Справа № 2-43-1/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2010 року Солом”янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого – судді КІЗЮН Л.І.
при секретарі Рівному Є.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Солом’янського РУ ГУМВС України в м. Києві про усунення перешкод у здійсненні права власності, виселення та зняття з реєстрації,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 у якому просив зобов’язати відповідача усунути перешкоди у здійсненні його права власності шляхом його виселення та зняття з реєстрації у квартирі АДРЕСА_1.
Також позивач просив зобов’язати відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом’янського РУ ГУМВС України в м. києві зняти ОСОБА_2 з реєстрації у квартирі АДРЕСА_1.
Обгрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що квартира АДРЕСА_1 належить йому на праві власності на підставі договору купівлі-продажу. Оскільки у квартирі проживає та зареєстрований брат продавця квартири, позивач не може в повній мірі реалізувати своє право власника і розпоряджатися належною їй квартирою, що і змусило його звернутися до суду.
Ухвалою суду в якості співвідповідача у справі було залучено Солом’янське РУ ГУМВС України в м. Києві.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав, вважав, пояснив, що спірна квартира є його єдиним місцем проживання та просив у позові відмовити.
Представник відповідача Солом’янського РУ ГУМВС України в м. Києві в судове засідання не з‘явився, хоча відповідача було належним чином повідомлено про день, час і місце розгляду справи, а тому суд вважає за можливе розглядати справу за його відсутності.
Суд, заслухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до даних договору купівлі-продажу квартири від 25 листопада 2006 року квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності позивачу.
Рішенням Солом’янського районного суду м. Києва від 18 лютого 2010 року відмовлено у позові ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1, 3-ті особи: приватний нотаріус Відута Оксана Валеріївна, Головне управління юстиції у м. Києві, Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, про визнання недійсним заповіту, свідоцтва про право на спадщину за заповітом, договору купівлі-продажу.
Рішення суду набрало законної сили.
Відповідно до п.15 зазначеного договору купівлі-продажу квартири продавець зобов‘язувався знятися з реєстраційного обліку в строк до 01 грудня 2006 року.
Згідно з даними довідки (форма 3) дільниці по експлуатації житла №911 комунального підприємства по утриманню житлового господарства Соломянського району м. Києва від 02 грудня 2006 року особовий рахунок по спірній квартирі значиться за ОСОБА_1 В квартирі зареєстрований відповідач ОСОБА_2
Відповідно до ст. 150 ЖК України, ст.ст. 319, 321 ЦК України позивач має право користуватися та розпоряджатися своєю власністю (квартирою) на свій розсуд, а відповідач зобовязаний не чинити позивачу перешкоди у користуванні власністю.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки позивач є власником спірної квартири , а тому вправі вимагати усунення перешкод у користуванні власністю, зокрема, шляхом зняття відповідача з реєстрації у квартирі та його виселення.
Керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 213, 215, 224 ЦПК України, ст.ст. 319, 321, 391 ЦК України, ст.ст. 150 ЖК України,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Солом’янського РУ ГУМВС України в м. Києві про усунення перешкод у здійсненні права власності, виселення та зняття з реєстрації – задовольнити.
Зобов‘язати ОСОБА_2 усунути перешкоди у здійсненні ОСОБА_1 права власності шляхом виселення ОСОБА_2 та зняття його з реєстрації з квартири АДРЕСА_1.
Зобов’язати відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом’янського РУ ГУМВС України в м. києві зняти ОСОБА_2 з реєстрації у квартирі АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.І. Кізюн