Судове рішення #11144270

  Справа №2 - 748/10  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

29 вересня 2010 року                                                                                                        

Борщівський районний суд Тернопільської області  

в складі:головуючого              Чепесюка О.В.

з участю:секретаря                Лозінської М.С.

представника позивача – адвоката  ОСОБА_3

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Борщеві цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Іване – Пустенської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, суд -

встановив:  

Позивачка ОСОБА_4 звернулася в суд з позовом до відповідача Іване – Пустенської сільської ради, про визнання за нею права власності на 2/3 частини будинковолодіння, розташованого по вул.Краківська, 1 в с.Іване – Пусте Борщівського району вартістю 49876 грн., загальною дійсною вартістю 74813 грн. як за спадкоємцем на підставі заповіту майна матері ОСОБА_7, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Позивачка зазначила, що за життя мати правовстановлюючі документи на будинковолодіння не оформила, тому вона не може оформити свої спадкові права на дане будинковолодіння.  

Позивачка на попередній розгляд справи не з»явилася. Від неї поступила письмова заява, в якій просила справу слухати у її відсутності. Позовні вимоги підтримує.

Представник позивачки – адвокат ОСОБА_3 просить позовні вимоги позивача задовольнити.  

Представник відповідача Іване - Пустенської сільської ради на попередній розгляд справи не з"явився. Від виконавчого комітету сільської ради поступила письмова заява, в якій просять справу слухати у відсутності їхнього представника. Позов визнають.

Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив такі факти.

ІНФОРМАЦІЯ_3 року в с.Іване - Пусте Борщівського району Тернопільської області помер ОСОБА_8 – чоловік позивачки (свідоцтво про смерть серії ІНФОРМАЦІЯ_4), а ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_7 (свідоцтво про смерть серії ІНФОРМАЦІЯ_5).

Ще за життя, а саме 02 березня 1999 року ОСОБА_7 склала заповіт, посвідчений секретарем виконкому Іване – Пустенської сільської ради та зареєстрований у реєстрі за № 22, яким заповіла все своє майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалося ОСОБА_4.  

Борщівська державна нотаріальна контора листом від 31 серпня 2010 року №740/02-14 відмовила позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на будинковолодіння, розташоване в с. Іване - Пусте Борщівського району посилаючись на те, що на вказане майно відсутній правовстановлюючий документ, виданий на ім’я спадкодавця.

Щодо встановлення права власності померлої ОСОБА_7 на спірне будинковолодіння в судовому засіданні встановлено наступне.

З доданих до матеріалів справи копій особового рахунку з погосподарських книг Іване – Пустенської сільської ради за 1991 - 1995 р.р. видно, що спірне будинковолодіння було власністю колгоспного двору. Членами даного двору станом на 15 квітня 1991 року (день набрання чинності Закону України “Про власність”) були ОСОБА_7, дочка ОСОБА_4 та її чоловік ОСОБА_8.  

Згідно чинних на той час ст.ст. 120, 123 ЦК (1963 р.) майно колгоспного двору належало його членам на праві спільної власності, розмір долі члена двору встановлювався виходячи з рівності долей всіх членів двору.  

Відповідно до п.6 а) постанови Пленуму Верховного суду України від 22.12.1995 року “Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності” право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування, мають ті члени двору, котрі до 15 квітня 1991 року не втратили права на частку в його майні. Такими, що втратили це право, вважаються працездатні члени двору, які не менше трьох років підряд до цієї дати не брали участі своєю працею і коштами у веденні спільного господарства двору (в цей строк не включаються перебування на дійсній строковій військовій службі, навчання в учбовому закладі, хвороба).  

У судовому засіданні встановлено, що померлі ОСОБА_8 та ОСОБА_7 не втратили права на частку в майні колгоспного двору, а тому являлися власниками спірного будинковолодіння кожен на 1/3 його частину.

Рішенням 14-ї сесії 21-го скликання виконавчого комітету Іване – Пустенської сільської ради №38 від 11.11.1993 року, ОСОБА_7, за її заявою, передано безоплатно у приватну власність земельну ділянку площею 0, 43 га. З них для обслуговування житлового будинку 0, 05 га. та 0, 38 га. для ведення особистого підсобного господарства.  

Згідно зведено - оціночного акту від 03 серпня 2010 року, виготовленого Борщівським БТІ, загальна дійсна вартість спірного будинковолодіння становить 74813 грн.

Після смерті ОСОБА_8, ОСОБА_7 прийняла спадщину, оскільки на день його смерті проживала разом з ним, однак спадкових прав юридично не оформила.

Позивачка після смерті матері ОСОБА_7 фактично прийняла спадщину, що виразилось у видачі їй 29.07.2010 року Борщівською державною нотаріальною конторою свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку.  

Рішенням виконавчого комітету Іване – Пустенської сільської ради №27 від 21.08.2010 року, ОСОБА_4 вирішено видати свідоцтво про право власності на 1/3 частину будинковолодіння що в с.Іване - Пусте по вул.Краківська, 1.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позов слід задовольнити і визнати за позивачкою ОСОБА_4, як за спадкоємцем на підставі заповіту, право власності на 2/3 частини будинковолодіння, розташованого в с.Іване - Пусте по вул.Краківська, 1 Борщівського району, загальною дійсною вартістю 74813 грн., що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_7  

На підставі ст.ст. 16, 25, 26, 392 ЦК України (2003 р.), ст.ст. 524, 548, 549 ЦК (1963 р.) та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212 ЦПК України, суд –  

в и р і ш и в:  

 Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, як за спадкоємцем на підставі заповіту, право власності на 2/3 частини будинковолодіння, розташованого в АДРЕСА_1, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_7.  

Судові витрати по справі покласти на сторони в межах, в яких вони їх понесли.  

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.  

Апеляційну скаргу на рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення через Борщівський районний суд до апеляційного суду Тернопільської області.

   Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація