Справа № 2а-2620/10/0308
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Грушицького А.І.,
при секретарі Шиловій О.М.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Михальчука В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_3 до виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області про визнання рішення нечинним та зобов’язання перевозити учасників війни,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, ОСОБА_3 звернулися в суд з адміністративним позовом до виконкому Луцької міськради про визнання рішення нечинним та зобов’язання перевозити учасників війни . Позовні вимоги обґрунтовують тим, що відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники війни мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту.
Позивачі просять суд визнати нечинним рішення Луцького міськвиконкому від 24 грудня 2009 року № 900-1 «Про пільгові категорії громадян, яким додатково надаватимуться пільги при здійсненні перевезень пасажирів в режимі маршрутного таксі у м. Луцьку у 2010 році». Ухвалити постанову, якою зобов’язати Луцький міськвиконком перевозити учасників війни відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», тобто безплатно.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав з підстав, зазначених в заяві.
Позивач ОСОБА_3 подав заяву, в якій просить справу розглянути у його відсутність.
Представники відповідача Михальчук В.О. позов не визнав з тих підстав, що оспорюваним рішенням права позивачів не порушені.
Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1 та представника відповідача Михальчука В.О. суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники війни мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту.
Як вбачається з посвідчення НОМЕР_1 ОСОБА_1 має статус учасника війни. Згідно посвідчення НОМЕР_2 ОСОБА_3 є учасником війни.
Рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області від 24 грудня 2009 року № 900-1 затверджено перелік пільгових категорій громадян, яким будуть додатково, окрім держзамовлення на соціально значущі послуги, надаватись бездотаційно пільги при здійсненні перевезень в режимі маршрутного таксі у м. Луцьку:
• інваліди війни;
• учасники бойових дій;
• особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» при пред’явленні посвідчення члена сім’ї загиблого;
• діти-інваліди до 18-ти років (з одним супроводжуючим) та інваліди з дитинства першої та другої груп (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);
• інваліди по зору та інваліди з ураженням опорно-рухового апарату першої та другої груп (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);
• постраждалі від аварії на ЧАЕС першої категорії та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії;
• громадяни, яким за рішенням виконавчого комітету міської ради видано посвідчення на право безоплатного проїзду в маршрутному таксі по м. Луцьку.
Оспорюваним рішенням виконкому не встановлено обмежень права учасників війни на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту.
Задоволення вимоги позивачів про скасування рішення виконкому може призвести до порушення прав громадян, що належать до перерахованих у ньому категорій.
Луцький міськвиконком безпосередньо не здійснює перевезень громадян, тому вимога про його зобов’язання перевозити учасників війни безоплатно є безпідставною.
Отже позов до задоволення не підлягає.
Керуючись ст. ст. 2, 8, 9, 10, 11, 69, 71, 159, 162, 163 КАС України, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст. ст. 30, 3 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_3 до виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області про визнання рішення нечинним та зобов’язання перевозити учасників війни відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційну скаргу може бути подано до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі, тобто з 5 жовтня 2010 року.
Суддя /підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя