Судове рішення #1113823
№ 2-а-1209/07

      № 2-а-1209/07

 

 

 

П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

Іменем України

 

 

   м. Харків                                        12-55 год.                                          3 жовтня  2007 року                                                                                      

 

            Харківський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого судді  -               Тацій Л. В.

при секретарі                           Андрієць М.О.

 

за участю:

представника  позивача - Будьонна К.О., діє за дорученням № 7798-05/10/34

представника відповідача - не прибув

 

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом  управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова  до ЗАТ «Електричні низьковольтні апарати та системи» про відшкодування виплаченої наукової пенсії в сумі 189,61 грн., -

 

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просило суд стягнути з ЗАТ «Електричні низьковольтні апарати та системи» на користь управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова заборгованість з фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленою на загальних підставах та виплаченої ОСОБА_1, в розмірі 189,61 грн.

            В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав свій позов,  в обґрунтування якого зазначив наступне. ОСОБА_1, якій працював в ЗАТ  «Електричні низьковольтні апарати та системи» з 18.12.68 р. по 10.05.89 р. на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно з ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», була призначена пенсія відповідно до цього Закону з 17.05.2002 р. Відповідач є правонаступником ВНДІ «Електроапарат» і відповідно до законодавства має відшкодовувати витрати на виплату різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах та виплаченої ОСОБА_1 Частка плати різниці в розмір пенсії, що підлягає відшкодуванню, за розрахунками позивача, становить 20,23%.  Всупереч діючому законодавству відповідачем  на цей час не сплачена заборгованість в оплаті різниці в пенсії за 2002 р. - грудень 2003 р. на загальну суму 189,61 грн.

 Відповідач, ЗАТ «Електричні низьковольтні апарати та системи», в судове засідання  свого представника не направив, про час, дату  та місце розгляду справи був повідомлений  належним чином, правом участі в судовому засідання не скористався.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що  позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до довідки № 107/ОК-153 від 23.04.02 ОСОБА_1 працював у ІНФОРМАЦІЯ_1 з 18.12.1968 р. по 19.05.1989 р.  (а.с. 9-10), що також підтверджується копією трудової книжки (а.с. 13-20). Розпорядженням Фрунзенського РУПФ  № 145261  від 22.05.2002 року ОСОБА_1 була призначена пенсія як науковому працівнику. (а.с. 12)

            Згідно з ч. 1 ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» держава встановлює    для   наукових   (науково-педагогічних) працівників,  які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на   рівні,  що  забезпечує  престижність  наукової  праці  та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.

Відповідно до ч. 8 ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» різниця між  сумою  пенсії,  призначеної  за цим Законом,  та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих  актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових   (науково-педагогічних)    працівників    інших   державних  підприємств,  установ,  організацій та вищих навчальних закладів  III-IV рівнів  акредитації  -  за  рахунок  коштів  цих підприємств,  установ,  організацій  та  закладів,  а також коштів державного бюджету  в  порядку,  визначеному  Кабінетом  Міністрів України. 

            Згідно з п. 2 Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1826 від 13.12.2000 року, яка діяла на момент виникнення заборгованості, фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсії працівникам державних бюджетних установ і організацій здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, що передаються до Пенсійного фонду на фінансування пенсій, призначених за різними пенсійними програмами. Пунктом 3 вказаного вище порядку передбачено, що фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсії працівникам державних небюджетних підприємств і організацій здійснюється за рахунок коштів цих підприємств і організацій, які сплачують Пенсійному фонду кошти на виплату зазначеної різниці.

            Відповідно до п. 6 Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи  у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації фінансування різниці у розмірі пенсії здійснюється за рахунок коштів їх правонаступників. Відповідно до копії статуту (п. 7.4) ЗАТ «Електричні низьковольтні апарати та системи» є правонаступником майнових прав та обов'язків ліквідованого Всесоюзного науково-дослідного проектно-конструкторського та технологічного інституту низьковольтного апаратобудування  (ВНДІ «Електроапарат»). (а.с. 21-23)

Згідно з п. 8 Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи  розмір витрат на виплату різниці у розмірі пенсії, що підлягають фінансуванню за рахунок державних небюджетних підприємств і організацій, визначається в розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів після призначення пенсій згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що надсилається повідомлення відповідному підприємству, організації. Державні небюджетні підприємства і організації щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду кошти для виплати різниці у розмірі пенсії, призначеної в минулих та поточному роках.

            Управлінням Пенсійного фонду в Фрунзенському районі м. Харкова було направлено відповідачу повідомлення про суму витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між розміром пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, від 17.02.03, 18.02.03, 04.04.03, 22.04.04, 26.05.03, 08.07.03, 13.08.03, 09.09.03, 13.10.03, 10.11.03, 12.12.03. Відповідачем до цього часу вказані в повідомленнях суми до управління Пенсійного фонду не сплачені.

            Разом з тим, відповідачем з Управлінням Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі було підписано акт звірки, відповідно до якого відповідачем визнано заборгованість, яка включає і суму пенсії виплаченої ОСОБА_1, по відшкодуванню різниці між сумою наукової пенсії та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах (а.с. 92-96)

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 12, 51, 71,  ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч.ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 162,  ст. 163 КАС України,  ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», п.п. 2, 6, 8 Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1826 від 13.12.2000 року,  суд -

 

ПОСТАНОВИВ:

            1. Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському  районі м. Харкова до ЗАТ  «Електричні низьковольтні апарати та системи» про відшкодування виплаченої наукової пенсії в сумі 189,61 грн. задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Електричні низьковольтні апарати та системи» (р/р 26004301810180 в філії ХЦВ «Промінвестбанк», МФО 351458, код 14060141) на користь управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова (р/р 256083122088 в ХОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 351823, код 09351600) суму заборгованості з фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленою на загальних підставах та виплаченої ОСОБА_1, в розмірі 189,61 (сто вісімдесят дев'ять грн. 61 коп.) грн.

3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Суддя                                                            (підпис)                                             Л.В. Тацій

 

З оригіналом згідно

 

Постанова не набрала законної сили

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація