Справа 2о-52/10
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
13 вересня 2010 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого – судді Новік Л.М.
при секретарі – Силкіній О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області цивільну справу за заявою Синельниківського міжрайонного прокурора в інтересах Михайлівської сільської ради Синельниківського району заінтересована особа: Державний нотаріус Другої синельниківської державної нотаріальної контори про визнання спадщини відумерлою,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся до суду з заявою, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що на підставі звернення Михайлівської сільської ради, в ході перевірки проведеної прокурором, було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року померла ОСОБА_1, яка мешкала за адресою: АДРЕСА_1. Померлій на праві приватної власності належала земельна ділянка загальною площею 5,44 га надана для ведення товарного сільськосподарського виробництва, розташована на території Михайлівської сільської ради Синельниківського району, на підставі державного акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_1, виданого 24 квітня 2001 року на підставі рішення 14 сесії ІІ скликання Михайлівської сільської ради №96 від 05 липня 2000 року. Її співмешканець ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 року. Згідно довідки Другої синельниківської державної нотаріальної контори, після смерті ОСОБА_1 з заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався. Просить суд визнати спадщину, земельну ділянку (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,44 га вартістю 78870 грн. 40 коп. , що залишилася після смерті ОСОБА_1, яка мешкала по АДРЕСА_1. Передати у власність територіальної громади Михайлівської сільської ради Синельниківського району зазначену земельну ділянку, що належала ОСОБА_1.
У відкрите судове засідання заявник не з’явилася, але до його початку надав суду заяву в якій просить суд справу розглянути без її участі, заявлені вимоги підтримала у повному обсязі.
Заінтересована особа в судове засідання не з’явилася по невідомій суду причині, хоча належним чином була повідомлена.
Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що вимоги заявника не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Факт смерті ОСОБА_1 04.01.2008 року підтверджується довідкою відділу реєстрації актів цивільного стану по Синельниківському району Синельниківського міськрайонного управління юстиції від 12.03.2010 року.
Факт належності померлій ОСОБА_1 земельної ділянки підтверджується копією державного акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_1, виданого 24 квітня 2001 року на підставі рішення 14 сесії ІІ скликання Михайлівської сільської ради №96 від 05 липня 2000 року.
Згідно довідки виконкому Михайлівської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області від 04.01.2008 року, вбачається що ОСОБА_1 проживала за адресою: АДРЕСА_2 разом з синами: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Статтею 1268 ЦК України передбачено, прийняття спадщини шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Відповідно до ч.5 ст.1268, ч.3 ст.1296 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, неприйняття ними спадщини суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Із вищезазначених матеріалів справи вбачається, що спадщина прийнята спадкоємцями першої черги ОСОБА_3, ОСОБА_4, тому визнати її – відумерлою неможливо.
Таким чином, суд не вважає наявність обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, встановленою.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1268, 1277 ЦК України, ст.ст.277, 278 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
У задоволенні заявлених вимог Синельниківського міжрайонного прокурора в інтересах Михайлівської сільської ради Синельниківського району заінтересована особа: Державний нотаріус Другої синельниківської державної нотаріальної контори про визнання спадщини відумерлою – відмовити.
На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області може бути подано апеляційну скаргу. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: Л.М. Новік