Справа № 2-3344
2010 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2010 року Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючої – одноособово судді Прийомової О.Ю.
при секретарі – Мамончик К.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Білгород – Дністровському Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, відділу імміграції та реєстрації фізичних осіб Білгород – Дністровського МВ ГУМВС України в Одеській області, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням ,
В С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, просить суд визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування жилим приміщенням квартирою АДРЕСА_2 зобов’язати Білгород – Дністровський МВ УМВС України зняти з реєстрації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, за адресою: квартира АДРЕСА_1 а в м. Білгород – Дністровському Одеської області, вказуючи, що їй на підставі договору дарування ВМО № 952108 від 16.11.2009 року, реєстровий номер 2597 належить 12/100 частин житлового будинку АДРЕСА_1
В її квартирі зареєстрований з 23.07.2007 року відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який не мешкає в її квартирі з 01.07.2009 року.
Відповідач не сплачує комунальні послуги, не проводить ремонт житлового приміщення, його речей в квартирі не має.
На даний час відповідач виїхав на постійне місце проживання в р. Білорусь, м. Вітебськ, і він є громадянином Білорусі.
У зв’язку з важким матеріальним становищем позивачка має намір оформити субсидію на сплату комунальних послуг, однак їй було в цьому відмовлено, так як вона не може надати необхідні довідки про доходи відповідача, а сплата комунальних послуг за відповідача лягає важким тягарем на її матеріальний стан тому вона і звернулася з позовом до суду.
Позивачка у судове засідання не з’явилася, про час та місце проведення судового засідання була повідомлена належним чином, згідно наданої до суду письмової заяви просить судове засідання провести у її відсутності, позовну заяву підтримує та просить задовольнити та ухвалити заочне рішення.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про причину неявки суду не сповістив. Зі згоди позивачки, про що свідчить заява позивачки, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані позивачем докази суд приходить до наступного.
У судовому засіданні встановлено, що дійсно позивачці на підставі договору дарування ВМО № 952108 від 16.11.2009 року, реєстровий номер 2597 належить 12/100 частин житлового будинку АДРЕСА_1 /л.с. 6-8/
В квартирі позивачці зареєстрований з 23.07.2007 року відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який не мешкає в квартирі з 01.07.2009 року /л.с. 10-12/, що підтверджується актами обстеження квартири від 01.07.2009 року /л.с. 14/; від 15.09.2009 року /л.с. 16/; від 20.03.2010 року /л.с. 18/.
Відповідач не сплачує комунальні послуги, не проводить ремонт житлового приміщення, його речей в квартирі не має.
На даний час відповідач виїхав на постійне місце проживання в р. Білорусь, м. Вітебськ, і він є громадянином Білорусі.
Згідно ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно до ст. 150 ЖК України, громадяни які мають у приватній власності житловий будинок, квартиру користуються ним (нею) для особистого проживання та проживання членів їх сімей та вправі розпоряджатися цією власністю на свій розсуд.
Згідно з ч. 1 ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів, на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Реєстрація відповідача в будинку позивачки перешкоджає позивачці в праві розпоряджатися останнім, вона змушена сплачувати комунальні послуги також і на відповідача.
Відповідно до ч.2 ст. 386 ЦК України, власник, який має підстави передбачити можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право власності, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійснені ним права користування та розпорядження своїм майном.
При таких обставинах, с урахуванням того, що відповідач порушує права позивачки, суд вважає позовні вимоги позивачки обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Керуючись ст. 321, 386, 391 ЦК України, ст. 150 ЖК України, ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» ст. ст.10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224, 225, 226,227,228 ЦПК України , суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, відділу імміграції та реєстрації фізичних осіб Білгород – Дністровського МВ ГУМВС України в Одеській області, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1
Зобов’язати відділ імміграції та реєстрації фізичних осіб Білгород – Дністровського МВ ГУМВС України в Одеській області зняти з реєстрації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, за адресою: квартира АДРЕСА_1 а в м. Білгород – Дністровському Одеської області.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через Білгород-Дністровський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-дений строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
С У Д Д Я :