Справа №2-10399/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
01.09.2010 року Московський районний суд м. Харкова в складі
головуючого судді Зінченко Ю.Є.,
при секретарі Колтур Я.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов’язання Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова нарахувати на його користь недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за 2006 – 2009 роки, з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком та провести відповідні виплати. Посилається на те, що він відноситься до соціальної категорії громадян, яким встановлений статус «Дитина війни», та відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», але у 2006-2009 р.р. такі виплати проведені не в повному обсязі.
Відповідач направив до суду письмові заперечення, у яких просив в задоволенні позову відмовити, оскільки відповідно до п. 2 Прикінцевих положень ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” № 2195-1У особи, які мають право на пільги відповідно до ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” та ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів. Позивач отримує в УПФУ в Московському районі м. Харкова підвищення до пенсії, як член сім’ї померлого учасника війни, відповідно до ч.1 ст. 10, ч. 4 ст. 14 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, за отриманням пільг відповідно до ст. 6 ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” позивач не звертався.
Позивач та відповідач звернулися до суду з клопотанням про розгляд справи у їх відсутності.
Суд дослідивши і оцінивши надані докази, представлені в матеріалах справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що позивач відноситься до категорії громадян, яким встановлено статус “Дитина війни” та відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” йому повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Ці обставини підтверджуються посвідченням позивача, з відміткою про надання йому статусу “Дитина війни”.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” № 2195-1У особи, які мають право на пільги відповідно до ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” та ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів.
Позивач отримує в УПФУ в Московському районі м. Харкова підвищення до пенсії як член сім’ї померлого учасника війни, відповідно до ч.1 ст. 10, ч. 4 ст. 14 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Це підтверджується довідкою УПФУ в Московському районі м. Харкова про нарахування підвищення до пенсії за 2006-2009 роки згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, та гарантії їх соціального захисту».
Таким чином, позивач за 2006-2009 роки отримував соціальну допомогу, яка нараховувалася йому відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” у обсязі, передбаченому чинним законодавством.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що позов не підлягає задоволенню.
Суд розподіляє судові витрати відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, ст.ст. 3, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», п. 2 Прикінцевих положень ЗУ “Про соціальний захист дітей війни”, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов’язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його оголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя Ю.Є. Зінченко