Судове рішення #1114358
Справа № 2-235

Справа № 2-235

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

30 березня 2007 року                                                  Томашпільський районний суд Вінницької області

в складі головуючого:                         Пилипчука О.В.

при секретарі                                      Трибіді Т.В.

провівши попередній розгляд справи в судовому засіданні в смт. Томашпіль у справі за позовом ОСОБА_1 до Рожнятівської сільської ради Томашпільського районі про визнання права власності на спадкове майно, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом і попросив визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом на майно його матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с Рожнятівка Томашпільського району Вінницької області, а саме на земельну ділянку площею 4,02 га, розташовану на території Рожнятівської сільської ради Томашпільського району, вартістю 29994,07 грн., державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 виданий 17 липня 2001 року та майновий пай пайового фонду СТОВ "Зелений клин" с Рожнятівка Томашпільського району, визначеного в розмірі 534 грн., свідоцтво про право власності на майновий пай серії НОМЕР_2, видане 1 лютого 2007 року, яке він успадкував після смерті матері, фактично прийнявши спадщину, являється спадкоємцем за заповітом, на час смерті матері постійно проживав разом з нею.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав, посилаючись на обставини, зазначені в позові, попросив визнати за ним право власності на майновий та земельний паї.

Представник Рожнятівської сільської ради Томашпільського району в судове засідання не з'явився, від сільського голови с Рожнятівка Томашпільського району Котуза В.П. надійшло повідомлення в якому він просить дану справу розглянути без участі представника сільради, позовні вимоги визнає.

Суд, заслухавши пояснення позивача, розглянувши заяву сільського голови с Рожнятівка, дослідивши матеріали справи, враховуючи те, що позов заявлено на законних підставах, оскільки позивач являється спадкоємцем за заповітом на майно, яке залишилось після смерті його матері, на час смерті спадкодавця постійно проживав разом з матір'ю, що підтверджується довідкою Рожнятівської сільської ради. Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, визнання відповідачем позову не порушує права та законні інтереси інших осіб, тому позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 1223, ч.3, 5 ст. 1268 ЦК України, ст.ст. 130, 174, 213-215   ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку площею 4,02 га, розташовану на території Рожнятівської сільської ради Томашпільського району Вінницької області, вартістю 29994,07 грн., державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 виданий 17 липня 2001 року та майновий пай пайового фонду СТОВ "Зелений клин" с Рожнятівка Томашпільського району, визначеного в розмірі 534 грн., свідоцтво про право власності на майновий пай серії НОМЕР_2, видане 1 лютого 2007 року, що належало його матері ОСОБА_2 померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с Рожнятівка Томашпільського району Вінницької області.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація