Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #111920199

Справа № 618/573/21

Провадження № 2-о/618/33/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 вересня 2021 року Дворічанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Гніздилова Ю. М., за участю секретаря судового засідання - Рябенко Л. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Дворічна цивільну справу № 618/573/21 за заявою ОСОБА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Дворічанська селищна рада Куп`янського району Харківської області, юридична адреса: 62702, Харківська область, Куп`янський район, смт Дворічна, вул. Слобожанська, буд. 8,


встановив:


ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Дворічанська селищна рада Куп`янського району Харківської області, обґрунтовуючи свої вимоги таким.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько заявниці - ОСОБА_2 , після смерті якого заявниця має намір прийняти спадщину. Коли з метою оформлення спадщини вона звернулася до Дворічанської державної нотаріальної контори Харківської області з приводу видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті свого батька, державним нотаріусом їй було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій в зв`язку з тим, що в свідоцтві про народження заявниці батько записаний як « ОСОБА_2 », а в свідоцтві про його смерть - як « ОСОБА_2 ». Вказана обставина унеможливлює прийняття спадщини заявницею.

В судове засідання заявниця не з`явилася, надавши до суду заяву, в якій підтримала вимоги, викладені в заяві, в повному обсязі, просила їх задовольнити, справу розглянути за її відсутності.

Представниця заінтересованої особи - Дворічанський селищний голова в судове засідання не з`явилася, надавши заяву, в якій вимоги, викладені в заяві, визнала, не заперечувала проти їх задоволення, справу просила розглянути без участі представника Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, прийшов до наступного.

Згідно з посвідкою про народження серії НОМЕР_1 від 22 серпня 1945 року, ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Війтівці Вінницької області, батько ОСОБА_3 , мати ОСОБА_4 (а. с. 10).

Відповідно до трудової книжки від 26 листопада 1960 року, ОСОБА_2 , 1937 року народження, мав професію тракториста (а. с. 16).

Згідно з посвідченням тракториста-машиніста серії НОМЕР_2 , виданого Дворічанським управлінням сільського господарства Харківської області на підставі протоколу № 1 від 25 березня 1971 року, ОСОБА_2 має право працювати на тракторах всіх марок та знаряддях, які агрегатуються з ними, на комбайнах всіх марок, землерийних та інших складних сільськогосподарських машинах, водити транспортні трактори і транспортні поїзда (а. с. 15).

Відповідно до військового квитка серії НОМЕР_3 від 25 жовтня 1962 року, виданого Дворічанським районним військовим комісаріатом Харківської області, ОСОБА_2 , мав основну цивільну спеціальність шофер-тракторист (а. с. 14).

Згідно з свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4 від 03 травня 1971 року, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Великий Виселок Дворічанського району Харківської області, батько ОСОБА_2 , мати ОСОБА_6 (а. с. 9).

Відповідно до профспілкового квитка № НОМЕР_5 від 02 січня 1985 року, виданого профспілковим комітетом радгоспу «Мечніково», ОСОБА_2 , 1937 року народження, в 1961 році вступив до профспілкового комітету радгоспу «Мечніково» (а. с. 12).

Згідно з посвідченням від 16 грудня 1987 року, виданим виконавчим комітетом Харківської обласної Ради народних депутатів УРСР, ОСОБА_2 нагороджений медаллю «Ветеран праці» на підставі рішення виконавчого комітету Харківської обласної Ради народних депутатів № 467 від 16 листопада 1987 року (а. с. 13).

Відповідно до Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища № 00030132294 від 30 березня 2021 року, 21 травня 2011 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дворічанського районного управління юстиції Харківської області зареєстровано шлюб між ОСОБА_7 та ОСОБА_1 , про що зроблено актовий запис за № 01 (а. с. 11).

Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_6 , виданого 02 червня 2020 року виконавчим комітетом Новоєгорівської сільської ради Дворічанського району Харківської області, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 83 років, актовий запис № 08 (а. с. 8).

Відповідно до постанови № 412/02-31 від 14 травня 2021 року Дворічанської державної нотаріальної контори Харківської області, ОСОБА_1 державним нотаріусом відмовлено у вчиненні нотаріальної дії - видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті її батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв`язку з тим, що в наданому свідоцтві про смерть спадкодавця ОСОБА_2 записаний по батькові як « ОСОБА_2 », а в свідоцтві про народження спадкоємиці ОСОБА_1 в графі «батько» померлий записаний по батькові як « ОСОБА_2 ». (а. с. 7).

В наданих до суду письмових поясненнях свідки ОСОБА_11 та ОСОБА_12 підтвердили, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є батьком ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 3 ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є зокрема, законність, рівність всіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

В силу п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» роз`яснено, що такі справи розглядаються якщо: відповідно до закону, такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих або майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; встановлення факту не пов`язане з подальшим вирішенням суперечки про право.

За таких обставин справи суд вважає можливим встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є батьком заявниці - ОСОБА_1 .

Встановлення вказаного факту дає право заявниці на оформлення спадщини після смерті її батька.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 13, 19, 81, 258, 259, 263 - 265, 268, 293, 294, 315, 319, 352, 354, 355, п. 15.5 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України, суд


ухвалив:


Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є батьком заявниці - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_7 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду через Дворічанський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.




Суддя Ю. М. Гніздилов











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація