Судове рішення #11146720

 

Справа  № 2-3903/10  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  

                 10 вересня 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області  в складі:  

головуючого - судді  Куковенкова С.В.

при секретарі – Стасенко Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_1 цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, -  

                                                               В С Т А Н О В И В:  

      Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його матір – ОСОБА_4. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку АДРЕСА_1 та банківських вкладів з належними відсотками та компенсаціями, які знаходиться на зберіганні в Олександрійському відділені № 3070/011 Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2.

Зазначений житловий будинок належав спадкодавцю на підставі Свідоцтва про право власності від 10 листопада 1978 року, виданого Другою Олександрійською державною нотаріальною конторою, зареєстрованого в реєстрі за № 3236 та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 426/3 від 10 листопада 1978 року.  

Після смерті спадкодавця, відповідно до ст. 1268 ЦК України, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, він прийняв спадщину, подавши до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини і видачу свідоцтва про право власності на спадкове майно.  

Крім нього, іншим спадкоємцем за законом є відповідач по справі - ОСОБА_3, син його померлого рідного брата - ОСОБА_1. Відповідач вважає, що він також має право на зазначену спадщину відповідно до п 3 ст. 1266 ЦК України  за правом представлення, оскільки його батько помер  18.05.2003 року, тобто раніше, ніж спадкодавець.  

Позивач не погоджується з цим, з тих підстав, що відповідач про протягом шести місяців з дня відкриття спадщини не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, також він ніколи не користувався будинком, не ніс ніяких витрат по його утриманню і проживає в іншому жилому приміщенні. Тобто, відповідач не вчинив дій по прийняттю спадщини, передбачених ст.ст. 1268, 1269 ЦК України

Враховуючі зазначені обставини, він вимушений звернутися до суду із заявою про визнання за ним права власності на вказане спадкове майно.

В судове засідання позивач надав клопотання про проведення розгляду справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує.

Відповідача до суду не з’явився, однак надав заяву з клопотанням про проведення розгляду справи за його відсутності, у якому зазначив про повне визнання позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Олександрії померла матір позивача – ОСОБА_4. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку АДРЕСА_1 та банківських вкладів з належними відсотками та компенсаціями, які знаходиться на зберіганні в Олександрійському відділені № 3070/011 Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2.

Зазначений житловий будинок належав спадкодавцю на підставі Свідоцтва про право власності від 10 листопада 1978 року, виданого Другою Олександрійською державною нотаріальною конторою, зареєстрованого в реєстрі за № 3236 та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 426/3 від 10 листопада 1978 року.  

Після смерті спадкодавця, відповідно до ст. 1268 ЦК України, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, позивач прийняв спадщину, подавши до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини і видачу свідоцтва про право власності на спадкове майно, що підтверджується листом Першої Олександрійської державної нотаріальної контори.  

Крім позивача, іншим спадкоємцем за законом є відповідач по справі - ОСОБА_3, син померлого рідного брата позивача - ОСОБА_1. Відповідач має право на зазначену спадщину відповідно до п 3 ст. 1266 ЦК України,  за правом представлення, оскільки його батько помер  18.05.2003 року, тобто раніше, ніж спадкодавець ОСОБА_4  

Проте, відповідачем пропущено передбачений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті спадкодавця.

Як визначено ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Позивачі вчинив дії, які свідчать про прийняття ним спадщини. Отримати свідоцтво про право на спадщину у нотаріальній конторі він не може через незалежні від нього обставини, а саме, через те, що виник спір щодо спадкового майна.

За таких обставин, позовні вимоги щодо визнання за позивачем права власності на спадкове майно підлягають задоволенню.  

Керуючись ст. ст. 316 – 319, 328, 1216- 1233, 1261 – 1269, 1297, 1298 ЦК України, ст. ст. 10, 31, 60, 209, 212, 214-215, 218, 235, 256  ЦПК України, суд –

  В И Р І Ш И В:  

              Позовні вимоги задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2, в порядку спадкування за законом після смерті його матері, ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 та банківські вклади з належними відсотками та компенсаціями, які знаходиться на зберіганні в Олександрійському відділені № 3070/011 Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

 Апеляційна скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.    

 

   Головуючий:                                                                                       Куковенков С.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація