Справа № 2 –396 / 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2010 р. Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого – судді - В.Л. МАРЕНЮКА
при секретарі - Н.В. ФІЛІПЧАК
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Добрянської сільської ради с. Добра, Маньківського району, Черкаської області, про визнання права власності на самочинну забудову,
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися в суд з позовом до відповідача про визнання права власності на самочинну забудову.
На підставу своїх вимог спирається на те, що позивачка ОСОБА_1, 1944 року народження, дошлюбне прізвище ОСОБА_1, народилася в селі Добра, Маньківського району, Черкаської області. 20 квітня 1963 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_5.
Під час спільного проживання, вини з чоловіком купили стареньку хату, на місці якої в 1968 році побудували нову хату. Господарем двору та користувачем земельної ділянки під забудовою був її чоловік ОСОБА_5. В будинку проживала їх сім’я з чотирьох чоловік: позивачка, її чоловік, син ОСОБА_6 та дочка ОСОБА_7.
В 1989 році, ОСОБА_1 з чоловіком переїхала в місто Умань, де працювала на ВАТ «Уманьферммаш». Їм для тимчасового житла була надана кімната в гуртожитку, який належить ВАТ «Уманьферммаш». На той момент розмови про оформлення правовстановлюючих документів у них з чоловіком не було, бо вони мали намір після виходу на пенсію повернутися в село та продовжувати проживати у своєму будинку. Тобто техпаспорту на їх будинок не було.
ІНФОРМАЦІЯ_2 в місті Умань раптово помер її чоловік ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть. Позивачка провела похорони чоловіка, матеріально витратилася і фактично прийняла спадщину, користувалася нею, але не оформила документально. Вона приїжджала в село, користувалася земельною ділянкою, на якій вирощувала сільськогосподарську продукцію.
Після виїзду до м. Умань в будинку, який належав покійному чоловікові, залишалася проживати їх дочка ОСОБА_7 та онука ОСОБА_3. На той час дочка співмешкала з ОСОБА_8. В 1993 році у них народився син ОСОБА_9, і в цьому ж таки році вони зареєстрували шлюб.
ІНФОРМАЦІЯ_1 трагічно загинула її донька ОСОБА_10 і стало питання оформлення спадщини.
Спільне майно складається з житлового будинку з надвірними спорудами, що знаходиться в селі Добра, Маньківського району, Черкаської області, розташованого на присадибній земельній ділянці розміром 0,41 га. На вказаній земельній ділянці розташований житловий будинок «А», погріб окремо збудований «Г», яма бурякова «М», веранда «а», прибудова «б», літня кухня «Б», гараж «В», господарська будівля «Д», сарай «Е», убиральня «Ж», навіс «З», навіс «И», літній душ «Л», ґанок «а-1», колодязь питний «К», огорожа №1, ворота з хвірткою №2, огорожа №3, огорожа №4, вимощення №11 - загальною вартістю 126426 грн., що змусило позивачів звернутись з відповідним позовом до суду.
Позивачі в судове засідання не з’явились, але згідно письмової заяви позовні вимоги підтримують та просять справу слухати у їх відсутності.
Представник Добрянської сільської ради в судове засідання не з’явився, але згідно письмової заяви позовні вимоги позивача визнає та просить справу слухати у його відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, рахує за необхідне позов позивача задовольнити згідно вимог ст.ст. 376, 1258, 1261, 1268, 1270, 1276 ЦК України, ст. ст. 60, 63 СК України, виходячи із того, що як дійсно було встановлено в судовому засідання, те що ОСОБА_1, 1944 року народження, дошлюбне прізвище ОСОБА_1, народилася в селі Добра, Маньківського району, Черкаської області. 20 квітня 1963 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_5. Під час спільного проживання, вини з чоловіком купили стареньку хату, на місці якої в 1968 році побудували нову хату. Господарем двору та користувачем земельної ділянки під забудовою був її чоловік ОСОБА_5. В будинку проживала їх сім’я з чотирьох чоловік: позивачка ОСОБА_1, її чоловік ОСОБА_5, син ОСОБА_6 та дочка ОСОБА_7. В 1989 році, позивачка з чоловіком переїхала в місто Умань, де працювала на ВАТ «Уманьферммаш». Їм для тимчасового житла була надана кімната в гуртожитку, який належить ВАТ «Уманьферммаш». На той момент розмови про оформлення правовстановлюючих документів у них з чоловіком не було, бо вони мали намір після виходу на пенсію повернутися в село та продовжувати проживати у своєму будинку. Тобто техпаспорту на їх будинок не було. ІНФОРМАЦІЯ_2 в місті Умань раптово помер її чоловік ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть. Позивачка провела похорони чоловіка, матеріально витратилася і фактично прийняла спадщину, користувалася нею, але не оформила документально. Вона приїжджала в село, користувалася земельною ділянкою, на якій вирощувала сільськогосподарську продукцію. Після виїзду до м. Умань в будинку, який належав покійному чоловікові, залишалася проживати їх дочка ОСОБА_7 та онука ОСОБА_3. На той час дочка співмешкала з ОСОБА_8. В 1993 році у них народився син ОСОБА_9, і в цьому ж році вони зареєстрували шлюб. ІНФОРМАЦІЯ_1 загинула ОСОБА_10, після смерті якої спадкоємцями зашились: її мати - ОСОБА_1, її діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а також її чоловік ОСОБА_8, який відмовився від своєї частини спадщини на користь свої дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Спільне майно складається з житлового будинку з надвірними спорудами, що знаходиться в селі Добра, Маньківського району, Черкаської області, розташованого на присадибній земельній ділянці розміром 0,41 га. На вказаній земельній ділянці розташований житловий будинок «А», погріб окремо збудований «Г», яма бурякова «М», веранда «а», прибудова «б», літня кухня «Б», гараж «В», господарська будівля «Д», сарай «Е», убиральня «Ж», навіс «З», навіс «И», літній душ «Л», ґанок «а-1», колодязь питний «К», огорожа №1, ворота з хвірткою №2, огорожа №3, огорожа №4, вимощення № І І - загальною інвентаризаційною вартістю 126426 грн., тому позов позивачів підлягає до задоволення в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 58-60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 376, 1233, 1234, 1268, 1270, 1276 ЦК України, ст. ст. 60, 63 СК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати в порядку спільної власності подружжя та в порядку спадкування за законом, а також спадкової трансмісії за ОСОБА_1 право власності на 34/48 частини , в порядку спадкування за законом за ОСОБА_2 право власності на 8/48 частини , в порядку спадкової трансмісії за ОСОБА_3 право власності на 3/48 частини, в порядку спадкової трансмісії за ОСОБА_4 право власності на 3/48 частини на самочинне будівництво у вигляді житлового будинку з усіма господарськими спорудами по АДРЕСА_1, після смерті, ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Умань, Черкаської області та після смерті, ОСОБА_10, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Добра, Маньківського району, Черкаської області.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Черкаської області через Маньківський районний суд на протязі десяти днів.
СУДДЯ В.Л. МАРЕНЮК