Судове рішення #11193354

                                                                                                           

   Справа  № 2-2570/2010р.

  ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

           19 липня 2010  року   Корабельний районний суд  м. Миколаєва  у складі

головуючого  по справі - судді               Безпрозванного В.В.,

при секретарі  судового засідання -       Кукумань В.С.,

за участю  позивача -                               ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні  в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

         В травні 2010 року позивач звернувся до суду із позовною заявою, в якій просив визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1.

          В обґрунтування позовних вимог позивач вказував, що згідно ордеру на житлове приміщення № 281 від 26 липня 2007 року йому була надана квартира АДРЕСА_1.

          З 2001 року у вищевказаній квартирі зареєстровані: позивач, його колишня дружина ОСОБА_2 - відповідач по справі, та двоє спільних дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Посилаючись на те, що відповідач зареєстрована у вищевказаній квартирі, але не проживає,   перешкод в користуванні спірною квартирою їй ніхто не чинив, її майна там немає, участі в оплаті комунальних платежів не приймає позивач в судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, не представив доказів проти задоволення позову, тому суд на підставі ст. 224 ЦПК України, за згодою позивача, вважає за можливе розглянути справу заочно.

          Вислухавши пояснення позивача, дослідивши  письмові докази по справі, давши належну оцінку показам свідків, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.                                    

         На підставі ордеру на житлове приміщення №281 від 26 липня 2007 року позивач є основним наймачем квартири АДРЕСА_1 (а.с.6).

        Згідно довідки № 1812 від 11 травня 2010 року, виданої КП ДЕЗ «Океан» у вищевказаній квартирі окрім позивача зареєстровані: колишня дружина позивача ОСОБА_2 - відповідач по справі, та двоє спільних дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 9). Разом з тим, відповідач з 2001 року у спірній квартирі не проживає, що підтверджується актами про непроживання (а.с.11,12).

        Крім того, факт не проживання відповідачів у вищевказаному житловому приміщенні було підтверджено допитаними в судовому засіданні в якості свідків – ОСОБА_5, ОСОБА_6, які підтвердили обставини, викладені у позовній заяві.

        Згідно з ст.71 Житлового Кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім`ї були відсутні з поважних причин понад шести місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом.

        Відповідно до ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

      Згідно з ст.107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім`ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім`я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім`ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

       Таким чином, з огляду на те, що відповідач більше шести місяців відсутня в спірній квартирі без поважних причин, перешкод в користуванні спірної квартири їй ніхто не чинив, її майна там немає, не зверталась до суду з заявою про продовження встановленого законом строку збереження за ними спірної квартири, позов підлягає задоволенню.

                 Керуючись  ст.ст.  209, 212-215, 218   ЦПК  України   суд,

ВИРІШИВ:

          Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, такою, що втратила право користування житловим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги .

         

            СУДДЯ                                 /підпис/                                   В.В.Безпрозванний

Копія вірна.

Рішення набуло законної сили 30.07.2010 року.

Оригінал рішення знаходиться в цивільній справі № 2-2570/2010 р. в архіві Корабельного районного суду м. Миколаєва.

СУДДЯ                             В.В. Безпрозванний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація