Судове рішення #11147490

ЖОВТНЕВИЙ     РАЙОННИЙ     СУД     м   .   ХАРКОВА  

Справа № 2-3872  

2010 рік  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ  

 

07 вересня 2010 року            Жовтневий районний суд м. Харкова  

у складі: головуючого – судді  Труханович В.В.  

при секретарі – Лук’яновій В.І.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів, суд  

ВСТАНОВИВ   :  

  У  червні  2010 року до Жовтневого районного суду м. Харкова звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  посилаючись на те, що раніше з відповідачем вона перебувала у шлюбі, який було розірвано 05 жовтня 1999 року. Від сумісного проживання у них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  який мешкає з позивачкою, та знаходиться на її утриманні. За рішенням Жовтневого районного суду м. Харкова від 12.11.1999 року з ОСОБА_2 були стягнуті аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання спільного сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/6 частина усіх видів його доходу.  Крім того, з відповідача на користь ОСОБА_4 на утримання їх сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 також стягувалися аліменти у розмірі 1/6 частина усіх його доходів; на користь ОСОБА_6 на утримання їх сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4 у розмірі 1/6 частин усіх видів його заробітку.  

У зв’язку з тим, що на даний час ОСОБА_5, на утримання якого з відповідача стягувалися аліменти, ІНФОРМАЦІЯ_3 досяг повноліття, а ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 досяг повноліття, та аліменти з них на даний час не стягуються, позивач вважає необхідним переглянути розмір аліментів, які стягуються з відповідача на її користь на утримання їх неповнолітньої дитини, та збільшити їх до ј частини з усіх видів заробітку відповідача, починаючи з 31.05.2007 року.  

Крім того, позивач  просить суд стягнути з відповідача додаткові кошти, які пов’язані з лікування дитини у твердій грошовій сумі – 500 грн.  

В судове засідання позивач та її представник не з’явилися, але надали заяву з проханням справу розглянути у їх відсутність, при цьому просили позов в частині стягнення з відповідача додаткових коштів на утримання дитини в сумі 500 грн. залишити без розгляду, в іншій частині позов підтримали.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, надав заяву з проханням слухати справу за його відсутністю.  

Суд вирішив можливим розглянути справу у відсутності сторін, які просили розглянути справу за їх відсутності, на підставі наявних у справі доказів.  

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов ОСОБА_1 обґрунтованим, та задовольняє його частково, виходячи з наступного.  

Судовим розглядом  встановлено, що сторони по справі перебували у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано 5 жовтня 1999 року.  ( а.с.3 )  

Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. ( а.с.4)  

На підставі виконавчого листа № 2-3142/1999 року з ОСОБА_2 стягуються аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання їх сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/6 частина усіх видів його заробітку. (а.с.5)  

Крім того, як було встановлено в судовому засіданні, раніше з відповідача стягувалися аліменти на утримання його неповнолітніх дітей ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, які на даний час є повнолітніми, та стягнення аліментів на їх утримання припинено.  

Згідно ст. 192 СК України, розмір   аліментів,   визначений   за  рішенням  суду  або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за  рішенням  суду  за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни  матеріального  або  сімейного  стану,  погіршення  або поліпшення   здоров'я   когось   із   них  та  в  інших  випадках, передбачених цим Кодексом.  

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача ОСОБА_1 щодо збільшення розміру аліментів ґрунтуються на законі, а тому підлягають задоволенню.  

Збільшений розмір аліментів позивач просить суд стягнути з відповідача починаючи з 31.05.2007 року.  

Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти  на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.  

Аліменти за  минулий  час  можуть  бути  присуджені,  якщо позивач  подасть  суду  докази  того,  що  він вживав заходів щодо одержання аліментів з  відповідача,  але  не  міг  їх  одержати  у зв'язку  з  ухиленням  останнього від їх сплати.  У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час,  але не більш  як  за  три роки.  

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернулася до суду з даним позовом 08.06.2010 року. Доказів того, що вона вживала заходи щодо одержання аліментів з  відповідача,  але  не  могла їх  одержати  у зв'язку  з  ухиленням  останнього від їх сплати, позивач не надала.  

У зв’язку з чим. суд вважає необхідним збільшену суму аліментів стягувати з відповідача з дня пред’явлення позову до суду, а саме з 08 червня 2010 року.  

Судові витрати на користь держави у відповідності до вимог ст.ст. 81, 88 ЦПК України  покласти на відповідача.  

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 10, 60, 81, 88, 212, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 180, 181, 182, 183, 191, 192 Сімейного Кодексу України,  суд  

ВИРІШИВ   :            

Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання   дитини  -   задовольнити частково.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_7, що мешкає за адресою АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання їх спільної  малолітньої дитини, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  у розмірі 1/4 частина  заробітку (доходу) відповідача, але не менш 30% про житнього мінімуму на дитину відповідного віку,  починаючи  з 08.06.2010 року і до досягнення  дитиною  повнолітнього віку.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн. (сто двадцять грн.),  судовий збір у сумі 51 грн.  (п’ятдесят одна грн.).  

Рішення у межах  суми  рахунку за місяць підлягає негайному виконанню.      

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання його копії.  

  Суддя                                                                             В. В. Труханович  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація