СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Ухвала
12 травня 2010 року С права № 2-28/1769.1-2010
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Фенько Т.П.,
суддів Заплава Л.М.,
Прокопанич Г.К.,
розглянувши апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя С.О. Лукачов) від 16 квітня 2010 року у справі №2-28/1769.1-2010
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2)
до товариства з обмеженою відповідальністю "РИФ" (вул. Радянська, буд. 6, кв. 17, місто Жовті Води, Дніпропетровська обл.,52210)
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору:
закритого акціонерного товариства "Пансіонат "Канака" (Привітне, м. Алушта,98521)
про визнання договору дійсним, визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 16 квітня 2010 року у справі №2-28/1769.1-2010 розгляд справи відкладено на 26 квітня 2010 року 09 год. 30 хв., зобов'язано позивача і відповідача надати суду письмові пояснення з урахуванням постанови Вищого господарського суду України від 21 січня 2010 року у справі №2-12/2816-2010.
Не погодившись із зазначеною ухвалою, позивач звернувся до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу в частині відмови у задоволенні клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі, і прийняти рішення про задоволення цього клопотання.
Проте, судова колегія вважає необхідним відмовити у прийнятті апеляційної скарги, виходячи з наступного.
В силу статті 106 Господарського процесуального кодексу України, ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Вказана норма не містить виключного переліку ухвал, які можуть бути предметом апеляційного оскарження, однак обмежує такий перелік ухвалами, оскарження яких прямо передбачено Господарським процесуальним кодексом України та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувану ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 16 квітня 2010 року винесено на підставі статей 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, зміст яких не містить посилань на можливість оскарження ухвали.
В апеляційній скарзі заявник просить скасувати ухвалу в частині відмови у задоволенні клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі, проте судова колегія вважає за необхідне вказати, що оскарження такої ухвали Господарським процесуальним кодексом України також не передбачено. Більш того, в резолютивній частині оскаржуваної ухвали питання відмови у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі не вирішувалось, оскільки чинне господарське процесуальне законодавство не передбачає винесення окремого процесуального документа з цього приводу.
Відповідно до Роз`яснень Вищого господарського суду України від 31.01.2005 № 01-8/157 "Про деякі питання судової практики, пов'язані з оскарженням ухвал господарських судів" у разі подання апеляційної скарги на ухвалу, яку не може бути оскаржено, апеляційний господарський суд має відмовляти у прийнятті такої скарги з посиланням на частини першу та четверту статті 106 Господарського процесуального кодексу України.
Також, судова колегія приймає до уваги роз’яснення, які містяться у пункті 12 постанови Пленуму Верховного Суду України „Про незалежність судової влади” від 13.06.2007 року № 8, яким передбачено, що оскарження ухвал або інших процесуальних актів суду, яким не завершується провадження у справі (про прийняття заяв і скарг до розгляду), про призначення судових засідань, про виклик осіб, про витребування документів та інших доказів тощо), крім випадків, прямо передбачених процесуальним законом, не допускається.
Оскільки права сторін на оскарження такої ухвали стаття 77 Господарського процесуального кодексу України не передбачає, у суду апеляційної інстанції відсутні правові підстави для порушення апеляційного провадження за апеляційною скаргою фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на ухвалу суду першої інстанції від 16 квітня 2010 року, яка не підлягає оскарженню.
Разом з тим, зауваження позивача щодо порушення судом норм матеріального та процесуального закону можуть бути включені до скарги на ухвалений за результатами розгляду справи судовий акт.
Керуючись статтями 62, 86, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 у прийнятті апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції від 16 квітня 2010 року у справі №2-28/1769.1-2010.
Головуючий суддя Т.П. Фенько
Судді Л.М. Заплава
Г.К. Прокопанич