2-5873/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2010 року Дзержинський міський суд Донецької області
у складі : судді Нємиш Н.В.
при секретарі Андрієвій Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дзержинська цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В :
09.07.2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
На доведеність позовних вимог позивачка зазначила, що 24.03.2009 року зареєструвала шлюб з відповідачем. Від сумісного життя мають неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої в свідоцтві про народження записаний відповідач. Сумісне життя не склалося через різні погляди на життя та зловживання відповідачем алкоголем. Шлюбні відносини припинені, сумісне господарство не ведеться. Позивачка вважає, що сім`я розпалася остаточно і відновити її не можна. Відповідач вихованням та матеріальним утримуванням дитини не займається. Донька знаходиться на утриманні позивачки. Тому вона просить розірвати шлюб між нею та відповідачем і у судовому порядку стягнути з відповідача аліменти у розмірі ј частини від усіх видів заробітку, на утримання дитини.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, від позовних вимог про стягнення аліментів на своє утримання до досягнення донькою трирічного віку відмовилась, прізвище після розірвання шлюбу змінювати не бажає.
Відповідач до судового засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутність, не заперечував проти розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд в судовому засіданні встановив, що сторони перебувають в шлюбі, зареєстрованому 24.03.2009 року відділом РАЦС адміністрації муніципального формування Кольський район Мурманської області, актовий запис № 81 (а.с.6). Від шлюбу мають неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7). Наміру поновлювати шлюбні відносини сторони не мають. Відповідач у добровільному порядку відмовляється матеріально утримувати дитину.
Суд вважає, що вищевикладене дає підстави для висновку про неможливість подальшого спільного проживання сторін по справі, як подружжя, та вказує на те, що збереження їхньої сім’ї стало неможливим.
Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
За ч.8 ст.235 ЦПК України у рішенні про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.
Згідно ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Враховуючи викладене, позов позивачки підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10,11,60,212 ЦПК України, ст.ст. 110-112, 180-183,191 Сімейного Кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів задовольнити.
Шлюб, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 24.03.2009 року відділом РАЦС адміністрації муніципального формування Кольський район Мурманської області, актовий запис № 81 , розірвати.
ОСОБА_1 залишити прізвище «ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до повноліття дитини, щомісяця, починаючи з 09.07.2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51(п’ятдесят одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять)грн. на користь Управління державного казначейства в м. Донецьк.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Суддя :