Судове рішення #11182614

                                                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                       Справа № 1-97/2010

В И Р О К

І М Е Н Е М                У К Р А Ї Н И

10 вересня  2010 року                                                 Рівненський міський суд Рівненської області

в складі:

головуючого  судді             -  Музичук Н.Ю.

при секретарі                       -  Моргун А.М.

з участю прокурора            -  Костюка О.В.

та адвоката                          -  ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне кримінальну справу по  обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця села Мала Совпа Корецького району Рівненської області, українця, громадянина України, із середньою технічною освітою, одруженого, непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1, судимого Рівненським міським судом 23.11.2007 року за ст. 28 ч.2, 204 ч.1, ч.2ст.28 ч.2 ст.204, ч.2 ст. 28 ч.3 ст.204, ч.2 ст.216 КК України до 5 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання із іспитовим строком на 1 рік на підставі ст. 75 КК України, за постановою Рівненського міського суду від 17 грудня 2008 року звільнений від покарання у зв’язку із закінченням іспитового строку,  судимість погашена в силу ст.89 ч.1 п.1 КК України,  у вчиненні злочинів , передбачених ст.ст. 204 ч.1, 204 ч.2, 204 ч.3, 216 ч.2, 15 ч.1, 216 ч.2 КК України,                                                       встановив:

  ОСОБА_2, являючись фізичною особою, не зареєстрованою як суб’єкт підприємницької діяльності, не маючи ліцензії на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв, в порушення вимог ст.ст. 2,6,15,15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року та п.2 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» №329/95-ВР від 15.09.1995 року, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи його наслідки та бажаючи їх настання, маючи на меті отримання прибутку, незаконно придбав у невстановленої досудовим слідством особи, з метою незаконного виготовлення алкогольних напоїв, спирт етиловий ректифікований, в подальшому незаконно кустарним способом шляхом розведення спирту етилового ректифікованого водою до концентрації близько 40%, виготовив з метою подальшого збуту алкогольні напої в кількості 12 літрів, які не відповідають обов’язковим вимогам до якості продукції, що наведені в ДСТУ 4256:2003, містять нерозчинні механічні домішки, які зберігав з метою збуту.

Після виготовлення вищевказаних алкогольних напоїв ОСОБА_2 збув незаконно виготовлені ним особисто 12 літрів  алкогольних напоїв, які не відповідають вимогам ДСТУ4256:2003, містять нерозчинні механічні домішки, а саме:

15 Січня 2009 року близько 12.00 години ОСОБА_2 збув особі під псевдонімом  ОСОБА_3 по ціні 8 грн. за 0,5 літра на загальну суму 160 грн. незаконно виготовлені ним особисто алкогольні напої на території ПП «Торговий центр Д» по вулиці Здолбунівській,17/1 в м. Рівне з вантажного автомобіля ГАЗ – 3307 синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_4, у вигляді 10 літрів алкогольних напоїв водно-спиртової суміші типу горілка, що знаходились в скляних пляшках в кількості 20 штук ємністю по 0,5 літра кожна, на яких на боковій поверхні наклеєні паперові етикетки з надписами «Пшенична горілка Lubotinn,  phenichna gorilka» виробництва ЗАТ «Люботинський завод продтовари», закриті металевими ковпачками золотистого  кольору із перфорованим відривним кільцем. Горловина кожної пляшки була обклеєна марками акцизного збору, виготовленими не на державному комбінаті «Україна», що здійснює випуск цінних паперів даної категорії, отриманими за допомогою друкарських форм для плоского офсетного друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера з використанням спеціально люмінесцентних захищених  фарб.

19 Лютого 2009 року близько 11.00 години  ОСОБА_2 збув особі під псевдонімом  ОСОБА_3 по ціні 10 грн. за 0,5 літра на загальну суму 40 грн. незаконно виготовлені ним особисто алкогольні напої на території ПП «Торговий центр Д» по вулиці Здолбунівській,17/1 в м. Рівне з вантажного автомобіля ГАЗ – 3307 синього кольору, номерний знак НОМЕР_4, у вигляді  2 літрів горілки, що зберігалась в скляних пляшках в кількості 4 штук ємністю по 0,5 літра кожна, на яких на боковій поверхні наклеєні паперові етикетки з надписами «Поліська горілка особлива Віват» виробництва Державне підприємство Луцький спирто-горілчаний комбінат, закриті металевими ковпачками червоного кольору з перфорованим відривним кільцем, на боковій поверхні яких виконано рельєфний напис сріблястого кольору «Віват».  Горловина кожної пляшки повторно була обклеєна марками акцизного збору, виготовленими не на державному комбінаті «Україна», що здійснює випуск цінних паперів даної категорії, отриманими за допомогою друкарських форм для плоского офсетного друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера.

Крім того, ОСОБА_2 незаконно придбав у невстановленої досудовим слідством особи, з метою незаконного виготовлення алкогольних напоїв, спирт етиловий ректифікований. В подальшому ОСОБА_2 зберігав з метою збуту незаконно виготовлені ним особисто в кустарних умовах, шляхом розведення спирту етилового ректифікованого водою, алкогольні напої типу горілка, горілка особлива  в кількості 13 літрів 542,5 мл.,  які не відповідають обов’язковим вимогам до якості продукції, що наведені в ДСТУ 4256:2003, містять нерозчинні механічні домішки, які були виявлені працівниками податкової міліції ДПА в Рівненській області під час проведення обшуків 25 лютого 2009 року та огляду 26 лютого 2009 року.

         Так, під час проведення обшуку автомобіля ГАЗ 3307 синього кольору, номерний знак НОМЕР_4, що знаходився в користуванні ОСОБА_2 виявлено 13 літрів 510 мл. алкогольних напоїв типу горілка, горілка особлива, які містились в пляшках з полімерного матеріалу, а саме: в двох пляшках з прозорого полімерного матеріалу коричневого кольору ємністю по 0,5 літра кожна з наклеєними етикетками з написами «Радомишль», закритих ковпачками з полімерного матеріалу, в яких знаходилось по 495 мл. алкогольних напоїв; в трьох пляшках з прозорого полімерного матеріалу зеленого кольору ємністю по 1 літру кожна з наклеєними етикетками «1715» - 2 штуки, «Славутич» 1 штука, закритих металевими ковпачками та ковпачками з полімерного матеріалу, в яких знаходилось по 990 мл. алкогольних напоїв; в чотирьох пляшках з прозорого полімерного матеріалу коричневого кольору ємністю по 1 літру кожна з наклеєними етикетками з написами «Львівське» 3 штуки, «Рогань» 1 штука, закритими металевими ковпачками та ковпачками з полімерного матеріалу, в яких знаходилось по 995 мл. алкогольних напоїв; в трьох пляшках з прозорого полімерного матеріалу безбарвного кольору ємністю по 1,5 літра кожна, з наклеєними етикетками з написами «Апельсиновий», «Румба», «Двіжок», закритих ковпачками з полімерного матеріалу, в яких знаходилось по 1 літру 490мл. алкогольних напоїв; в пляшці з прозорого полімерного матеріалу безбарвного кольору ємністю 1,5 літра з наклеєною етикеткою з написом «Лимонад», закритій ковпачком з полімерного матеріалу, в якій знаходилось 1літр 100 мл. алкогольних напоїв.

Під час проведення обшуку по місцю проживання ОСОБА_2 в будинку АДРЕСА_1 25 лютого 2009 року виявлено 27,3 мл. алкогольних напоїв типу горілка, горілка особлива, які містились в ємності з полімерного матеріалу білого кольору ємкістю 33 літра.

Під час проведення огляду автомобіля НОМЕР_2», що належить ОСОБА_2 26 лютого 2009 року виявлено 5,2 мл. алкогольних напоїв типу горілка, горілка особлива, які містились в пляшці з полімерного матеріалу ємністю 1 літр, закритій металевим ковпачком червоного кольору з наклеєною етикеткою з надписом «Каліпсо».

Крім того, ОСОБА_2 з метою виготовлення алкогольних напоїв зберігав по місцю проживання  в будинковолодінні АДРЕСА_1: 253 нові металеві ковпачки червоного кольору, на боковій поверхні яких виконані рельєфні написи сріблястого кольору «Віват»; 20 нових металевих ковпачків жовтого кольору; 280 пляшок з-під горілки «Поліська» Віват, 27 пляшок з-під горілки «Українська з перцем», 109 пляшок з-під горілки з різними етикетками; 20 пляшок з-під настоянки «Українська з перцем»; пусті поліетиленові пляшки з-під мінеральної води та солодкої води в кількості 81 штука.  

В вантажному автомобілі ГАЗ – 3307 синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_4, що знаходився в користуванні ОСОБА_2, останній зберігав 104 нові металеві ковпачки червоного кольору, на боковій поверхні яких виконані рельєфні написи сріблястого кольору «Віват».

Крім того, ОСОБА_2, являючись фізичною особою, не зареєстрованою як суб’єкт підприємницької діяльності, діючи умисно, з метою отримання прибутку, в порушення вимог п.1 ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» №329/95-ВР від 15.09.1995 року із змінами та доповненнями, якими передбачено, що марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, незаконно придбав з метою використання та збуту незаконно виготовлені та одержані підроблені марки акцизного збору на алкогольні напої вітчизняного виробництва у невстановленої слідством особи. З метою реалізації свого злочинного наміру ОСОБА_2 використав  придбані ним виготовлені не на державному комбінаті «Україна», що здійснює випуск цінних паперів даної категорії, отримані за допомогою друкарських форм для плоского офсетного друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера з використанням спеціально захищених люмінесцентних фарб підроблені марки акцизного збору:

23 ААБ 012437 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012425 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012423 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012430 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012427 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012428 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012420 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012434 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012366 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012432 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012436 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012424 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012426 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012422 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012433 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012429 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012435 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012394 06/3 ЛГП 0,5 л,

23 ААБ 012421 06/3 ЛГП 0,5л,  23 ААБ 012431 06/3 ЛГП 0,5 л, які використав на скляні пляшки з алкогольними напоями в кількості 20 штук, ємністю по 0,5 літра кожна, на яких на боковій поверхні наклеєні паперові етикетки з надписами «Пшенична горілка Lubotinn, phenichna gorilka» виробництва ЗАТ «Люботинський завод продтовари», збуті ним 15 січня 2009 року близько 12.00 години особі під псевдонімом  ОСОБА_3 на території ПП «Торговий центр Д» по вулиці Здолбунівській,17/1 в м. Рівне з вантажного автомобіля ГАЗ – 3307 синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_4.

Повторно ОСОБА_2 використав придбані ним виготовлені не на державному комбінаті «Україна», що здійснює випуск цінних паперів даної категорії, отримані за допомогою друкарських форм для плоского офсетного друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера підроблені марки акцизного збору: 03 ААЮ 122416 08/08 АВ, 03 ААЮ 122375 08/08 АВ, 03 ААЮ 122419 08/08 АВ,  03 ААЮ 122419 08/08 АВ, які використав на скляні пляшки з алкогольними напоями в кількості 4 штуки, ємністю по 0,5 літра кожна, на яких на боковій поверхні наклеєні паперові етикетки з надписами «Поліська горілка особлива «Віват» виробництва Державне підприємство Луцький спирто-горілчаний комбінат, збуті ним 19 лютого 2009 року близько 11.00 години особі під псевдонімом  ОСОБА_3 на території ПП «Торговий центр Д» по вулиці Здолбунівській,17/1 в м. Рівне з вантажного автомобіля ГАЗ – 3307 синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_4.

Крім того, ОСОБА_2 являючись фізичною особою, не зареєстрованою як суб’єкт підприємницької діяльності, діючи умисно, з метою отримання прибутку, в порушення вимог п.1 ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» №329/95-ВР від 15.09.1995 року із змінами та доповненнями, якими передбачено, що марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, незаконно придбав у невстановленої слідством особи незаконно виготовлені та одержані підроблені марки акцизного збору на алкогольні напої вітчизняного виробництва з індексом регіону 03АААЮ в кількості 6018 штук, виготовлені не на державному комбінаті «Україна», що здійснює випуск цінних паперів даної категорії, отримані за допомогою плоского друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера, тим же способом, що і марки наклеєні на 4 пляшки з етикетками «Поліська» придбані при оперативній закупці 19.02.2009 року у ОСОБА_2, та марки акцизного збору, з індексом регіону 03АААБ, 23 АААБ в кількості 2921 штук, виготовлені не на державному комбінаті «Україна», що здійснює випуск цінних паперів даної категорії, отримані за допомогою плоского друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера з використанням захищених люмінесцентних фарб, тим же способом, що і марки наклеєні на 20 пляшок з етикетками «Пшенична горілка Lubotinn,  phenichna gorilka» придбані при оперативній закупці 15.01.2009 року у ОСОБА_2, а разом 8939 акцизних марок , які маючи намір на повторне використання та збуту їх при виготовленні алкогольних напоїв, зберігав по місцю проживання в будинку АДРЕСА_1, проте злочинний свій намір не зміг довести до кінця по незалежних від його волі причинах через вилучення акцизних марок працівниками міліції при проведенні обшуку 25 лютого 2009 року.

Крім того, ОСОБА_2, маючи намір на повторне використання марок акцизного збору при збуті виготовлених алкогольних напоїв, зберігав у власному автомобілі «Фіат 220Л» білого кольору, НОМЕР_7, підроблені марки акцизного збору з індексом регіону 03АААЮ в кількості 2491 штук , виготовлені не на державному комбінаті «Україна», що здійснює випуск цінних паперів даної категорії, отримані за допомогою плоского друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера, виготовлені тим же способом, що і марки наклеєні на 4 пляшки з етикетками «Поліська» придбані при оперативній закупці 19.02.2009 року у ОСОБА_2, проте злочинний свій намір не зміг довести до кінця по незалежних від його волі причинах через вилучення акцизних марок працівниками міліції при проведенні огляду 26 лютого 2009 року.

Будучи допитаним в якості підсудного, ОСОБА_2 вину у вчиненні злочинів по суті пред’явленого обвинувачення не визнав, вказав, що звинувачення сфабриковане працівниками податкової міліції. Показав, що незаконним виготовленням та збутом алкогольних напоїв не займався. Протягом останніх 4 років продає сільськогосподарську продукцію на ринку «Дикого» в місті Рівному  по вулиці Здолбунівській із вантажного автомобіля ГАЗ – 3307 синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_4, ключі від якого постійно знаходяться в нього, сторонні особи до автомобіля доступу не мають. Окрім того пояснив, що алкогольні напої 15 січня та 19 лютого 2009 року він не продавав. Вилучені під час обшуку марки і пробки знайшов на ринку біля смітника. Марки виявив ще до Нового року, коли привіз ящики з ринку додому. Зберігав їх просто так без будь-якого наміру. В який спосіб марки акцизного збору опинилися в його автомобілі пояснити не може, вважає, що їх могли підкинути працівники податкової міліції, які відмикали його автомобіль.  Вилучені під час обшуку скляні пляшки збирав для здачі в скло пункт. Стверджує, що там були пляшки не тільки з-під горілки, а з під пива та інших напоїв. Вилучені ковпачки збирав аби здати в металобрухт, вони в більшості були пошкоджені та іржаві. Вилучені алкогольні напої придбав для власного споживання та на весілля дочки, тримав в автомобілі. Бо не було де зберігати. З приводу належності йому відбитків пальців рук на пляшці з горілкою, вилученої 15 січня 2009 року під час оперативної закупки, пояснив, що вказані відбитки на пляшці здобуті незаконним шляхом співробітником ПМ ОСОБА_4 Після проведення обшуків ОСОБА_4 приїхав до нього, запросив в автомобіль та попросив взяти пляшку в руки. Наступного дня він звернувся в прокуратуру  Рівненської області зі скаргою на незаконні дії працівника податкової. Просить виправдати його у вчиненні злочинів, передбаченого ст.ст. 204 ч.2,3 КК України, та не позбавляти його волі.

Не дивлячись на невизнання вини підсудним, злочинні його дії стверджуються показами допитаних свідків, письмовими та речовими  доказами в справі.

Так, допитаний судом із застосуванням технічних засобів в якості свідка чоловік під псевдонімом ОСОБА_3 підтвердив в судовому засіданні, що на прохання співробітників податкової міліції ДПА в Рівненській області він був залучений для проведення оперативних закупок незаконно виготовлених алкогольних напоїв у громадянина, якого описав, як ОСОБА_2, якого називали на ринку «Володя усатий». Закупку горілки він проводив два рази,  в січні 2009 року придбав у підсудного з машини на ринку «Дикого» м. Рівне  20 пляшок горілки «Пшенична» за 160 грн. отриманих в податковій, а приблизно через місяць  в лютому 2009 року придбав у підсудного 4 пляшки горілки «Поліська» за 40 грн. отриманих в податковій, решту грошей повернув. Пляшки придбаної ним горілки були закорковані металевими кришками та обклеєні акцизними марками. Придбану в результаті закупки горілку він передавав працівникам ПМ в приміщенні податкової, де вона була оглянута в присутності понятих.

          Допитаний в якості свідка ОСОБА_4, показав що в ході проведення службової діяльності йому, як старшому оперуповноваженому з ОВС УПМ ДПА, стало відомо, що підсудний займається виготовленням та збутом підроблених алкогольних напоїв. З цією метою було проведено дві оперативні закупки в ОСОБА_2, про що були складені відповідні документи. Гр. під прізвищем  ОСОБА_3 було закуплено за першим разом 20 пляшок горілки в підсудного, за другим разом – 4 пляшки  з горілкою. По суті порядку проведення закупки показав, що процедура закупки проведена відповідно встановленого Інструкцією порядку. В службовому приміщенні гр. ОСОБА_3 за участю двох понятих були видано грошові кошти для придбання горілки в гр. ОСОБА_2. Складався акт огляду покупця і виділення грошових купюр, робились світлокопії даних купюр. Акт підписувався всіма учасниками і громадянином під прізвищем ОСОБА_3.  Йому вручили гроші. Він доставив закупника до ринку Дикого по вул. Здолбунівській в м. Рівне. Закупник знав ОСОБА_2, бо неодноразово з ним спілкувався з приводу придбання горілки. Через певний час, приблизно 20 – 30 хвилин, ОСОБА_3 повернувся з ящиком, в якому було 20 скляних пляшок з горілкою «Пшенична», яка була маркована марками акцизного збору з ознаками підробки. Факт закупівлі він особисто не бачив. ОСОБА_3 повідомив, що гр. ОСОБА_2 йому продав з а/м ЗІЛ горілку по 8 грн. за пляшку. Поняті в цей час були біля роботи. Вони повернулись туди і за  участю понятих провели огляд та вилучення алкогольних напоїв, які знаходились в картонному ящику. ОСОБА_3 в своїх поясненнях повідомив, що придбав цю горілку в ОСОБА_2. Друга оперативна закупка проводилась через 2 – 3 тижні після першої, таким же способом було закуплено 4 пляшки горілки «Поліська». Закупку проводив той самий громадянин. ОСОБА_3 повідомляв, що придбав горілку в ОСОБА_2 по 10 грн. за пляшку. Попередньо ОСОБА_3 домовлявся з ОСОБА_2 про продаж.

           В подальшому він був присутній при проведенні обшуку по місцю проживання гр.. ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 в будинку ОСОБА_5. В ході проведення обшуку було виявлено на горищі марки акцизного збору з ознаками підробки, знайдені 20 корків металевих нових жовтого кольору, якими закупорюється горілка, а також приблизно 250 корків металевих з написом «Віват». В кухні поменшання було виявлено пластмасову ємкість на 33 літра з запахом спирту, лійки. Точніше не пам’ятає. На подвір’ї був диван, за яким були марки акцизного збору. В сараї та на подвір’ї було виявлену пусту тару з-під горілки – понад 300 пляшок. На подвір’ї знаходився автомобіль «Фіат Скудо» білого кольору,  по прибуттю ОСОБА_2, йому було зачитано постанову і запропоновано видати алкоголь. Оскільки видачі не було, почали проводити обшук автомобіля. ОСОБА_2 відкривав автомобіль своїми ключами. В  автомобілі виявлені пластикові приблизно 20 пляшки з рідиною, схожою на вино, знайдені марки акцизного збору ідентичні тим, що були знайдені на горищі в будинку, пляшка з полімерного матеріалу із залишками алкогольних напоїв. Обшук проводився слідчим Шаблій В.І. Були складені відповідні протоколи, які відповідають дійсності. Зауваження до протоколів обшуків ОСОБА_2 не висловлював.

          Допитаний в якості свідка  ОСОБА_6 суду показав,   що  його січні 2009 року    запросили бути понятим при проведенні операції по закупівля горілки, на що він дав згоду. Оглядали  грошові купюри, фотографували їх, дали їх закупнику, який мав іти на закупку. Коли закупник повернувся в нього був ящик горілки, він повідомив, що купив горілку на грузовику на  ринку Дикого, в особи, яка торгувала продуктами, імені особи він вже не пам’ятає.  Був пляшки державної горілки, назви якої він не пам’ятає. Оформлявся документ про видачу грошей. Також оформляли протокол після повернення та огляду предметів закупки. Це було два рази. Другий раз був понятим при проведенні закупки в лютому 2009 року. В лютому все було в такому ж порядку.  Закупник вдруге приніс мало, лише кілька пляшок горілки, в цьому зв’язку він подумав, що вже не довіряють, бо закупнику давали багато грошей. Документи  другий раз оформляли так само. При проведення самої оперативної закупки на ринку Дикого він присутнім не був. Більш точні покази давав на досудовому слідстві, бо багато часу пройшло, підтримує їх.          

          Допитаний в якості свідка  ОСОБА_7 суду показав,   що він запрошувався в податкову в якості понятого при проведенні оперативної закупки. Один раз в січні 2009 року зранку гроші видавались людині на проведення закупки в ОСОБА_2, прізвище він запам’ятав, бо його начальник з таким прізвищем. Перед закупкою оглядались купюри грошей, номерні знаки переписувались, ксерокопії робили, складався протокол. Гроші вручались чоловіку приблизно 30 річного віку, котрий потім робив закупку. Бачив як  після обіду закупник приносив горілку– перший раз 20, а другий раз 4 пляшки. Брав участь у вилученні горілки. Хлопець, якому давали гроші, приніс і сказав, що придбав на ринку Дикого у вказаної йому особи ОСОБА_2 за ті гроші, що йому видавались. Огляд та вилучення проводились в кабінеті. Другий раз закупник повідомляв, що брав горілку там де брав і перший раз, в тієї ж самої людини. Під час проведення оперативної закупки на ринку Дикого він присутній не був. Крім того приймав участь в огляді автомобіля «ФІАТ» біля обласної податкової, де були присутні ОСОБА_4, слідчий і ОСОБА_2, який претензії до працівників податкової міліції не висловлював. Спереду в автомобілі  вилучали блокноти, ззаду пляшку з залишками спирту, який давали понюхати. По результатах обшуку складено протокол Підтримав дані ним на досудовому слідстві покази на а.с.29 т.2, як більш правильні.

Допитаний в якості свідка  ОСОБА_8 суду показав, що в присутності понятих   проводив обшук в автомобілі НОМЕР_4 на ринку Дикого, з якого реалізовував свою господарську продукцію ОСОБА_2. Під час обшуку було виявлено прозорі рідини в пет – пляшках ємністю 05, л, 1 л., 1,5 л. заповнені рідиною прозорого кольору з характерним запахом спирту. Було виявлено в пет - пляшках ємністю від 1 до 3 літрів рідина схожа на вино. Не пам’ятає скільки вилучили рідини, всі дані занесені до протоколу. Це все було описано і вилучено в якості речових доказів. ОСОБА_2 пояснював, що вино він придбав для своїх власних цілей в незнайомих людей. Алкогольні напої тримав для своїх потреб. Було також виявлено червоні корки з написом «Віват» - нові, без пошкоджень. Вони знаходились в машині в картонному ящику. Відносно корків ОСОБА_2 пояснював, що він їх знайшов на смітнику, коли брав там коробки.  Він оформив протокол обшуку, заперечень до протоколу ОСОБА_2 не мав, підписував власноручно. Все виявлене було упаковано в ящики та чорні поліетиленові мішки опечатано бірками з підписами понятих і передано на зберігання. Після обшуку вони поїхали для відібрання пояснень в ОСОБА_2, вилучене майно загрузили і завезли в ПМ. Після відібрання пояснень в ГВПМ  із ОСОБА_2 та водієм поїхали черговою машиною додому до ОСОБА_2 в АДРЕСА_1, по місцю його проживання, де проводились обшуки. На місці стало відомо, що по місцю проживання підсудного були знайдено металеві закрутки, пусті пляшки, марки акцизного збору, пусті пляшки з – під горілки.

Допитаний в якості свідка  ОСОБА_9 суду показав, що був присутній разом з слідчим та понятими під час обшуку житла по місцю проживання ОСОБА_2, що проводився на підставі постанови суду. Перед початком обшуку слідчим було пред’явлено постанову про проведення обшуку дружині ОСОБА_2. З початком обшуку на горищі були знайдені акцизні марки запечатані в паперову обгортку. В кімнатах були знайдені пробки жовтого кольору, акцизні марки, на подвір’ї були знайдені акцизні марки, в літній кухні знайдена спиртомісна суміш. Під час обшуку були знайдені пляшки з – під горілки, скляних пляшок з – під вина не було. На пачках з акцизними марками були якісь написи олівцем. Поняті бачили як цей обшук відбувався. В салоні легкового а/м білого кольору було знайдено марки акцизного збору. В задній частині а/м були пляшки зі спиртомісною сумішшю. Протокол обшуку складався в присутності понятих, дружини ОСОБА_2 і безпосередньо ОСОБА_2, все що було вилучено, внесено до протоколу.

          Допитаний в якості свідка  ОСОБА_10 суду показав, що 25.02.2009 року він брав участь в обшуку а/м «Фіат», належного ОСОБА_2. Обшук проводив слідчий Шаблій, в присутності співробітників ОСОБА_9 і ОСОБА_4 та понятих. В а/м були виявлені коробка, в якій було 5 пачок акцизних марок, незначна кількість вина в задній частині а/м. Всі дії проводились при понятих. Автомобіль відкрив ОСОБА_2 своїм ключем, до цього автомобіль був закритим. Ствердив, що під час обшуку ОСОБА_2 він присутній не був. Підтвердив дані ним свідчення на досудовому слідстві.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_11  суду показав, що його    і ОСОБА_12 запросили для обшуку належного підсудному а/м «ФІАТ», при обшуку були присутні ОСОБА_2, давав дозвіл на обшук, 2 працівника податкової, він і Сухареєв. З лівої сторони в багажному відсіку були виявлені ключі, ганчірки,  пляшка з прозорою рідиною і блокнот. Відкрили пляшку, дали їм понюхати, виявились горілка чи спирт. При обшуку салону було виявлено два блокноти. Писали зразу в протокол, що виявляли, дали їм прочитати, і вони розписались. Він особисто протокол обшуку перечитував, все як там зафіксовано так і було. Підсудний нічого суттєвого не пояснював, казав, що його речі, не висловлював претензій з приводу проведеної слідчої дії. Огляд проводився на території податкової по вул. Відінській м. Рівне.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_13  суду показав, що в якості понятого приймав участь в обшуку по місцю проживання підсудного.   Коли вони приїхали до хати на обшук, спочатку ніхто не відкривав. Потім відкрили двері, виконавець прочитав рішення на обшук і їх впустили.  Весь час з ними були присутні хазяйка та її син. В одній з кімнат знайшли кришечки до пляшок, на горищі знайшли чорний пакет, де були акцизні марки. Потім робили обшук на вулиці, за диваном закиданим коробками знайшли чорний пакет з акцизними марками. В хліві знайшли пляшки з запахом спирту. Пляшок було багато, ящиків 50 – 100, з-під горілки «Пшенична» та інші по 0,5л скляні пляшки. Там не було пляшок з-під пива, вина або мінеральної води. Для чого їм пляшки хазяїни не пояснювали. Про пункт склотари не чув чи вони казали. Під час проведення обшуку було виявлено каністру велику з запахом алкоголю, пластикові пляшки з-під води але з запахом алкоголю. Хазяїни казали, що нічого не знають. Потім привезли машиною підсудного, він відкрив легкову білу з кузовом автомашину. До приїзду власника а/м ніхто не відчиняв, бо не було ключів. Без його присутності обшуку автомобіля ніхто і не збирався проводити. Над місцем сидіння водія знайшли пакет з акцизними марками. В кузові було 5 – 10 пластмасових пляшок з червоною рідиною, схожою на вино і з запахом вина. Складали в присутності хазяйки та всіх присутніх протоколи, прочитали, хазяйка її  син і мати від підпису відмовились, а поняті підписались. Він бачив дії кожного працівника міліції, підтверджує правильність складених документів.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_14 суду показав, що   він в якості понятого із співробітниками ПМ ДПА 25 лютого 2009 року приїхали додому до ОСОБА_2 в Шпанів,  для проведення обшуку. Ходили разом зі слідчим і ще одним понятим. Була хазяйка. Знайшли за диваном пляшки, тару, пляшки були з-під горілки, нові пробки для пляшок з горілки, на горищі знайшли запаковані в папір акцизні марки. Потім в машині, яку відчиняв ОСОБА_2,  знайшли акцизні марки, пляшки пластмасові з рідиною схожою на вино. В хаті знайшли пластмасові каністри з запахом спирту. При обшуку він був присутній весь час. Складався протокол обшуку, він його читав, там все правильно було записано, тому підписав протокол. ОСОБА_2 читав протокол, зауважень від нього  він  не чув.

        Допитаний в якості свідка ОСОБА_15  суду показав, що на ринку Дикого в м. Рівне йому запропонували бути понятими. Проводився обшук машини, з якої ОСОБА_2 на базарі торгує товаром - овочами, буває постійно на одному місці, а/м ОСОБА_2 закриває на замки. В його присутності працівники дістали з кишені ОСОБА_2 зв’язку ключів, запитували звідки ключі і від чого, на що ОСОБА_2 відповідав що ними закриває будку де торгує. Забирали мобільний телефон, марки не пам’ятає. Чи повертали вказані речі він не бачив. В машині все обшукали, знайшли пластмасові пляшки. Були пляшки з прозорою рідиною і рідиною червоного кольору. Ніхто нічого пробувати не давав. Знайшли корки червоного кольору в ящику. Все що знайшли зняли з автомобіля, склали в мішки для сміття. Вилучене опечатувалось, бірками, які він підписував перед тим як вони мали опечатувати. Викликали машину,  в яку все погрузили в багажник і забрали. Кількості вилучених пляшок він не пам’ятає, оскільки було давно.  Приблизно 5 пляшок з прозорою рідиною, та 20 пляшок з червоною рідиною.  Склали протокол обшуку, протокол він читав і підписував, зауважень не робив. Підтвердив, що на а.с. 44 т.1 його підписи, він протокол його допиту читав, погодився з його змістом, зауважень до протоколу в мене не було, в протоколі все записано вірно.

          Свідки ОСОБА_16 та ОСОБА_17 показали суду, що працюють на ринку ПП «Торговий цент Дикий», підтвердили місце, де здійснює торгівлю підсудний на ринку «Дикого», а саме з автомобіля ГАЗ 3307 синього кольору д.н.з. НОМЕР_4.

         Згідно актів виділення грошових купюр та актів особистого огляду від 15 січня та 19 лютого 2009 року, досліджених на а.с. 20-22, 29-31 т..№1, вбачається, що особі під псевдонімом ОСОБА_3 було вручено кошти в сумі 160 грн. та 180 грн. для проведення закупівлі алкогольних напоїв в ОСОБА_2, відповідно 15 січня та 19 лютого 2009 року.

         Згідно дослідженого судом на а.с. 25-27 т.1 протоколу огляду вбачається, що у ОСОБА_3 вилучені скляні пляшки в кількості 20 штук ємністю по 0,5л. кожна, на яких на боковій поверхні наклеєні паперові етикетки з написом  «Пшенична горілка Lubotinn,  phenichna gorilka» виробництва ЗАТ «Люботинський завод продтовари», закриті металевими ковпачками золотистого  кольору із перфорованим відривним кільцем, горловина кожної пляшки була обклеєна марками акцизного збору,  придбані ним у ОСОБА_2 в ході оперативної закупки 15.01.2009 року.        

        Згідно дослідженого судом на а.с. 32-33 т.1 протоколу огляду вбачається, що у ОСОБА_3 вилучені скляні пляшки в кількості 4 штуки ємністю по 0,5л. кожна, на яких на боковій поверхні наклеєні паперові етикетки з написом  «Поліська горілка особлива «Віват» виробництва Державне підприємство Луцький спирто-горілчаний комбінат, закриті металевими ковпачками червоного кольору із перфорованим відривним кільцем, на боковій поверхні яких виконано рельєфний напис сріблястого кольору «Віват», обклеєні марками акцизного збору,  придбані ним у ОСОБА_2 в ході оперативної закупки 19.02.2009 року.

        Згідно протоколу обшуку автомобіля «ФІАТ 220Л» на а.с.47 т.№1, виявлені та вилучені марки акцизного збору з індексом регіону 03АААЮ в кількості 2491 марка, які знаходились за козирком водія в салоні на місці водія в упаковці, де знаходилось 5 пачок марок акцизного збору.

       Із дослідженого судом на а.с.50-51 т.1 протоколу обшуку по місцю проживання ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 вбачається, що під час обшуку виявлено та вилучено: в газетному згортку 20 нових металевих жовтих закруток до пляшок,  дві пачки марок акцизного збору, та дві упаковки, в кожній з яких виявлено по 5 пачок марок акцизного збору, пластмасову посудину циліндричної форми білого кольору на 33 літри з залишками рідини із запахом алкоголю, пакет, в якому знаходились 253 закрутки до пляшок металеві червоного кольору з написом «Віват»,  пусті скляні пляшки з-під горілки різних виробників 516 штук, пакет чорного кольору з надписом БОС з марками акцизного збору, хаотично складеними в пакеті.

        Із дослідженого судом на а.с.44 т.1 протоколу обшуку автомобіля ГАЗ -3307, синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_4, який знаходиться на ринку «Дикий» по вул. Здолбунівська в м. Рівне вбачається, що під час проведеного обшуку в буді автомобіля виявлено та вилучено полімерні пляшки з алкогольними напоями: дві пляшки по 0,5л кожна з наклеєними етикетками з написами «Радомишль», в яких знаходиться по 0,2 л. рідини із запахом алкогольних напоїв типу горілка; три пляшки ємністю по 1,0 л. зеленого кольору кожна з наклеєними етикетками  «1715», «Славутич», закриті металевими ковпачками та ковпачками з полімерного матеріалу, в яких знаходиться по близько 0,7 л. алкогольних 1,0 л. кожна з наклеєними етикетками  з надписами «Львівське» 3 шт. і «Рогань» 1 шт., в яких знаходиться по близько 0,5 - 0.7 л. алкогольних напоїв типу горілка; три пляшки з полімерного матеріалу ємністю по 1,5 л. кожна з наклеєними етикетками  з надписами «Апельсиновий», «Румба», «Двіжок», в яких знаходиться залишки алкогольних напоїв типу горілка, відповідно  0,8л., 0,6л, 0,4л.;  пляшка з полімерного матеріалу ємністю по 1,5 л. з наклеєною етикеткою  з надписом «Лимонад», закрита ковпачком з полімерного матеріалу, в якій знаходиться 1,1 л.  алкогольних напоїв типу горілка, 104 металеві ковпачки червоного кольору, на боковій поверхні яких виконано два рельєфні надписи сріблястого кольору «Віват».

Вилучені згідно вищенаведених протоколів обшуків предмети оглянуті у встановленому законом порядку, відповідно до протоколу огляду марок акцизного збору від 29.03.2009 року,  дослідженого судом на а.с.199-256,  та відповідно до протоколу огляду незаконно виготовлених, збутих та збережених з метою збуту  ОСОБА_2 алкогольних напоїв, предметів, що зберігались для виготовлення алкогольних напоїв /металевих ковпачків, пляшок з-під алкогольних напоїв та води, посуду для збереження і виготовлення алкогольних напоїв/ від 29.03.2009 року,  дослідженого судом на а.с.257-260, вилучені предмети долучені до матеріалів кримінальної справи в якості речових доказів та передані на збереження СВ ПМ ДПА в Рівненській області /а.с. 199-260, 267-269 т.№1/, частково оглянуті безпосередньо в судовому слідстві.

Згідно висновку дактилоскопічної експертизи №155 від 06.03.2009 року, дослідженого судом на а.с. 164-179 т.1,  слід пальця руки №12, який виявлено і вилучено з поверхні однієї з двадцяти пляшок горілки «Пшенична горілка Lubotinn,  phenichna gorilka» виробництва ЗАТ «Люботинський завод продтовари», придбаних 15.01.2009 року під час оперативної закупки у ОСОБА_2 залишений великим пальцем правої руки ОСОБА_2, а слід пальця руки №13 -залишений середнім пальцем лівої руки ОСОБА_2  

Доводи підсудного про незаконне отримання відбитків пальців його рук спростовуються дослідженою судом відповіддю прокуратури №04/5-714/3-09 від 23.04.2009 року, з якого вбачається, що проведеною перевіркою будь-яких порушень в діях працівника податкової міліції виявлено не було. З показів самого підсудного вбачається, що відбитки пальців рук мали б бути незаконно відібрані ОСОБА_4 за день до звернення підсудного в прокуратуру Рівненської області зі скаргою, проте згідно висновку дактилоскопічної експертизи встановлено, що така експертиза проведена раніше – 06.03.2009 року, тобто задовго до звернення підсудного з цього приводу. Таким чином, доводи підсудного в цій частині суперечать фактичним обставинам справи.  

Згідно досліджених в ході судового слідства на а.с. 66-99 т..1 висновків фізико-хімічних експертиз  №164, 160, 165, 162, від 23.03.2009 року вбачається, що рідини в придбаних під час оперативної закупки у ОСОБА_2 15.01. 2009 року 20 скляних пляшках ємкістю по 0,5л. з етикетками та надписами «Пшенична горілка Lubotinn,  phenichna gorilka» виробництва ЗАТ «Люботинський завод продтовари», в придбаних  під час оперативної закупки у ОСОБА_2 19.02. 2009 року 04 скляних пляшках ємкістю по 0,5л. з етикетками та надписами «Поліська горілка особлива Віват» виробництва Державне підприємство Луцький спирто-горілчаний комбінат, в вилучених під час обшуку автомобіля ГАЗ 3307 д.н.з. НОМЕР_4 поліетиленових пляшках, в вилучених під час огляду автомобіля НОМЕР_7, який належить ОСОБА_2 поліетиленовій пляшці ємкістю 1 л. з етикеткою «Каліпсо», в вилученій під час обшуку 25.02.2009 року по місцю проживання ОСОБА_2 в АДРЕСА_1, ємності білого кольору 33 л. – є міцним алкогольним напоєм /водно-спиртовою сумішшю/ типу горілка, горілка особлива, що виготовлені на основі спирту етилового ректифікованого, не відповідає обов’язковим вимогам до якості продукції, що наведені в ДСТУ 4256:2003 /повнота наливу, органолептичні показники, міцність та масова концентрація сивушного масла/. Представлені алкогольні напої виготовлені в не заводських /кустарних/ умовах.  Відповідь на питання, чи представлені на експертизу рідини виготовлені з недоброякісної сировини /матеріалів/, що становлять загрозу життя і здоров’я людей, не надана, оскільки не відноситься до компетенції таких фізико-хімічних експертиз. Представлена спиртовмісна рідина може відноситись до небезпечних для здоров’я і життя людини, неякісних та фальсифікованих харчових продуктів.

 Встановлені на підставі висновків вищенаведених експертиз показники досліджуваної спиртовмісної рідини – гранично малі межі коливання міцності та лужності напоїв, присутність однотипної механічної домішки - вказують на те, що досліджувані спиртовмісні рідини придбані під час оперативних закупок у ОСОБА_2 15.01.2009 року і 19.02.2009 року та вилучені у ОСОБА_2 під час обшуку 25.02.2009 року та огляду 26.02.2009 року мають спільну родову належність.

Відповідно до висновків трасологічної експертизи №179 від 17.03.2009 року /а.с. 180-188 т.№1/ закоркування пробок на 20 пляшках місткістю 0.5 л горілки з етикетками та надписами «Пшенична горілка Lubotinn,  phenichna gorilka», які були вилучені під час оперативної закупки у ОСОБА_2 15.01.2009 року, було здійснено однорідним між собою саморобним способом, вірогідно за допомогою ручного пристрою роликового типу.

Відповідно до висновків досліджених судом на а.с. 103-149 т.1 висновків технічної експертизи документів, досліджувані марки акцизного збору виявлені та вилучені із придбаних під час оперативної закупки у ОСОБА_2 15.01. 2009 року 20 скляних пляшках ємкістю по 0,5л. з етикетками та надписами «Пшенична горілка Lubotinn, phenichna gorilka» виробництва ЗАТ «Люботинський завод продтовари», із придбаних  під час оперативної закупки у ОСОБА_2 19.02. 2009 року 04 скляних пляшках ємкістю по 0,5л. з етикетками та надписами «Поліська горілка особлива Віват» виробництва Державне підприємство Луцький спирто-горілчаний комбінат, а також в трьох пакетах, вилучених під час обшуків 25 лютого 2009 року будинковолодіння по місцю проживання ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 та вилучених із належного ОСОБА_2 автомобіля «ФІАТ 220Л» НОМЕР_7, вбачається, що всі досліджувані марки акцизного збору виготовлені не на державному поліграфічному комбінату «Україна», що здійснює випуск цінних паперів даної категорії, частково зображення на наданих марках акцизного збору «Алкогольні напої»  отримані з допомогою друкарських форм для плоского офсетного друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера з використанням спеціально захищених люмінесцентних фарб, а частково зображення на наданих марках акцизного збору «Алкогольні напої»  отримані з допомогою   плоского офсетного друку та імітації високого друку для отримання зображення шестизначного серійного номера.

Вищенаведеними висновками експертизи в сукупності стосовно акцизних марок в кількості 11430 штук в сукупності із даними протоколів огляду та обшуку про виявлення і вилучення незаконно підроблених марок акцизного збору підтверджується факти повторного використання підсудним ОСОБА_2 незаконно підроблених марок акцизного збору та замах на таке повторне використання незаконно підроблених марок акцизного збору.    

Довідкою ДПІ у м. Рівне №14157/29-27 від 27.03.2009 року на а.с. 101 т.2/ підтверджується, що підсудний ОСОБА_2 не знаходиться на обліку в органах ДПІ, як суб’єкт підприємницької діяльності. Згідно відомостей з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України на 16.12.2008 року про суми виплачених доходів, підсудний ОСОБА_2 /ідентифікаційний номер НОМЕР_8/ за період із 01.01.2007 року по 30.06.2008 року інформації про доходи не надавав /а.с.112 т.2/.

Судом не встановлено достовірних даних про здобуття доказів в кримінальній справі з порушенням чинного кримінально-процесуального законодавства, незаконним шляхом чи з порушенням гарантованих Конституцією прав чи інтересів громадян. Повне заперечення вини підсудним в своїх показах в досудовому і судовому слідстві, суд оцінює критично, як намагання уникнути кримінальної відповідальності за вчинені ним злочинні діяння.

Оцінюючи покази свідків, досліджені письмові та речові докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що вина підсудного у вчиненні злочинів підтверджується сукупністю досліджених судом доказів.

Злочинні дії ОСОБА_2 суд кваліфікує згідно чинного законодавства:  за ст.204 ч.1 КК України, як незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів; за ст. 216 ч.2 КК України, як незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору або контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних чи голографічних захисних елементів вчинене повторно; за ст.ст.15 ч.1 ст. 216 ч.2 КК України, як замах на повторне незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору або контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних чи голографічних захисних елементів.

Кваліфікацію злочинних дій підсудного ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ст. 204 ч.2 КК України, як вчинення злочинних дій як особою, яка раніше була засуджена за цією статтею,  суд вважає помилковою, оскільки судимість щодо ОСОБА_2 погашена в силу ст.89 ч.1 п.1 КК України на підставі постанови Рівненського міського суду від 17 грудня 2008 року в справі 3 5-336/08 про звільнення його від відбування покарання за попереднім вироком у зв’язку із закінченням іспитового строку.  

Вчинення ОСОБА_2 злочинних дій за ознаками злочину, передбаченого ст. 204 ч.3 КК України, як незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини /матеріалів/ що становлять загрозу для життя чи і здоров’я  людей, не знайшло доказового підтвердження в суді. Достовірних об’єктивних доказів, в тому числі висновків експертиз, які підтверджують недоброякісність сировини /матеріалів/ використаних для незаконного виготовлення  алкогольних напоїв, а рівно достовірних доказів, підтверджуючих реальну загрозу для життя і здоров’я споживачів таких алкогольних напоїв /можливість отруєння/ судом не встановлено. Довідки головного державного санітарного лікаря Рівненської обласної СЕС №03.03-13/1785 від 30.03.2009 року на а.с. 193 т.№1 та головного державного санітарного лікаря Рівненської міської СЕС №939 від 30.03.2009 року носять роз’яснювальний характер вимог закону стосовно заборони обігу харчових продуктів /об’єктів санітарних заходів/ і не вважаються такими доказами.

За ознаками злочинів, передбачених ч.ч.2,3 ст.204 КК України підсудний підлягає до виправдання.

Визначаючи вид та міру покарання підсудному, суд враховує  характер та ступінь суспільної небезпечності вчинених злочинів, які є злочинами невеликої та середньої тяжкості, згідно ст.12 КК України, обставини та наслідки їх вчинення, особу підсудного, характеризуючи його дані, зокрема посередню характеристику по місцю проживання, не перебування на диспансерному обліку в РОЦПЗН.  Пом’якшуючих та обтяжуючих покарання підсудного обставин судом не встановлено.

Оцінюючи зазначені обставини в сукупності, суд прийшов до висновку, що, необхідним і достатнім для виправлення підсудного та попередження нових його злочинів буде призначення покарання не пов’язаного з ізоляцією від суспільства, та вважає доцільним призначення покарання у вигляді штрафу -  в межах санкції статей обвинувачення.  

            Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд  -

з а с у д и в :    

ОСОБА_2 визнати  винним  у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. 204 ч.1, 216 ч.2, 15 ч.1, 216 ч.2  КК України та  призначити наступне покарання:

-   за ст. 204 ч.1 КК України у вигляді штрафу в розмірі одної тисячі  неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення;  

-   за ст.  216 ч.2 КК України у вигляді штрафу в розмірі дев’ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

-   за ст. ст. 15 ч.1, 216 ч.2  КК України  у вигляді штрафу в розмірі вісімсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

На підставі ст. 70 ч.1 КК України остаточне покарання за сукупністю злочинів призначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді штрафу в розмірі одної тисячі  неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 17 тисяч гривень, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

У вчиненні злочинів за ст.ст. 204 ч.2, 204 ч.3 КК України ОСОБА_2 виправдати.

Запобіжний захід до набрання чинності вироком засудженому ОСОБА_2 залишити у вигляді  підписки про невиїзд.

Речові докази при справі у вигляді  металевих ковпачків в кількості 377, пляшки з полімерного матеріалу із алкогольними напоями та залишками рідини в кількості 14 штук, ємність білого кольору на 33 літри із залишками алкогольних напоїв, 4 скляні пляшки ємністю 0,5 літра  з етикетками з написами « Поліська горілка особлива Віват» із залишками алкогольних напоїв, 20 скляних пляшок ємністю 0,5 літра  з етикетками з написами «Пшенична горілка Lubotinn,  phenichna gorilka» із залишками алкогольних напоїв, 516 пляшок з-під алкогольних напоїв, 81 пляшка з полімерного матеріалу з-під води, підроблені марки акцизного збору в кількості 11454 штуки  / а.с. 199-260, 267-269/ - знищити.  

             На вирок може бути подана апеляція в апеляційний суд Рівненської області через місцевий суд протягом 15 діб з моменту проголошення.

Суддя  Рівненського міського суду                                                              Н.Ю.Музичук  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація