№ 2-а-4786/2010
У Х В А Л А
27 вересня 2010 року суддя Іллічівського районного суду м.Маріуполя Гімон М.М., ознайомившись в м.Маріуполі із адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Іллічівському районі м. Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
23.09.2010 р. до Іллічівського райсуду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до УПФУ в Іллічівському районі м. Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії.
Із позову вбачається, що позивач оспорює дії органу влади та прийняте рішення щодо перерахунку пенсії по заробітній платі після його звернення до УПФУ в Іллічівському районі м. Маріуполя у жовтні 2009 року. На підставі цього йому було зроблено перерахунок із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та які враховуються для обчислення пенсії, за 2007 рік.
Згідно ч.2 ст. 99 КАС, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особи дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи, що дії відповідача, якими порушувались права позивача і законність яких він оспорює, мали місце у жовтні 2009 року, а до суду позивач звернувся лише 23.09.2010 року, суд вважає, що позивач пропустив встановлений законом шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду.
Позивачем в позовній заяві ставиться питання про відновлення строку, посилаючись на те, що про порушення його прав йому стало відомо лише у вересні 2010 року із засобів масової інформації. Інших причин, крім необізнаність, в діючому законодавстві, позивач не вказує.
Вирішуючи питання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, вважаю, що підстав для цього не має, бо поважних причин його пропуску позивачем не наводиться, а не знання законів суд поважною причиною не вважає, оскільки діюче законодавство не є закритою інформацією і є загальнодоступним для населення. Про наявність перешкод в отриманні юридичної допомоги в більш ранній період позивач не зазначає.
З огляду на наведене, суд вважає, що позивачем строк пропущений без поважних причин, що є підставою для залишення його позову без розгляду.
Керуючись ст.ст. 100, 107 ч.1 п.5, ч.7 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до УПФУ в Іллічівському районі м. Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії – залишити без розгляду.
Копію ухвали разом з адміністративним позовом та доданими до нього матеріалами невідкладно надіслати позивачу.
На ухвалу може бути подана апеляція в Донецький апеляційний адміністративний суд через Іллічівський районний суд м. Маріуполя протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: