Судове рішення #11150087

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

                  Справа № 2-4445/2010р.  

м. Краснодон                   09 вересня       2010  року  

Краснодонський міськрайонний суд Луганської області в складі: головуючого судді Баличевої М.Б.., при секретарі Пелещук  А.Р., у  відкритому   судовому засіданні, у залі суду м. Краснодона, розглянувши цивільну справу за позовом   ОСОБА_1   до  виконкому  Молодогвардійської  міської ради про  визнання додаткового строку для прийняття спадщини, -  

в с т а н о в и в:  

Позивачка   звернулась до суду з дійсним позовом, в обґрунтування якого вказала, що за життя  її батько – ОСОБА_2  заповів  їй  1\3  частину  квартири, що налажала йому  на праві приватної власності та розташована  за адресою:  АДРЕСА_1.   Також йому належав   грошовий   вклад, що міститься  на рахунку  НОМЕР_2 –  893.20  грн.   ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2  помер.  Окрім  позивачки  -  спадкоємиці  за заповітом, спадкоємицею  першої черги за законом є  її мати -  ОСОБА_3 Однак, вона на   спадщину не претендує, відмовляється  від своєї частки на користь позивачки.  У передбачений  законом строк не  звернулась   до нотаріальної контори, оскільки вважала, що  т.я  вона мешкає у  спадковій квартирі, користується нею,тож  вважала, що  фактично  спадщину прийняла. В зв»язку  з чим просить суд  надати їй  додатковий  строк для прийнятя спадщини.    

У   судове засідання  позивачка  не з»явилась,  надала письмову заяву, в якій зазначила,що  свої позовні вимоги підтримує  повністю та просить розглянути справу за її відсутністю.  

Представник відповідача – виконкому  Молодогвардійської  міської ради-  також у  судове засідання  не з»явився, надав письмову заяву, у якій пояснив, що  позов  ОСОБА_1  визнає та просить розглянути справу без його участі.  

Представник третьої особи -   філії   Краснодонського відділення  № 3121 ВАТ «Державний  ощадний банк  України»  в судове засідання не з»явився, надав письмову заяву, в  якій проти задоволення вимог  позивачки не заперечує та просить розглянути справу без неї.  

ОСОБА_3   в судове засідання  не з»явилась,   надала письмову заяву, в якій   проти задоволення вимог  позивачки не заперечує, просить розглянути позов без неї.  

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.  

Встановлено, що   на підставі свідоцтва про право власності від 12.04.1994 р.  ОСОБА_2 належала  1\3  частина  квартири, що розташована  за адресою:   АДРЕСА_1 та грошовий  вклад  на суму  893.20 грн, що міститься  на рахунку  НОМЕР_2 у філії   Краснодонського відділення  № 3121 ВАТ «Державний  ощадний банк  України».  

За життя ОСОБА_2 склав заповіт  від  28.09.1998 р., відповідно до якого   належну  йому  1\3  частину  квартири,що розташована  за адресою: АДРЕСА_1 заповів   позивачці.  

Згідно довідки   ТОВ «Зеніт-Т»  встановлено, що позивачка мешкала разом з  ОСОБА_2, доглядала за ним, вела з ним  спільне господарство.  

Відповідно  копії свідоцтва про смерть   ІНФОРМАЦІЯ_1   ОСОБА_2   помер.  

Після смерті  ОСОБА_2  залишилась спадщина у вигляді  грошових вкладів, що міститься на рахунку НОМЕР_2 у філії   Краснодонського відділення  № 3121 ВАТ «Державний  ощадний банк  України»  та  1\3  частину  квартири, що розташована  за адресою: АДРЕСА_1.  

Спадкоємцями   після смерті ОСОБА_2 є  позивачка по справі  як спадкоємиця за заповітом та  її мати – ОСОБА_3 як спадкоємиця за законом  1 черги, яка  відмовляється  від своєї  частки  у спадщині  на користь  позивачки, про що мається  письмова заява, що міститься  в матеріалах справи.  

Після смерті батька  позивачка фактично спадщину прийняла, але до нотаріальної контори не зверталась, таким чином пропустила строк для прийняття спадщини та вимушена звернутись до суду з позовом про продовження їй строку для прийняття спадщини.  

Ст.. 1217 ЦК  передбачено, що  спадкування здійснюється за заповітом  чи  за законом.  

Інших спадкоємців в судовому засіданні не встановлено, позивачка бажає прийняти спадщину.  

Тож, відповідно до ст.1272 ЦК України “… за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.”  

Таким чином, враховуючи, що позивачка є єдиною спадкоємицею за заповітом    після смерті  ОСОБА_2., заповіт не змінювався та не  скасовувався, тобто є дійсним,   причину пропуску строку для прийняття спадщини  суд вважає поважною, тому  приходить до висновку, що   необхідно визначити  позивачці додатковий строк для прийняття спадщини.  

Керуючись ст.5-15, 209, 212-215,292  ЦПК України, на підставі ст.ст. 1217, 1233-1235,1272 ЦК України, суд,-  

в и р і ш и в:  

Позов  ОСОБА_1   до  виконкому  Молодогвардійської  міської ради про  визнання додаткового строку для прийняття спадщини  - задовольнити.  

Визначити  ОСОБА_1   додатковий  шестимісячний  строк для прийняття спадщини  після смерті   ОСОБА_2,  померлого  ІНФОРМАЦІЯ_1.  

На рішення  може бути  подана апеляційна скарга  протягом  десяти днів   з дня проголошення.  

Особи, які   брали участь  у справі, але не були  присутні   у судовому засіданні   під час  проголошення  судового  рішення,   можуть подати   апеляційну скаргу   протягом  десяти днів   з дня його отримання  копії   цього рішення   в апеляційний   суд  Луганської  області  через  Краснодонський міськрайонний суд   Луганської  області.  

  Головуючий  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація