутись до суду з даним позовом.

 

Відповідно до ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності члена сім’ї наймача за ним зберігається житлове приміщення протягом шести місяців.

Оскільки відповідач вибув з квартири і відсутній в квартирі понад шість місяців, позивач обґрунтовано  звернувся до суду з даним позовом.  Дані обставини підтверджуються матеріалами справи.

Підстав для продовження зазначеного строку, передбачених ст. 71 ЖК України, суд не знаходить.                                                                  

                                                                                                                                                                                                                         

На підставі викладено, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 64, 71, 72, 191 ЖК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа -  відділ громадянства та  реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області  про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття її з реєстраційного обліку задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням:  АДРЕСА_1.

Зобов’язати відділ громадянства та  реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області зняти з реєстрації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуто Ленінським районним судом м. Луганська за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського району м. Луганська шляхом подачі  апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному порядку, встановленому ЦПК України.

ГОЛОВУЮЧИЙ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація