Судове рішення #11149101

Справа № 2-1384/2010року  

   

 

Р І Ш Е Н Н Я  

і м е н е м   У к р а ї н и  

  12 серпня 2010  року    

Новокаховський міський суд Херсонської області в складі:  

головуючої  судді: Ведяшкіної Ю.В  

при секретарі: Кравчук С.В.  

за участю позивача: ОСОБА_1  

відповідача: ОСОБА_2  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -  

  в с т а н о в и в   :  

Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на користь повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  в розмірі 500 грн. до досягнення  нею двадцяти трьох років, посилаючись на те, що донька продовжує навчатися на третьому курсі денної форми навчання в Міжнародному університеті бізнесу і права м. Херсон, стипендія їй не нараховується, а добровільно відповідач  матеріальної допомоги на її утримання не надає.  

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.  

Відповідач  в судовому  засіданні позовні вимоги визнав частково посилаючись на те, що не має  можливості щомісяця виплачувати аліменти у розмірі 500 грн..  

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.  

Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі який розірвано 29.12.2008 року.  

Від шлюбу мають повнолітню дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається на 3 курсі Міжнародному університеті бізнесу і права м. Херсон з денною формою навчання, що підтверджується довідкою навчального закладу № 320 від 30.04.2010 року.  

В теперішній час сторони проживають окремо, відповідач про дитину не піклується, матеріальної допомоги на її утримання не надає, що змусило позивачку звернутися до суду з зазначеним позовом.  

Згідно  ст. 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син, продовжують навчання і в зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, якщо вони можуть надавати таку допомогу, право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.  

За таких обставин, коли відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків щодо утримання повнолітньої доньки, суд вважає за необхідне  стягувати з нього на користь ОСОБА_3 аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів щомісячно, але не менш 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 04.06.2010 року  і до припинення нею навчання в учбовому закладі, але не більше, ніж до досягнення нею 23-річного віку, оскільки в ході судового розгляду зазначеної справи, суду не надано доказів, з яких би вбачалось, що відповідач може надати допомогу повнолітній доньці у розмірі 500 грн., як це просила позивачка у своєму позові.  

У відповідності із ст. 199 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10,11,60 130, 209,212, 213, 215 ЦПК України, -  

в и р і ш и в:  

Позов задовольнити частково.  

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,  на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів щомісячно, але не менш 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 04.06.2010 року і до припинення нею навчання, але не більш, як до досягнення нею 23 річного віку.  

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 грн., а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи на користь держави в розмірі 120 грн.  

Рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.  

  Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  

Особи, які брали участь у справі, але  не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.  

    Суддя                                                                                                          Ю.В.Ведяшкіна  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація