Справа № 2-4118
2010 рік
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про закриття провадження у справі у зв’язку з тим, що справа
не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства
28 вересня 2010 рік м Білгород – Дністровський
Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючої одноособово судді Прийомової О.Ю.
при секретарі Мамончик Є.І.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Білгород – Дністровському Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про відшкодування шкоди, завданої особі незаконним рішенням, діями чи бездіяльністю органу місцевого самоврядування, їх посадовою особою,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про відшкодування шкоди, завданої особі незаконним рішенням, діями чи бездіяльністю органу місцевого самоврядування, їх посадовою особою, просить суд стягнути з відповідача на її користь недоплачену допомогу по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку, за період з січня 2006 року по 24.04.2010 року в розмірі 20866,38 грн.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року по справі №19-рп/2010, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI, а саме: - пункту 2 розділу I: "Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України;
- пункту 2 розділу II: "Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства".
Визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI.
Положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
У відповідності до ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до положень ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності.
Відповідно до ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. 205 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що по цивільній справі необхідно закрити провадження, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 15, 205 ч.1 п. 1 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про відшкодування шкоди, завданої особі незаконним рішенням, діями чи бездіяльністю органу місцевого самоврядування, їх посадовою особою – закрити.
Роз’яснити ОСОБА_1 право звернення для вирішення спору в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: