Справа №2-6489/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2010 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого - судді Позарецької С.М.
при секретарі Сивокінь С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Свої позовні вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його дружина - ОСОБА_3, що мешкала з ним за адресою: АДРЕСА_1. Даний будинок належав ОСОБА_3 на праві особистої власності. Являючись законним чоловіком померлої, а тому спадкоємцем першої черги, він має право на даний будинок. Як на час відкриття спадщини, так і по даний час він проживає у приватному будинку, що згідно зі свідоцтвом про право особистої власності на жилий будинок №240 від 23 червня 1977 р. складається з 13\25 домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 та розташоване на неприватизованій земельній ділянці, а вказане майно було придбане під час законного шлюбу з покійною дружиною - ОСОБА_3. У визначений законом, шестимісячний строк для прийняття спадщини, він не подав до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, оскільки вважав, що його подальше проживання в будинку померлої дружини є автоматичним прийняттям спадщини. Також однією з причин неподання даної заяви є те, що являючись ліквідатором на ЧАЕС, він постійно хворіє та тривалий час перебував на стаціонарному лікуванні. Вважає, що строк на прийняття спадщини ним пропущений з поважних причин, тому просить суд поновити строк для прийняття спадщини після смерті його дружини ОСОБА_3 та встановити йому, ОСОБА_1, додатковий строк для прийняття спадщини після смерті (ІНФОРМАЦІЯ_1) його дружини ОСОБА_3 терміном в 2 місяці.
Представник позивача - за довіреністю ОСОБА_4 позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити, зазначив, що більше спадкоємців не має, судові витрати залишає позивач за собою.
Позивач ОСОБА_1 та представник відповідача ОСОБА_2 міської ради в судове засідання не з’явилися, про причини неявки суду не повідомили, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце розгляду справи.
Суд ухвалив про заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення за таких підстав:
із матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 від 28.07.2006 року, після смерті якої залишилось спадкове майно у вигляді 13/15домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 (свідоцтво на право власності на житло №240).
Відповідно до положень ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини у відповідності до ст.1220 ЦК України є день смерті особи – в даному випадку часом відкриття спадщини є день смерті ОСОБА_3, тобто 27.07.2006 року, отже строк прийняття спадщини закінчився через шість місяців.
Згідно положень ч.1 ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. На підставі положень ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивач не звернувся до нотаріальної контори протягом шести місяців через те, що являючись ліквідатором на ЧАЕС він постійно хворіє та тривалий час перебував на стаціонарному лікуванні, суд вважає дану причину пропуску строку поважною, а тому вважає за можливе продовжити строк прийняття спадщини - 2 місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8, 10, 60, 212, 213, 215, 223, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, на два місяці, починаючи з дня вступу рішення в законну силу.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Головуючий підпис С.М. Позарецька
копія вірна: Суддя
- Номер: 4-с/212/62/15
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-6489/10
- Суд: Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Позарецька Світлана Михайлівна
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.05.2015
- Дата етапу: 29.09.2015