Судове рішення #11198602

Справа № 2 – 562/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ              УКРАЇНИ

13 серпня 2010 року                                Підволочиський районний суд Тернопільської області

в складі:                                                           головуючого Комендата Р.Т.

       при секретарі Гук Р.Б.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в селищі Підволочиську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Жеребківської сільської ради Підволочиського району, про визначення додаткового строку для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини, -

ВСТА Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 в липні 2010 року звернулася в суд з позовом до Жеребківської сільської ради Підволочиського району про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом за померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 матір’ю ОСОБА_2, посилаючись на те, що покійна ОСОБА_2 вчинила на її користь заповіт на все належне їй майно, яке складається із земельної ділянки розміром 2, 13 га, що на території Жеребківської сільської ради Підволочиського району. У встановлений законом термін, призначений на прийняття спадщини, вона не оформила відповідні документи на спадщину в силу своєї юридичної необізнаності та відсутністю матеріальних коштів, тому не мала можливості та невчасно звернулася в нотаріальну контору.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала повністю, пояснила, що покійна ОСОБА_2 була її матір’ю, тому заповіла все своє майно їй, у зв'язку з чим позивач звернулася в нотаріальну контору по питанню оформлення спадщини, однак в цьому їй було відмовлено по тій причині, що вона пропустила шестимісячний строк, встановлений для прийняття спадщини. Причиною пропуску такого строку стала відсутність матеріальних коштів та юридична необізнаність.

Представник відповідача – Жеребківської сільської ради Підволочиського району, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання, до суду не з'явився, однак подав заяву, згідно якої просить справу за позовом ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини розглядати без участі представника сільської ради. З позовом згідний.

Позивач не заперечує проти ухвалення рішення в даному судовому засіданні.

Згідно п. 4 ст. 130 ЦПК України у хвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу.

Судом встановлено, що визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб, позовні вимоги ґрунтуються на встановлених законом підставах, оскільки:

- 14 березня 2007 року покійна ОСОБА_2 вчинила на користь позивача ОСОБА_1 заповіт, посвідчений державним нотаріусом Другої тернопільської державної нотаріальної контори, згідно якого все належне їй майно, яке належить їй і буде належати на день смерті і на що вона за законом має право, заповіла своїй дочці ОСОБА_1. Даний заповіт не змінений і не скасований;

- ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що стверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, виданим ІНФОРМАЦІЯ_1 Відділом реєстрації актів цивільного стану Тернопільського міського управління юстиції;

- після смерті покійної ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до складу якої входить: земельна ділянка розміром 2.13 га, що на території Жеребківської сільської ради Підволочиського району Тернопільської області, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, стосовно якої в покійної було право власності на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 785481 від 27 листопада 2005 року;

-   судом встановлено, що даний Державний акт був виданий на ім’я ОСОБА_3, однак як вбачається з свідоцтва про укладення шлюбу, НОМЕР_2, виданого 25 серпня 1978 року, після реєстрації шлюбу з ОСОБА_4 прізвище ОСОБА_5 записане як ОСОБА_4, тобто даний Державний акт був виданий на ім’я спадкодавця;  

- на час відкриття спадщини позивач ОСОБА_1 відмову від спадщини не заявила, спадщину фактично прийняла;

-  причини пропуску строку звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини позивачем судом встановлені наступні: юридична необізнаність та відсутність матеріальних коштів.

Наведені факти свідчать, що крім позивача ніхто не претендує на спадкове майно ОСОБА_2

Відповідно до ч. З ст. 1272 ЦК України - за позовом спадкоємця, який пропустив строк на прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 пропустила термін на прийняття спадщини з поважних причин, а тому відповідно до ст. 1272 ЦПК України їй слід визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Тернопіль.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 130 п. 4, 174, 212, 213, 215, 294, ч. 4 ст. 295 ЦПК України, ст. ст. 1233, 1270, 1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, терміном – 1 місяць з дня вступу рішення суду у законну силу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Підволочиський районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий                                                     підпис                                     Р.Т. Комендат

копія вірна:

Голова Підволочиського

районного суду                                                                                         Р.Т Комендат

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація