Справа №2-а-594-1/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2010 року Солом’янський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді Соколової В.В.
при секретарі Лісовій Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа: Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації на дії суб’єкта владних повноважень у сфері управлінської діяльності з вимогою вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
У липні 2010 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив визнати дії відповідача щодо відмови позивачу у видачі посвідчення інваліда війни неправомірними, зобов’язати відповідача надати статус інваліда війни та видати документ, що підтверджує статус інваліда війни, посилаючись на те, що відповідач безпідставно відмовив у наданні статусу інваліда війни та видачі документу, що підтверджує зазначений статус.
У судовому засіданні позивач підтримав позов та просив про його задоволення, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача – Управління праці та соціального захисту населення Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації, у судовому засіданні заперечував проти позову, про що викладено письмово (а.с.48-54), просив у його задоволенні відмовити.
У судове засідання представник третьої особи – Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, проте 04.08.2010 р. подав до канцелярії суду заяву, в якій просить суд, у зв’язку із відпусткою, слухати справу у його відсутності, позов підтримує і просив про його задоволення (а.с.39).
Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до частини 1 статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Судом встановлено, що позивач у 1986 році приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі невоєнізованого формування Цивільної оборони Чорнобильського району, яке виконувало завдання по локалізації джерела радіоактивного забруднення (зруйнованого аварією 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС) шляхом набирання у кар'єрах піску в мішки, які потім завантажувались до військових вертольотів та скидались ними в реактор. Віднесення зазначених робіт до завдань ЦО, які виконувались формуваннями ЦО, підтверджується архівними документами, довідкою Управління з питань надзвичайних ситуацій №01-08/835 від 11.09.2007 р. (а.с.13) та Протоколами засідання комісії з питань підтвердження участі в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань Цивільної оборони № 1/2007 від 30.01.2007 р. та № 20/2007 від 11.09.2007 р. (а.с.14,15).
Позивач є інвалідом ІІ групи, що підтверджується довідкою до Акту огляду МСЕК серія №КА-1 №015400 та причиною інвалідності позивача є професійне захворювання пов’язане з роботами ліквідації наслідків на ЧАЕС (а.с. 8,9).
Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» №3551-XII від 22.10.1993 року – до інвалідів війни належать також інваліди з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Таким чином, ОСОБА_1 – позивач у справі, є особою, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи І категорії про що свідчить відповідне посвідчення та довідка МСЕК (а.с.8,9), його участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в складі формувань ЦО підтверджується архівними документами та довідкою Управління з питань надзвичайних ситуацій №01-08/835 від 11.09.2007 р. (а.с.13) та Протоколами засідання комісії з питань підтвердження участі в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань Цивільної оборони № 1/2007 від 30.01.2007 р. та № 20/2007 від 11.09.2007 р. (а.с.14,15), а тому має право на встановлення йому статусу «інваліда війни».
Згідно Положення про порядок видачі посвідчень i нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року №302 «Посвідчення інваліда війни», «Посвідчення учасника війни» i вiдповiднi нагрудні знаки, «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
Згідно цього ж Положення «Посвідчення інваліда війни» видається на пiдставi довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.
Отже, враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову ОСОБА_1 та наявність правових підстав для його задоволення, оскільки позивач був залучений до складу формувань Цивільної оборони та став інвалідом внаслідок захворювання пов’язаного з роботами по ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, позивач надав відповідачу достатньо документів для надання йому статусу інваліда війни, а тому відповідно до вказаних вище норм має право на надання статусу інваліда війни і на отримання документа, що підтверджує зазначений статус.
Керуючись статтею 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» №3551-XII від 22.10.1993 року, Положенням про порядок видачі посвідчень i нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року №302 , статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа: Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації на дії суб’єкта владних повноважень у сфері управлінської діяльності з вимогою вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у встановленні статусу «інваліда війна» та видачі відповідного посвідчення.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації встановити ОСОБА_1 статус «інваліда війни» та видати відповідне посвідчення.
Постанова може бути оскаржено, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, на протязі 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: Соколова В.В.