2п-5697/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2010 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі
судді – Малюк В.М.
при секретарі – Гошовської К.Г.
з участю представника ОСОБА_1 – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ужгород цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету Киблярівської сільської ради Ужгородського району, третьої особи Ужгородської державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання права власності на нерухоме майно, а саме житловий будинок з належними до нього господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою Ужгородський район, АДРЕСА_1 посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_5 помер його батько ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина, що складається з житлового будинок АДРЕСА_1, Ужгородського району. Однак, незважаючи на те, що він фактично прийняв спадщину та вступив в її володіння, оформити спадщину та отримати свідоцтво про право на спадщину у встановленому законом порядку він не має можливості, оскільки право власності на будинок не зареєстровано.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд визнати за померлим ОСОБА_3 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою Ужгородський район, АДРЕСА_1.
Представник виконавчого комітету Киблярівської сільської ради Ужгородського району, в судове засіданні не з’явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений своєчасно і належним чином, однак надав суду заяву, якою просить розглянути справу за його відсутності, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Представник третьої особи Ужгородської районної державної нотаріальної контори, в судове засіданні не з’явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений своєчасно і належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_3 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1, виданим 20.09.1999 Киблярівською сільською радою Ужгородського району Закарпатської області.
Згідно довідки Киблярівської сільської ради №53 від 18.01.2010 року, в сільській раді заповітів від імені ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, не посвідчувалось.
Відповідно до довідки №52 від 18.01.2010 р., виданої виконкомом Киблярівської сільської ради, на день смерті ОСОБА_3, в будинку в АДРЕСА_1 проживали і були зареєстровані: син – ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, невістка – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, онучка – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, онучка – ОСОБА_6,ІНФОРМАЦІЯ_3, онук – ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4
З листа Ужгородського районного комунального підприємства (бюро) технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна за № 301/03-6 від 29 березня 2010 року, слідує, що реєстрація прав власності на нерухоме майно за адресою Ужгородський район, АДРЕСА_1 за ОСОБА_3 не проводилася.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Киблярівської сільської ради №47 від 20.09.2007 року, виконком сільської ради вирішив оформити право власності на житловий будинок в АДРЕСА_1 в цілому за ОСОБА_3. (підстава : свідоцтво про смерть).
З зведеного акту вартості житлового будинку, що знаходиться за адресою Ужгородський район, АДРЕСА_1 вбачається, що власником зазначеного нерухомого майна вказано ОСОБА_3.
В матеріалах справи містяться нотаріально посвідчені заяви ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, згідно яких останні в установлені законом строки спадщину не прийняли, так як не претендували та не претендують на одержання належної їм за законом частки всього спадкового майна після смерті їхнього батька ОСОБА_3 Претензій до того, щоб свідоцтво про право на спадщину на будь-яке майно, належне ОСОБА_3, були видані на ім’я іншого спадкоємця – сина спадкодавця – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 вони не мають.
Відповідно до ст.ст. 25,30,346 ЦК України та листа Міністерства юстиції України №19-32/319 від 21.02.2005 р., у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не проводилася і правовстановлюючий документ відсутній, питання про призначення належності цього майна попередньому власнику та наступного власника (спадкоємця) повинно вирішуватись у судовому порядку.
Враховуючи вищенаведене та приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1, згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України фактично прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 оскільки вступив в управління спадковим майном, встановлення факту належності на праві власності житлового будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1 за ОСОБА_12 не порушує права третіх осіб, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим і підлягає до задоволенню.
Керуючись ст. ст. 1268, 1261, 1299 ЦК України, ст. ст. ст. 4, 5, 14, 60, 208, 209, 212-214, 218, 294 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Визнати за ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою Ужгородський район, АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя Малюк В.М.