Справа: №22ц-3161/10 Категорія: 52
Головуючий у І-ій інстанції: Ляшко С.М.
Доповідач: Дроботя В.В.
РІШЕННЯ
Іменем України
19 cерпня 2010 року м. Ужгород
Колегія суддів палати з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області в складі:
Головуючого – Дроботі В.В.,
суддів – Фазикош Г.В., Ігнатюка Б.Ю.,
при секретарі – Добра М.В.
з участю позивача – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою відповідача державного підприємства «Буштинське лісове господарство» на рішення Тячівського районного суду від 27 травня 2010 року , -
в с т а н о в и л а:
Зазначеним рішенням ОСОБА_2 поновлений на посаді помічника лісничого Нересницького лісництва ДП «Буштинське лісове господарство» та на його користь стягнута зарплата за час вимушеного прогулу в сумі 13299, 33 грн. та судові витрати.
В апеляційній скарзі відповідач просить рішення в частині стягнення зарплати змінити, зменшивши її розмір до 5232, 40 грн. Вказує на те, що суду при вирахуванні розміру зарплати слід було керуватися постановою КМ України № 100 від 8 лютого 1995 р. «Про порядок обчислення середньомісячної заробітної плати».
Колегія вважає, що скарга підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
Поновивши позивача на попереднє місце роботи та стягнувши на його користь заробітну плату за час вимушеного прогулу, суд першої інстанції виходив із розміру середньомісячного заробітку 2721, 75 грн. (а.с. 82).
В той же час, є доведеним, що у серпні, вересні та жовтні 2009 року, тобто у 3-х місячний період, що передував звільненню, позивач хворів (а.с.36).
Згідно п.2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. №100 час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними заробіток зберігався частково , виключається з розрахункового періоду.
Аналогічне положення міститься у п.4 Порядку – при обчисленні середньої заробітної плати за останні два місяці не враховується допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.
Отже, середньомісячна зарплата позивача становить 964 грн. (за червень і липень 2009 року, коли позивач не хворів і працював повні місяці).
Загальний розмір зарплати, що підлягає стягненню на користь позивача з 2 листопада 2009 року по 27 травня 2009 року становить 6504 грн.
Відповідно до положень п.4 ч.1 ст.309 ЦПК України неправильне застосування норм матеріального права є підставою для зміни рішення в частині визначення розміру середньомісячної заробітної плати ОСОБА_2 за вимушений прогул.
Керуючись ст.ст.307, 309 ЦПК України, колегія суддів,-
Р І Ш И Л А:
Апеляційну скаргу відповідача ДП «Буштинське лісове господарство» – задовольнити частково.
Рішення Тячівського районного суду від 27 травня 2010 року в частині стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу змінити.
Стягнути з державного підприємства «Буштинське лісове господарство» на користь ОСОБА_2 заробітну плату за час вимушеного прогулу з 2 листопада 2009 року по 27 травня 2010 року в сумі 6504 (шість тисяч п’ятсот чотири) грн.
В решті рішення залишити без змін.
Рішення набирає законної сили після її його проголошення, але може бути оскаржено протягом 20 днів до Верховного Суду України.
Головуючий: (підпис)
Судді: (підписи)
Згідно з оригіналом :
Суддя апеляційного суду
Закарпатської області В.В. Дроботя