Судове рішення #11173193

Справа № 2А-1296/10

П О С Т А Н О В А

І  М  Е  Н  Е  М   У  К  Р  А  І  Н  И

03 червня 2010 року                 Рівненський міський суд Рівненської області

Суддя Рівненського міського суду Музичук Н.Ю. розглянувши в порядку письмового провадження в місті Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Хмельницькій області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Рівненського міського суду із позовом до УДАІ УМВС України в Хмельницькій області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення .

Позивач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений заздалегідь та належним чином. Однак подав до суду письмове клопотання-заяву у якій просить справу розглянути без його присутності в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений заздалегідь та належним чином. Заперечення проти позову не надав.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

Постановою серії ВХ № 042305 від 12.10.2009 року в справі про адміністративне правопорушення було притягнуто до відповідальності – ОСОБА_1  за ч. 1 ст.122 КУпАП та накладено штраф в розмірі 340 грн.

Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Згідно ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.

Зважаючи на те, що ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом 18 лютого 2010 року, а правопорушення було здійснено 12 жовтня 2009 року то в позові слід відмовити у зв’язку із порушенням строку звернення до суду. Доводи позивача, що він дізнався 16 лютого 2010 року про накладення на нього адміністративного стягнення так як в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВХ 018299 від 12.10.2009 року він в графі Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності по суті порушення зазначив, що від підпису відмовився, і відповідно мав змогу оскаржити дії працівників ДАІ у встановлений законом строк.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 289 КУпАП, ст.ст. 9, 69 - 71, 102, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

В задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Хмельницькій області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд поданням в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України – з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в двадцятиденний після подачі заяви строк скарги. Апеляційна скарга може бути подана і без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк встановлений для подання цієї заяви.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо була подана заява про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація