Справа №22Ц-0579/2007р. Головуючий у 1 інстанції Корнієць М.І.
Категорія 01,02,05 Доповідач у 2 інстанції Приходько К.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого Назарчука Р.А.,
суддів Приходька К.П., Заріцької А.О.,
при секретарі Шешко О.Б.,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 11 серпня 2006 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3про усунення перешкод у користуванні власністю та скасування реєстрації,
встановила:
рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 11 серпня 2006 року позовна заява задоволена. Зобов'язано відповідачів не чинити перешкод позивачці в користуванні належній їй 1\2 частині АДРЕСА_1 в м. Борисполі та скасована реєстрації відповідачів у 1\2 частині будинку, що належить позивачці.
ОСОБА_2 подала на рішення суду апеляційну скаргу в якій просить скасувати рішення та направити справу на новий розгляд посилаючись на те, що її про час і місце розгляду справи суд не повідомив в установленому законом порядку, копію рішення суд їй не було направлено.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно з вимогами ст.74 ЦПК України судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик. Судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за сум днів до судового засідання, а судова повістка -повідомлення, завчасно.
ОСОБА_2, згідно розписки була повідомлена про те, що розгляд справи призначений на 08 серпня 2006 року 10.00 год. (а.с. 15).
08 серпня 2006 року ОСОБА_2 подала до канцелярії суду письмову заяву з проханням перенести розгляд справи на інший день у зв'язку з погіршенням стану здоров'я (а.с. 19).
10 серпня 2006 року ОСОБА_2 подала до канцелярії суду письмову заяву з проханням перенести розгляд справи на інший день у зв'язку з погіршенням стану здоров'я (а.с. 18).
08 серпня 2006 року суд переніс розгляд справи на 11 серпня 2006 року у зв'язку з неявкою сторін.
У відповідності з вимогами ч.4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано
неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів ( постановляє заочне рішення).
В матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_2 у установленому законом порядку була повідомлена про час і місце судового засідання на 11 серпня 2006 року.
Відповідно з ч.3 ст.222 ЦПК України особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копії судового рішення надсилаються листом протягом п'яти днів з дня проголошення рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
В матеріалах справи відсутні докази того, що суд першої інстанції у встановленому ЦПК України порядку направив ОСОБА_2 копію рішення суду.
У відповідності з п.3 ч.І ст.311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд розглянув справу за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
Колегія суддів вважає, що за таких обставин рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
Під час нового розгляду справи необхідно визначитися з складом осіб, які беруть участь у справі, повідомити сторони належним чином про час і місце судового засідання, зібраним по справі доказам дати належну оцінку та постановити по справі ухвалу відповідно до вимог закону.
На підставі наведеного, керуючись: ст.ст.307,311,313,314,315,317,319 ЦПК України колегія,
ухвалила:
апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволити.
Скасувати рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 11 серпня 2006 року, справу направити на новий розгляд до того ж суду іншим складом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.