Справа № 2-3085-1/10 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2010 року Солом’янський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді - Соколової В.В.
при секретарі - Іконніковій О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду 26.07.2010 року, з позовом про стягнення аліментів з відповідача в розмірі 700,00 грн. щомісячно на утримання неповнолітньої дитини, - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що відповідач є батьком дитини, що потребує матеріальної допомоги, яку позивач не в змозі їй забезпечити в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, не заперечував проти встановлення аліментів на утримання дитини, однак в розмірі 25 відсотків від його заробітку.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст.ст. 181,183 СК України аліменти на утримання дітей за рішенням суду присуджуються у частці від доходу матері, батька або за наявності обставин – у твердій грошовій сумі.
Згідно ст. 182 СК України при призначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоровя та матеріальне становище дитини; стан здоровя та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 27.02.2009 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 27.02.2009 року, виданим Відділом РАЦС Солом’янського РУЮ м. Києва (а.с.5). Від шлюбу мають спільну неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження від 12.08.2009 року виданого Відділом РАЦС Солом’янського РУЮ м. Києва (а.с.4).
Відповідач на даний час працює на посаді інженера-електоніка ВАТ «Київський завод Реле та автоматики» та за період з лютого 2010 року по липень 2010 року отримав дохід на загальну суму 10612,84 грн., тобто середньомісячний дохід відповідача складає 1768,81 грн..
З дати подання позову відповідач не надав допомоги на утримання дитини.
Отже, позивач одна несе витрати по утриманню дитини, хоча на даний час не працює, перебуває у відпустці по огляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а значить достатніх коштів для забезпечення першочергових витрат по задоволенню потреб дитини не має, а саме: матеріальних витрат на оздоровлення, витрат на забезпечення її життєдіяльності.
Враховуючи те, що відповідач зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття і створювати необхідні передумови для розвитку і забезпечення організації її життя нарівні з позивачем, враховуючи передбачені законом обставини, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 700,00 грн.
Керуючись ст.ст. 180, 182 СК України, ст.ст. 10, 60, 208, 209, 212 –215, 294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді інженера-електоніка ВАТ «Київський завод Реле та автоматики», проживаючого: АДРЕСА_1) аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини, - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 700,00 (сімсот) гривен, щомісяця, починаючи з 26.07.2010 року і до досягнення нею повноліття ІНФОРМАЦІЯ_3
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді інженера-електоніка ВАТ «Київський завод Реле та автоматики», проживаючого: АДРЕСА_1) на користь держави державне мито в розмірі 51.00 грн
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді інженера-електоніка ВАТ «Київський завод Реле та автоматики», проживаючого: АДРЕСА_1) на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120.00 грн.
Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено на протязі 10 днів з дня проголошення рішення.
Суддя: /підпис/