Судове рішення #11133967

                                                                                      

№ 2-452/10 р.

У Х В А Л А  

 24 вересня  2010 року Голосіївський районний суд міста Києва у складі:

Головуючого-судді                                                           Антонової Н.В.

секретаря                                                                           Клецової Н.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву відповідача ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,  

 В С Т А Н О В И В :

 Заочним рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 06 вересня 2010 року ухваленому у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП позов задоволено частково.

Відповідач ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою в якій просить виправити описку у заочному рішенні суду від 06 вересня 2010 року, а саме:

У вступній частині заочного рішення  -  « ... при секретарі Мiшкiнiй А.В .... « слiд

замінити на «... за участю секретаря Мiшкiної А.В .... «. У частині «встановив» -  «здійснив наїзд на належний ОСОБА_2 автомобіль «Міцубісі Лансер» д.н.з. НОМЕР_1, чим завдав матеріальних збитків останньому...» слід замінити на «... здійснив зіткнення з залежним з належним ОСОБА_2 автомобілем «Міцубісі Лансер» д.н.з. НОМЕР_2, чим завдав матеріальних збитків позивачу...», «...здійснив наїзд на автомобіль марки...» слід замінити на «...здійснив зіткнення з автомобілем марки...».

Сторони в судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, про причини неявки суду не повідомили.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

У відповідності до ч.1 ст. 219 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.

Представник відповідача в своїй заяві просить роз’яснити обставини, які на думку суду, є цілком зрозумілими, чіткими та не підлягають роз’ясненню.

Крім того, відповідно до п. 19 Постанови пленуму Верховного суду України №14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення у цивільній справі»  вирішуючи  питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

З матеріалів справи вбачається, що в описовій частині рішення допущені описки.

Таким чином, у описовій частині вищевказаного судового рішення необхідно виправити описку, а саме замість «здійснив наїзд на належний ОСОБА_2 автомобіль «Міцубісі Лансер» д.н.з. НОМЕР_1, чим завдав матеріальних збитків останньому...» слід замінити на «... здійснив зіткнення з залежним з належним ОСОБА_2 автомобілем «Міцубісі Лансер» д.н.з. НОМЕР_2, чим завдав матеріальних збитків позивачу...», «...здійснив наїзд на автомобіль марки...» слід замінити на «...здійснив зіткнення з автомобілем марки...».

Виходячи з наведеного, керуючись ст. 219 ЦПК України, суд -

 У Х В А Л И В :

 Заяву відповідача ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди – задовольнити частково та вважати правильним           «... здійснив зіткнення з залежним з належним ОСОБА_2 автомобілем «Міцубісі Лансер» д.н.з. НОМЕР_2, чим завдав матеріальних збитків позивачу...»,  та  «...здійснив зіткнення з автомобілем марки...».

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

  Суддя

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація