Справа №1-155/2010 р.
В и р о к
І м е н е м У к р а ї н и
05 липня 2010 року Новобузький районний суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді Бібік М.В.
при секретарі Слюсаренко А.І.
з участю: прокурора Грицюк Ю.А.
потерпілого ОСОБА_1
підсудного ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Новий Буг кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Миколаївської області, громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, не в/зобов'язаного, не одруженого, проживаючого та зареєстрованого в АДРЕСА_1, Новобузького району, Миколаївської області, засудженого 26.06.2007 року Новобузьким районним судом Миколаївської області за ч.3 ст.185, ст.69, ч.4 ст.70 КК України до обмеження волі строком на 3 роки і 01 місяць, звільненого 03.07.2009 року за постановою Новобузького районного суду від 26.06.2009 року умовно-достроково на невідбутий строк, що складає 11 місяців і 27 днів,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.185 КК України,
В с т а н о в и в:
19 квітня 2010 року близько 18 год. ОСОБА_2 перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, знаходячись біля будівлі магазину “Дукан”, розташованого по вул. Леніна, 28 в м. Новий Буг, Миколаївської області, умисно, скориставшись відсутністю сторонніх осіб, таємно заволодів мопедом “DELTA 50 ZS” вартістю 1730 грн., належного громадянину ОСОБА_1 на праві власності і розпорядився викраденим майном як власним.
Потерпілому ОСОБА_1 заподіяно майнову шкоду на суму 1730 грн., яку відшкодовано шляхом повернення належного йому мопеду “ DELTA 50 ZS ”.
Викладене підтверджується такими доказами:
- показаннями підсудного ОСОБА_2, який визнав себе винним у пред’явленому обвинуваченні з яких вбачається, що дійсно 19.04.2010 року близько 18 год. перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння біля будівлі магазину “Дукан”, розташованого в центрі м. Новий Буг, скориставшись відсутністю сторонніх осіб заволодів мопедом “DELTA 50 ZS”, який стояв біля магазину і покотив його до помешкання рідної сестри де тимчасово проживав, в балці за будівлею автостанції спускаючись з гори не впоравшись з керуванням впав з мопедом на землю, в результаті чого щиток приладів був відірваний, розбилося вітрове скло, з'єднавши електричні дроти біля керма керування, запустив двигун і поїхав до помешкання сестри, там залишив щиток приладів і заливши в бак бензин поїхав кататися, під час керування мопедом по вул. Червоний ряд його затримали працівники міліції та доставили разом з мопедом до Новобузького РВ УМВС, щиро кається у вчиненому, свої дії пояснює алкогольним сп'янінням;
• показаннями потерпілого ОСОБА_1 з яких видно, що 19.04.2010 року близько 17 год. 30 хв. на належному йому мопеді “Дельта 50 ZS”, який купував за 2099 грн. в 2008 році в магазині “Техносвіт” приїхав до магазину Дукан”, розташованого по вул. Леніна, 28 в м. Новий Буг, Миколаївської області, мопед він поставив біля магазину, а сам зайшов у приміщення магазину де на прохання власника ремонтував водопровідний кран, хвилин через сорок вийшовши з магазину виявив зникнення мопеду, його пошуки позивних наслідків не мали, після чого пішов до Новобузького РВ УМВС і повідомив про викрадення його мопеду, 28.04.2010 року отримав в Новобузького РВ УМВС належний йому мопед, на його ремонт витратив близько 1000 грн., на даний час не має документів щодо вартості придбаних запчастин та вартості ремонтних робіт, тому просив заявлений ним цивільний позов залишити без розгляду;
• протоколом огляду мопеду “DELTA 50 ZS” від 19.04.2010 року, вилученого працівниками міліції у водія ОСОБА_2 (а.с.12-15);
• протоколом огляду місця події від 20.04.2010 року (а.с.16-20);
• протоколом вилучення щитка приладів від 20.04.2010 року (а.с.21-23);
• товарним чеком і талоном на транспортний засіб з яких видно, що громадянин ОСОБА_1 02.07.2008 року дійсно придбав в ПП ОСОБА_3 мопед “DELTA 50 ZS” за 2099 грн. (а.с.29-30);
• висновком експерта від 29.04.2010 року з якого вбачається, що дійсна вартість мопеду “Дельта 50 ZS” станом на 19.04.2010 року складає 1730 грн. (а.с.38-39);
• розпискою потерпілого ОСОБА_1 від 28.04.2010 року з якої видно, що останній отримав в Новобузькому РВ УМВС належний йому мопед “Дельта” (а.с.34).
Сукупність досліджених доказів вказує на те, що підсудний ОСОБА_2 протиправно, таємно, заволодів мопедом “DELTA 50 ZS”, що належить потерпілому ОСОБА_1, яким розпорядився на власний розсуд, чим вчинив злочинні дії, які суд кваліфікує за ч.2 ст.185 КК України як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена повторно.
При призначенні підсудному ОСОБА_2 покарання за вчинене, суд враховує його щире каяття.
Обставиною, яка обтяжує покарання, суд визнає вчинення злочину у стані алкогольного сп'яніння та рецидив злочинів.
Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину (злочини середньої тяжкості), особу ОСОБА_2, який не вперше притягається до кримінальної відповідальності, має судимість, яку не знято і не погашено в установленому законом порядку, за місцем проживання характеризується негативно, враховуючи обставини, які пом’якшують та обтяжують покарання, суд призначає підсудному покарання у виді позбавлення волі, що є необхідним й достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
З а с у д и в:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.185 КК України і призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.
Відповідно до ч.1 ст.71 КК України до призначеного покарання за правилами, визначеними ст.72 КК України, частково приєднати невідбуту частину покарання за попереднім вироком від 26.07.2007 року і остаточно визначити покарання у виді позбавлення волі строком на 1 (один) рік і 02 (два) місяці з відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі.
Строк покарання обчислювати з 20 квітня 2010 року.
Запобіжний захід стосовно засудженого ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишити тим же – тримання під вартою.
Цивільний позов потерпілого ОСОБА_1 про відшкодування майнової шкоди, - залишити без розгляду.
Речові докази: мопед “DELTA 50 ZS”, який знаходиться на зберіганні у потерпілого ОСОБА_1, - залишити йому як законному володільцю; шість частин прозорого полімерного матеріалу, дві гайки, шайбу та щиток приладів, які знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів Новобузького РВ УМВС, - знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Миколаївської області протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а для засудженого ОСОБА_2 в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
Суддя
- Номер: 1/2407/2368/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-155
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Бібік Микола Васильович
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.09.2011
- Дата етапу: 22.09.2011