Справа № 2о-68/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 лютого 2007р. Конотопський міськрайонний суд в складі: головуючого - судді Кущенка М.Ф. при секретарі - Чобітько Н.О. з участю заявника - ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Конотопі справу за заявою ОСОБА_1., зацікавлені особи: Козацька сільська рада, Конотопська райдержнотконтора про встановлення факту родинних відносин,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник обґрунтовує свої вимоги тим, що народився ІНФОРМАЦІЯ_1року в с.Козацькому Конотопського р-ну. Його матір"ю в свідоцтві про народження записана ОСОБА_2., відомості про батька відсутні, записано тільки ім"я - ОСОБА_3.
В свідоцтві про народження матері її ім"я записано як "ІНФОРМАЦІЯ_2", але в свідоцтві про його народження ім"я матері записано як "ІНФОРМАЦІЯ_3".
ІНФОРМАЦІЯ_4р. його мати померла під прізвищем "ОСОБА_2". І тепер із-за таких розбіжностей він не може оформити спадщину після смерті матері, як єдиний спадкоємець.
Посилається на ст.256 ЦПК і просить встановити факт родинних відносин між ним і померлою, як сином і матір"ю.
Зацікавлені особи на розгляд справи не з'явились, подали прохання про розгляд справи без їхньої участі, проти вимог заяви не заперечують.
Вислухавши заявника, свідків та перевіривши матеріали справи суд вважає, що заява обгрунтована і підлягає задовільненню із слідуючих підстав.
Відповідно до вимог ст.256 ч.І п.1 ЦПК суд розглядає справи про встановлення родинних відносин між фізичними особами.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4. померла ОСОБА_2(л.с.7), після смерті якої відкрилась спадщина.
Заявник по справі не може оформити на себе спадщину, оскільки виявились розбіжності в документах спадкодавниці і заявника, як спадкоємця.
В свідоцтві про народження заявника, яке було видане 4 березня 1949 року, дані про матір записані як "ОСОБА_6", а в свідоцтві про її смерть її дані записані як "ОСОБА_2" (л.с.5,7).
Але свідки ОСОБА_4. і ОСОБА_5., кожна окремо, підтвердили суду, що являються сусідами заявника, знають його матір, бачили коли вона була в родильному домі їхнього села в 1949р. і знають, що вона народила заявника.
Всі в селі матір заявника називали "ІНФОРМАЦІЯ_3". Мати заявника була не одруженою і весь час проживала із ним до самої смерті.
Довідкою сільської ради також підтверджуються дані про те, що заявник і спадкодавниця являються сином і матір"ю.
Аналізуючи зібрані докази, суд приходить до висновку, що різниця в написанні імені спадкодавниці в свідоцтві про народження заявника сталася із-за помилки.
Керуючись ст.ст. 130, 174, 256-259 ЦПК, суд,-
ВИРІШИВ:
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р. народження і ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_4., як сином і матір"ю.
Апеляційне оскарження рішення суду може бути проведено шляхом подачі заяви про таке оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення з послідуючою подачею апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду ч/з Конотопський міськрайсуд протягом 20 днів, або без попередньої подачі заяви про оскарження - в такому ж порядку протягом 10 днів з дня проголошення рішення.