Судове рішення #1113793

    

                            Справа № 2а-3007/07

 

У Х В А Л А

 

28 вересня 2007року                                                                                                   м. Харків

                                                                       

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бартош Н.С. розглянув матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка про визнання пункту правил користування  бібліотекою недійсним,

 

В С Т А Н О В И В:

 

               Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та вказав, що пункт 4.7 правил користування ХДНБ ім. В.Г. Короленко є недійсним, та просить визнати його таким, що суперечить чинному законодавству.

               Дослідивши подану позовну заяву, а також долучений до неї витяг з правил користування, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі, виходячи з наступного.

               Частина 2 ст. 2 КАС України передбачає , що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. 

            Відповідно до ст.ст. 1, 6, 8, 12 Закону України “Про бібліотеки та бібліотечну справу” бібліотека  це інформаційний, культурний, освітній заклад, що має упорядкований фонд документів і надає їх у тимчасове користування фізичним та юридичним особам; користувач бібліотеки - фізична чи юридична особа, яка звертається до послуг бібліотеки. Державна бібліотека це бібліотека загальнодержавного значення, що здійснює бібліотечне, бібліографічне, інформаційне обслуговування користувачів і виконує функцію всеукраїнського науково-дослідного, методичного та організаційного центру бібліотек відповідної галузі або категорій користувачів. Державна бібліотека може бути універсальною, спеціальною, спеціалізованою. Бібліотеки можуть створюватися на основі усіх форм власності, передбачених законами України. Засновниками бібліотек можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, самоврядні організації, фізичні та юридичні особи, у тому числі іноземні, в порядку, передбаченому законом. Бібліотека може не мати статусу юридичної особи та перебувати у складі підприємства, установи або організації, бібліотека, що входить до складу централізованої бібліотечної системи, може мати статус юридичної особи. Бібліотека діє на основі статуту (положення), що затверджується її засновником (засновниками). У статуті (положенні) бібліотеки визначаються її статус, форма власності, джерела фінансування, вид і профіль діяльності.

            Таким чином, з наведеного нормативно-правового акту не вбачається, що відповідач як державна бібліотека є суб'єктом владних повноважень, встановлено, що вона  не наділена повноваженнями щодо здійснення у будь-якій формі владних (управлінських) функцій.       

            Згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

            Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

            Враховуючи, що судом встановлено відсутність публічно-правової складової у спірних правовідносинах, а також встановлено, що відповідач не є суб'єктом владних повноважень,  керуючись ст. ст. 104, 109, 165, 186 КАС України, суд -

 

У Х В А Л И В:

 

            Відмовити ОСОБА_1  у відкритті провадження по справі за його позовом  до Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка про визнання пункту правил користування  бібліотекою недійсним.

            Роз'яснити позивачу його право звернутися з зазначеною позовною заявою до відповідного  суду.

            Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали, особою без виклику якої було постановлено ухвалу в той же строк з дня отримання нею копії ухвали, і поданням після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

             Суддя             

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація