Справа № 2-7275/10/
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
15 вересня 2010 року .
Волноваський районний суд Донецької області в складі :
Головуючого судді Ромахова В.І.
При секретарі Тлавової Н . Д .
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Волновахи в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «Про розділ нежилої будівлі»,-
Встановив:
23.06.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розділ нежилої будівлі , і свої доводи обґрунтовує тим , що 15.08.2006 р . він став власником Ѕ частини торгівельного павільону за адресою : АДРЕСА_1 . Співласником вищевказаного павільону є також відповідач , - ОСОБА_2, але в процесі господарської діяльності він прийшов до висновку , про не можливість вести ефективну господарську діяльність двом співласникам в одному неподіленому приміщенні та прийняв рішення про необхідність розділу майна , оскільки добровільно відповідач не бажає розділити будівлю , то він змущений звернутися до суду .
Позивач у зал суду не з ' явився , але надав до суду заяву слухати справу без його участі , на позовних вимогах наполягає .
Представник відповідача ОСОБА_3 про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином телеграмою, але до суду не з'явилась. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд , перевіривши матеріали справи вважає , що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав .
Так , у судовому засіданні встановлено , що згідно договору купівлі – продажу Ѕ частина торгівельного павільону від 15.08.2006 р ., розташованого за адресою : АДРЕСА_1 , належить позивачу - ОСОБА_1 . / а . с .4-5/. Співласником вищевказаного торгівельного павільону є відповідач по справі – ОСОБА_2 .
В процесі господарської діяльності позивач прийшов до висновку , про не можливість вести ефективну господарську діяльність разом з співласником ОСОБА_2 в одному неподіленому приміщенні . Відповідач добровільно не бажає розділити будівлю .
Аналізуючи викладене , суд приходить до висновку , що необхідно розділити торгівельний павільон , розташований за адресою : вул . Леніна 125 «А» м . Волноваха Донецької області , оскільки згідно ст . 364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна , що є у спільній частковій власності .
На підставі ст . 81, 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь позивача 120 грн . витрат на інформаційно - технічне забезпечення та 51 грн . судового збору .
На підставі ст . ст . 364, 367, 372 ЦК України , ст . ст . 57-60, 62, 64, 81, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України , -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «Про розділ нежилої будівлі» - задовольнити .
Виділети у натурі ОСОБА_1 Ѕ частку торгівельного павільйону , розташованого за адресою : АДРЕСА_1 , що є спільною частковою власністю його та ОСОБА_2 .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення та 51 грн. судового збору, усього підлягає стягненню 171 грн. / сто сімдесят одна гривня/.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області , через Волноваський районний суд протягом десяти днів із дня проголошення рішення .
Заочне рішення може бути переглянуте Волноваським районним судом за письмовою заявою відповідача , поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії .
Суддя :