Справа: №22ц-3309/10 Категорія: 53
Головуючий у І-ій інстанції: ОСОБА_1
Доповідач: Дроботя В.В.
УХВАЛА
28 вересня 2010 року м. Ужгород
Колегія суддів палати з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області в складі:
Головуючого – Дроботі В.В.,
суддів – Фазикош Г.В., Мацунича М.В.,
при секретарі - Коновчук Т.В.
з участю відповідачки ОСОБА_2
представників сторін ОСОБА_3, ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Виноградівського районного суду від 15 червня 2010 року, -
в с т а н о в и л а:
Зазначеним рішенням трудову угоду, укладену 02 червня 2008 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_5 розірвано, апелянт звільнена за прогули за п.4 ч.1 ст.40 КЗпП України.
В решті вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення і ухвалення нового про задоволення основного позову.
Колегія вважає, що провадження у справі за вимогами ОСОБА_5 та за зустрічними вимогами ОСОБА_2 про розірвання трудової угоди та звільнення підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до положень ст.ст.21, 36 КЗпП України сторонами трудового договору є працівник і власник чи фізична особа. Підставами припинення укладеного договору є ініціатива його сторін, або юридичні факти, що зазначені у ст.36 кодексу.
Вказані норми не надають права суду припиняти трудові договори та звільняти осіб з зайнятої ним посади (роботи).
Згідно ст.ст. 232, 235, 236 КЗпП України суд вправі лише перевіряти законність та обґрунтованість звільнення чи переведення працівника на іншу роботу.
Отже в даному випадку суд не виконав завдання цивільного судочинства щодо з’ясування питання підсудності зазначених вимог суду загальної юрисдикції, а втрутився у правовідносини сторін трудового договору.
Оскільки на даний час трудовий договір не припинено відповідачкою, то питання часу та підстав його припинення не можуть бути предметом судового розгляду.
Керуючись ст.ст. 307, 310 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 задовольнити частково.
Рішення Виноградівського районного суду від 15 червня 2010 року в частині розгляду основного та зустрічного позовів щодо розірвання трудового договору (трудової угоди) від 02 червня 2008 року та звільнення з роботи - скасувати, закривши провадження по справі.
Ухвала набирає законної сили після її проголошення, але може бути оскаржена до касаційного суду протягом 20 днів шляхом подачі скарги безпосередньо до Верховного Суду України.
Головуючий: (підпис)
Судді: (підписи)
Згідно з оригіналом :
Суддя апеляційного суду
Закарпатської області В.В. Дроботя