Справа № 2-283/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 жовтня 2010 року смт. Великий Березний
Великоберезнянський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Цибика І.Й., при секретарі Тисянчин М.В., з участю представника позивача Добей Н.Ю., відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Великий Березний цивільну справу за позовом КС “Закарпатська ощадна кредитна спілка” до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по кредитному договорі,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з цим позовом, з тих підстав, що відповідач ОСОБА_2 заборгував КС “Закарпатська ощадна кредитна спілка” 9 744,66 гривень по кредитному договору, його поручителем виступив ОСОБА_3, тому просить стягнути з них солідарно зазначену суму боргу, а також стягнути сплачені судові витрати.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 визнали позовні вимоги.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні належними доказами встановлено, що 1 жовтня 2008 року між КС “Закарпатська ощадна кредитна спілка” та ОСОБА_2 укладено кредитний договір № КС2000000494 на суму 5 500 грн., терміном до 1 жовтня 2009 року, зі сплатою 2 % місячних.
Умови вказаного кредитного договору Банком виконані в повному обсязі. Згідно видаткового касового ордеру № 699 від 01.10.2008 року кошти в сумі 5 500 грн. були видані позичальнику.
Відповідач, з свого боку, умови кредитного договору не виконав, припинив виконувати свої зобов'язання і згідно розрахунку заборгованості по кредиту, станом на 13.09.2010 року загальна заборгованість перед Банком складає 9 744,66 грн., з яких:
• заборгованість по кредиту – становить 4 903,46 грн.,
• заборгованість по відсотках – становить 1 949,26 грн.,
- заборгованість по додаткових відсотках — становить 2 891,94 грн.
Відповідач ОСОБА_3 згідно з договором поруки № 000000000500 від 1 жовтня 2008 року виступив поручителем ОСОБА_2 перед КС “Закарпатська ощадна кредитна спілка”, таким чином відповідальний солідарно за всіма зобов'язаннями останнього.
Правовідносини між сторонами врегульовані главою 71 ЦК України, де зокрема згідно до ст.1054 – за кредитним договором кредитодавець зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти; ст.1050 Кодексу, яка передбачає наслідки порушення договору позичальником – повернення суми кредиту, сплати відсотків по ньому та пені; гл.48 ЦК України, зокрема ст.526 Кодексу – зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору; ст. 554 ч. 1 цього Кодексу, згідно якої у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором, як солідарні боржники;
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-214 ЦПК України, ст. ст. 526, 554, 1050, 1054 ЦК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь КС “Закарпатська ощадна кредитна спілка” 9 744,66 грн. (дев'ять тисяч сімсот сорок чотири грн. 66 коп.) заборгованості за кредитним договором, 97,44 грн. відшкодування судових витрат по сплаті держмита та 120 грн. відшкодування витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.
Рішення набирає законної сили в строк і в порядку, встановлені ст. 223 ЦПК України.
На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Закарпатської області в десятиденний строк з дня проголошення рішення через цей суд.
Головуючий: “підпис”
Суддя Великоберезнянського
районного суду Цибик І.Й.
- Номер: б/н 908
- Опис: про розподіл спільного майна подружжя
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-283/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Цибик Іван Йосипович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.10.2015
- Дата етапу: 07.10.2015
- Номер: 6/724/33/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-283/10
- Суд: Хотинський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Цибик Іван Йосипович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.09.2019
- Дата етапу: 16.10.2019
- Номер: 6/724/42/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-283/10
- Суд: Хотинський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Цибик Іван Йосипович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.11.2019
- Дата етапу: 24.12.2019
- Номер: 2-аво/556/22/21
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-283/10
- Суд: Володимирецький районний суд Рівненської області
- Суддя: Цибик Іван Йосипович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.11.2021
- Дата етапу: 17.11.2021
- Номер: 2/468/349/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-283/10
- Суд: Баштанський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Цибик Іван Йосипович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.02.2010
- Дата етапу: 20.10.2015